Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is fél a viragoktól?

Más is fél a viragoktól?

Figyelt kérdés

Lehet furcsán hangzik. Lehet hogy egyfajta fóbia, nemtudom.

"Félek" a viragoktól, aminek szirma van és ilyen ilyesztően neznek ki.

A tulipán, rózsa, árvácska, ezektől nem, habar ha nagyon közel hajolok megszagolni akkor már érzek valami furcsa érzést. A liliomtól meg ilyen nagy, mély tölcserű virágoktól tenyleg "félek". Nagyon furcsa, és lehet nevetséges...

Arra lennék kiváncsi hogy van e másnak is ilyen "problémája", vagy csak nekem. Illetve hogy mi ennek az oka, ha van?



2021. márc. 9. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is félek. Főleg amikor suttognak...
2021. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Én gyerekként a zajoktól, hangoktól féltem, egyvalamit leszámítva. Aztán idővel elmúlt. A zajok kivédhetetlen elemei az életnek, valószínűleg megszoktam. Ha te is szembenézel a félelmeddel, le tudod győzni.
2021. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg furcsán hangzik, de amióta ismerek olyan felnőtt embert, aki fél a gomboktól (amik a ruhán vannak), azóta nem lepődök meg semmin.

Hogy legyőzd ezt, valóban szembe kell szállnod a félelmeiddel. Láttam egy dokumentumfilmet egy pókfóbiás nőről, akit meggyógyítottak ebből. A nő iszonyatosan félt, rettegett a pókoktól, de beteges szinten. Először egy pszichológus csak beszélt neki a bogarakról, pókokról, hogy hogy élnek, mit csinálnak ők, stb. Aztán képeket mutattak neki, nem egyből a legfélelmetesebbel kezdve természetesen. Persze ezt nem egy nap alatt, hanem hosszú időn át tartó terápia során. Utána már élő pókokat mutattak neki üvegen keresztül, majd mikor már ettől sem esett kétségbe, a végére eljutott oda, hogy a kezébe is merte venni. Érdekes volt nézni ezt a folyamatot.

A virágfóbiát is úgy kezdeném, hogy tudatosítanám először, hogy a virág nem bánt, nem veszélyes. Vannak persze mérgezőek, de hát nem kell megenni őket. Kezdenék egy olyannal, amitől nem félsz, szétszedném szirmaira, megnézném, hogy épül fel. Aztán jöhet egy olyan, ami félelmetesebbnek tűnik. A lényeg, hogy tudatosuljon benned, hogy ezek csak növények, és azért néznek ki úgy, ahogy, hogy odacsalogassák a rovarokat, amik beporozzák őket.

2021. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha egèrnek vannak álcàzva.
2021. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudlak érteni, én a pókoktól félek, hiába tudom hogy ártalmatlan.


Gondolom onnan eredhet, hogy a szirmok között megbújhatnak olyan rovarok, amiknek veszélyes a mérge, és ez egy ilyen mára kihalt (nálad viszont előjött) evolúciós félelem lehet.

2021. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami tudat alattiban lappango magyarazata van. Ritka, de normalis ez is. Az a kerdes, megkeseriti-e az eleted, vagy nem okoz gondot.

Kepzeld, meg olyan fobia is van, de komolyan, hogy valaki irtozik a likacsos dolgoktol, akar a kave habjara ranezni, vagy a kenyerre.

Nekem ilyenem nincs. Speciel bizonyos magas csengettyuhangtol kapok szinte rohamot.

2021. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem mindenki fel a viragoktol, csak letagadjak, jatszak a kemenyet. :))

Viccet felreteve, valami rossz elmeny kotodik a szinehez, szagahoz, alakjahoz, de mar elfejtetted, hogy mi inditotta el.

Nem lehet hogy ez inkabb undor, es nem felelem, mert nyilvan nem attol felsz hogy rad ugrik es megharap.

2021. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat, érdekes amit írtok. A szirmainak a kinézetétől felek úgymond. Aminek nagy es mely tölcsere van, vagy ami iylen lelógó furcsa, mint a liliom. Lehet hogy rossz emlék nemtudom.

Olyan is van, hogy pici koromban ment egy ilyen híradó fele a tv-ben, aminek az intrója az volt hogy egy nagy harang csengett (olyan ami a templomban van) es közelről vette a kamera, attol is feltem😅

Azt a lyukfóbiát énis ismerem, nekem is "előjön" de csak azoknál az erőltetett képeknél.

2021. márc. 9. 18:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!