Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el a cigányokat?

Miért ítélik el a cigányokat?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy mindenki elítéli őket.Persze vannak nagyon undorítóak meg stb.De nagyon sok normális van aki valamit el akar érni az életében, de az előítélet miatt nem tud sok mindent megtenni.És sokkal hátrányosabb helyzetben van.pl ha cigány nem veszik fel jó sulikba tanulmányi eredményeitől függetlenül vagy munkahelyre.Nem értem ,hogy miért nem magát az embert nézik hanem a börszínét...

Nagyon elgondolkodtató és szomorú hogy milyen világban élünk..



2021. márc. 7. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert náluk az a réteg van fent akitől félsz az utcán. Rájuk nézel már beléd kötnek, vagy oda jönnek hozzád és kötekednek veled. Sajnos, hiába kevesebb az ilyen roma, hogyha ők büszkélkednek ezzel a undorító életstílussal, így húzzák le dolgozó és normális életet élő társaikat.

Én olyan környékén élek ahol csak normális, tisztelettudó és dolgozó roma él, de mellettünk lévő városban, este egy adott idő után nem tudsz egyedül sétálni mert a nyakad esetlegesen el lesz vágva valamelyiktől... Tehát a válaszom az hogy az a kevés undorító is aki van, nagy hírnévre tesz szert és lehúzza a többieket.

2021. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert az eddigi tapasztalataink alapján ítélkezünk. Ösztönből kerüljük őket, mert tudjuk, milyen a nagy részük. A természetben sem megy oda az antilop az oroszlánhoz ismerkedni. Ezt tartsd szem előtt.
2021. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Én azt figyeltem meg, hogy egyre több az ilyen "nemértemmiértutáljátokacigókat"-féle kérdés, ti honnan a fenéből jöttök, hogy nem látjátok, hogy ők ezt kiharcolják maguknak?
2021. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Itt megjegyezném, hogy Pesten 20000 kínai él ás bár jól megkülönböztethetőek a társadalom többi tagjaitól. nincs negatív megitélés velük szemben.

Vajon ez miért van?

2021. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Mert sok a rossz tapasztalat velük.Persze van kivétel de egyre kevesebb az a baj.Látom én is hogy a rossz féle szaporodik egyre inkább és ez nem túl pozitív dolog de ez van és ezeket a gyerekeket akik ilyen családba születnek sajnálom
2021. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

"nem veszik fel jó sulikba tanulmányi eredményeitől függetlenül"

Hatalmas tévedés. Pozitívan vannak diszkriminálva, a cigány származás plusz pontokat jelent számos helyen.

Az élet más területein mint az igazságszolgáltatás terén is rendkívül elnézőek velük, a kifejezetten az életvitelükre szabott szociális hálóról nem is beszélve.

2021. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyetemi felvételin csak plusz 50 pontot kapnak azért mert cigányok, ami azért nem kevés, nagyon sokat kell tanulni annyi pontért. Meg érdekesmód akkor tudja verni a mellét az összes amikor pénz kell meg "hátrányos megkülönböztetést érzékelnek" arákegyekiagyomrod MERT ÉN CIGÁNY VAGYOK büszkén.

Ha meg megemlítik, egy késelésnél, betörésnél, hogy roma volt az elkövető JaJ RoSsZ rAsSziSta MaGYarJa, MiNd KöZt VaN GaZEmBeR mEG jÓ EMbeR. Ha előny meg tesókkal van, akkor igen velünk nincs birás, visz a vér, amúgy mindig a rasszista kártyát lövik el mindenre ez a magyarázatuk.

Ja, csak a statisztikák önmagukért beszélnek. Mind a bűnügyi statisztikák, iskolai statisztikák, foglalkoztatottsági statisztikák, születési statisztikák ésatöbbi ésatöbbi Maguknak okozzák a szenvedést ezzel a visszataszító életmóddal amit folytatnak (a putris lopós fajta)

2021. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataimból kiindulva túl kevés az olyan cigó, aki értelmes dolgozni akaró kitartó. Mondjuk elég sok c type emberrel dolgoztam életem során. Leginkább mezőgazdasági munka, gyári munka mondjuk azt, hogy 90%-ukkal volt valami probléma, 10% volt az aki normálisan dolgozott, hosszú idő óta egy helyen és eltartotta a családját - mert 3 gyerek az már volt 20 éves korára... A kedvencem az volt, hogy egy alkatrész válogatós munka során, ahol felügyelő voltam még egymást is meglopták és utána jöttek van 20-an a raktárhoz, tiszta banda harc alakult ki.
2021. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
szóval 10 ből 1 elég rossz átlag.
2021. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
7-es, cigányok nem jelentkeznek egyetemre általában, szóval nemtudom, mire vagy fölháborodva. Én még egyetlen cigányt sem láttam, pedig 3 egyetemen is voltam.
2021. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!