Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért mondják azt,...

Az emberek miért mondják azt, hogy nincs járvány?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősömtől hallom és itt GYIK-on is sokszor látom ezt a mondatot, de szerény véleményem szerint ez nem teljesen igaz. Azt voltaképpen teljes mértékben elhiszem, hogy aki tud az előnyt kovácsol a járványból, tragikus kapzsi módon, okozva ezzel a járvány végének lassabb eljövetelét és többszázezer ember halálát és szenvedését. Nem gondolom, hogy csak az állam, hogy csak a tehetős gazfickók használják ezt ki, hanem szerintem ha bárkinek valamilyen érdeke van a járványban abban biztos vagyok, hogy valamilyen úton-módon próbálja kihasználni a kiskapukat.


Mégis sok embertől hallom, hogy nincs is járvány, szabadon lehetne menni az utcákon, a Fidesz csak zsarnokoskodik és játsza a "covidiktatúrát".


A másik oldalt viszont soha nem vizsgálják meg ezek az emberek. A kórházak a hazugságok ellenére is sokkal jobban le vannak terhelve, mint valaha (nem csak itthon), a kórházi dolgozók pedig sosem tudják beérni azt a nyomást amit rájuk helyez a járvány.


A fennakadásom oka csak az, hogy az emberek leragadnak minden apróságon és teljes mértékben azon a már eleve szűk látóterükön kívülre helyezik a többi tényt, amely még mindig fontos a mérlegelt gondolkodáshoz. Egyszerűen csak azt hajtogatják, ami szerintük igaz, és ha bármi mással próbálod meggyőzni őket, hogy azért ez nem ennyire fekete-fehér, mintha meg sem hallanák...


Csak a magyarok lennének ilyenek? Miért van ennyi "akaratos" ember? Miért nem hajlandók beismerni, ha tévednek és esetleg változtatni a véleményükön (nem fontos, hogy az én javamra, csak ez a gondolkodás hiánya szúrja a szemem, hogy abszolút meg sem próbálják átgondolni mások észrevételeit).



2021. márc. 6. 23:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%

Sokan azért mondják, mert milyen járvány az, amit úgy kell keresni mint tűt a szénakazalban. Mert hogy tesztelni kell az embereket meg sok a tünetmentes. Sokak szerint az a járvány, ha az emberek az utcán összeesnek.

Van egy kisebb százalék, akik meg csak simán visszaszeretnék kapni a régi életüket. Zavarja őket a maszk, bulizni akarnak újra, visszaakarja kapni a munkáját esetleg. Ezért van sok tagadó.

2021. márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%
Vérsötétnek és butának kell lenni ahhoz, hogy valaki ilyet mondjon a rendelkezésre álló adatok, és tapasztalatok fényében. Szerintem ha a holo tagadás bűncselekmény, akkor ennek sokkal durvábban annak kéne lenni, mivel életveszélyes baromság.
2021. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%

2


Ha a vírus tagadás is bűncselekmény lenne, akkor csak még több lenne aki nem hisz a járványban és még többen ellene lennének a korlátozásoknak.

