Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzzem le a félelmem a...

Hogy győzzem le a félelmem a hívásoktól?

Figyelt kérdés

Egyszer felvettem hangrögzítőre a hangom és visszahallgattam. Rémes volt. Azóta nem szererek telefonon/Messengeren/Discordon beszélni másokkal.

A heti kötelező hívást a kilótól, meg az online órákat még csak-csak túlélem, de ez nem elég a szociális igényeimnek. Pl soha nem merek becsatlakozni a csoportos hívásba Discordon vagy Messengeren, pedig egy csomószor gondolok rá, hogy jól lenne, de aztán eszembe jut, hogy a túloldalon azt hallják, amit én egyszer visszagallgattam hangrögzítőn magamról. És az szörnyű, és zavar, hogy mások hallják az irritáló hangom.


Ezt hogy küzdjem le? 18l


2021. márc. 7. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Az életképtelenség definíciója, hogy még telefonon sem mer valaki beszélni. Egyébként ez normális a tiniknél, ne aggódj. Majd kinövöd.
2021. márc. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek fura a hangja felvételről! Mert élőben magadat máshigy hallod. Minek ezen agyalni??
2021. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy közhely, viszont igaz, fogadd el, hogy ilyen a hangod hallattasd minél többet magad és gondolj arra, hogy ez a te hangod és a céljaid érdekében képes vagy elfogadni olyannak amilyen.
2021. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem egészen arról van szó, hogy nem merek beszélni, ha nagyon muszáj akkor nyilván megy. Inkább annyi, hogy ha nem muszáj, akkor kihagyom, és erről akarok leszokni.
2021. márc. 7. 22:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj, akkor én sem hívok. Miért szeretnéd ezt megváltoztatni?
2021. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát mert így kimaradok a baráti beszélgetések egyrészéből. Most meg a legtöbbről, hogy így itthon vagyok.
2021. márc. 7. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta hallgatják a hangod és semmi kifogásuk ellene. Ezt szokták meg. Indulj ki ebből.

Én nem szoktam mások hangját elemezni, ilyen a hangjuk, kész.

2021. márc. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, a többiek ugyanolyannak hallják a hangodat élőben is!

Csak te hallod másként.


Olvasd el ezt:


[link]



És ne foglalkozz vele, hogy ki mit hall! Ha nem tetszene nekik, biztosan szóltak volna már... :-D

2021. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez alapvetően önértékelési probléma. Másmilyennek halljuk a saját hangunkat, mint ahogyan mások hallanak minket. Ugyanez a hatás érvényesül, amikor minket ábrázoló fényképen látjuk másmilyennek magunkat - hiszen az énképünk a türkörképünk alapján alakult ki bennünk, ami az arc apró asszimmetriáiból adódóan torzított képe a valóságnak.

Ha ezeknek az elfogadásával problémáink vannak, önismereti fejlődésre szorulunk. A modern pszichológia kognitív sématerápiát alkalmaz erre, otthon elvégezhető gyakorlatokkal kezelhető. Az igazi gyógyulást viszont az okok feltárása, megértése és feloldása hozná el, amihez szakember szükséges.

Illetve az önbizalom általános növelése is segít a gondon, próbálj eredményeket elérni az erősségeid által és büszkeséget megélni!

2021. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!