2021. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%
Ez egy nagyon érdekes jelenség. Én határon túli magyar vagyok, de Magyarországra járok egyetemre, így van összehasonlítási alapom. Amióta online oktatás van, azóta otthonról tanulok. Az érdekes az, hogy pl. a magyar kormányzati médiában (M1) és a kapcsolódó más médiumokban (Pesti TV, 888 stb.) van egyfajta konspiráció gyártás (migránsok, Soros, NGO szervezetek stb.). A határon túli magyarok kb. 99%-a ezeket a csatornákat nézi. Évekkel ezelőtt, amikor átköltöztem Magyarországra, akkor én is csak ezeket néztem. Kb. 2-3 év után esett le, hogy azért nem ennyire fekete fehér a történet. Most meg amikor online oktatás miatt visszaköltöztem, akkor látom, hogy a magyarok teljesen más világban élnek, mint a szerbek. Például a szerb médiában, de úgy tényleg, még a nagyon jobboldaliban sincs szó Sorosról meg NGO szervezetekről, meg gender propagandáról. Pl. a szerbek meg az itt élő magyarok teljesen más médiát fogyasztanak. A magyarok főleg a magyar kormányhoz kötődő csatornákat nézik. Az érdekes az, ahogy látom, hogy a magyarok körében sokkal elterjedtebbek a konspirációs elméletek. Írok egy egyszerű példát. Van egy kerékpárút, amit az EU épített fel, Görögországból indul és Szerbián keresztül a magyar határig ér el. A településen, ahol lakom, van egy olyan általánosan elfogadott nézet, hogy ezt a kerékpárutat az EU azért építette, hogy a migránsok ezen tudjanak közlekedni, egyenesen el tudjanak jutni Magyarországra. Amikor mondtam nekik, hogy ezzel az elmélettel az a baj, hogy a migránsok ezt egyáltalán nem is használják, hanem autóbusszal meg taxival utaznak, akkor lehurrogtak. Erőltetik, hogy ezen jönnek. Holott, ha odaállnánk a kerékpárút mellé, egy migránssal sem találkoznánk, mivel tömegközlekedéssel utaznak. Valaki kitalálta ezt az elméletet, és terjesztik. Érdekes módon, ez a jelenség a szerbek között nincs. Szerintem ez azzal függ össze, hogy valahogy a magyar kormányzati médiából megtanulják az emberek azt a gondolkodásmódot, hogy tényektől elrugaszkodva hogyan kell elméleteket gyártani. Ezeknek az elméleteknek az érzelmeinkkel kell összefüggésben lenni. Ha valaki olyat mond, amivel sérti az érzelmeinket, akkor őt már meg sem hallgatjuk és az érzelmeinknek megfelelően átírjuk a valóságot. A Fidesz szerintem a saját csapdájába esett bele. Az emberek tudat alatt elsajátították ezt a gondolati sémát, így vírusdiktatúráról beszélnek stb.
2021. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
Pszichológiai jelenség, teljesen természetes reakció váratlan negatív helyzetekre a tagadás.
2021. márc. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
41%

Teóriám, hogy az ilyen embereket nem ijesztették meg annyira a vírus lehetséges tünetei, hogy féltsék magukat, ezért pedig el akarják kerülni, hogy ők is érintettek legyenek mindebben.

Pl ahelyett hogy felelősséget vállalnának a saját, a vírusmegállításban betöltött szerepükért (távolságtartás, karantén, vakcina beadatása) simán csak letagadják a vírus létezését, hogy élhessék tovább a megszokott életüket.

Minek körültekintőnek lenni, és teszem azt átszervezni a kirándulásokat, kimozdulásokat jövő ilyenkorra, ha a covid csak egy gyíkemberek által kitalált konteó?

2021. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 toffifie válasza:
91%
Azt hiszem tévedésben vagytok néhányan. Nem a vírus létét tagadja bárki is, hiszen az itt van, és megbetegíti az embereket, hanem a járvány nagyságát tagadja mindenki. Ha megnézitek a Statisztikai Hivatal kimutatását a halálozásokról, akkor látható, hogy bár van egy kisfokú emelkedés, de messze van egy igazi járványtól. A médiából hallottak alapján már sokkal több halottnak kellene lennie, azonban azokat is közéjük sorolják, akik egyébként is meghaltak volna. Egy millió lakosra kb. 1600 elhunyt esik, ami természetesen borzalmas, de az is az, hogy egy ekkora halálozás miatt szív 998400 ember, veszítik el a munkájukat, és sokan éheznek emiatt. Az ellátatlanság miatt elhunyt embereket is ide lehet számítani, mert sokan halnak meg azért, hogy nincs normális orvosi ellátás az országban.
2021. márc. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
10%

En azert tagadom neha a jarvanyt mert vicces hogy mennyire felbaszom vele az embereket. Persze jol kell eloadni. Altalaban minel tragikusabb dologba trollkodik bele valaki annal viccesebbek a reakciok.

Meggyozodesem hogy hitler is csak viccelt a halaltaborokkal meg a haboruval. Az egesz naci ideologian erzodik hogy csak egy kocsmai poen. A gond ott kezdodik ha vki annyira sotet hogy nem erti a viccet, mint a nemetek hitlert. Vagy mint a virustagadok Dr. Godenyt. Hat a neve is egy vicc, az egesz ember maga a megtestesult trollkodas. En imadom. :-)

2021. márc. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%
Milyen jarvany ? Nem tudok semmilyen jarvanyrol.
2021. márc. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
76%

7-es megfogta a lényeget!

Nekem elég írányítottnak tűnik ez az egész, a gazdaság már romokban és még csak most jön a java. Miből fogunk megélni?

2021. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!