Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők! Hogy érzitek, mennyire...

Nők! Hogy érzitek, mennyire tekintenek egyenrangúnak a férfiak?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Én munka terén már kerülöm őket, nem bírnak a vérükkel (beszólások, műf.sz a fiókomba téve stb.). Plusz sok energiába kerül az elején, hogy elismerjenek, mert mindbe van egy nem akaratlagos előítélet "dehát nő".

Pedig amúgy munkában toppon vannak, szeretnék velük dolgozni, értenek hozzá, de így nem tudom komolyan venni.

2021. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Semmilyen téren nem érzek hátrányos megkülönböztetést.

Edzésen, ha nekem jobban megy valami, akkor azért megnéznek a nagydarab srácok, hogy hogyhogy egy kislány jobb náluk, de ez is teljesen pozitív.

Néha ki kell vívni az elismerést egy-egy fiúsabbnak mondott dologban. (Mint pl az adott sport) de egyébként az én köreimben egyáltalán nem jellemző a megkülönböztetés, teljes mértékben egyenrangúként kezelnek.

2021. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyemen érzékelem olykor, máshol nem igazán. Persze mindenhol mindenkinek más az életfelfogása, a baráti társaságba is becsöppen néha egy-egy új, konzervatívabb felfogású egyén, de aki nem képes egyenrangú partnerként kezelni a nemem miatt, azt elég gyorsan kerülni kezdem, így megmarad a békesség.

A munkahelyemen nyilván nem tehetem meg, hogy elkerülöm azt, akin ezt érzem. Hát ezen emberek szarvait letöröm. Olykor dupla köröket kell futnom, hogy értsék, hogy tárgyalóképes partner vagyok, de pfuu... mennyivel egyszerűbb lenne az élet, hogyha a fölösleges köröket kihagynánk.

2021. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben egész jó a helyzet, vagy legalábbis nekem nem jött le úgy, hogy aki lenéz (nem találkoztam sok ilyen emberrel), az kifejezetten a nemem miatt néz le. De persze senkinek nem láthatok a fejébe, lehet, hogy gondolt már rosszat is pár férfi.
2021. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

Attól függ, milyen helyzetben vagyok.

Munkahelyen változó, akiket jobban ismerek, közvetlenebb kollégák, velük nincs baj, viszont mondjuk ha konferenciákra megyek (mentem), összességében több a férfi mindig, szóval nem nőként, de a korommal is ki szoktam tűnni, mert én szoktam a legfiatalabb nő lenni általában ezeken a rendezvényeken.

Sokszor egyébként nem csak ebben a helyzetben, hanem pl. ha idegenekkel kell szót váltani, akkor nem is feltétlen a nememnek, hanem annak szól a lekezelő hangnem, hogy cserébe még fiatal is vagyok, aki még fiatalabbnak néz ki, mint amennyi, ezért csakis idióta lehetek :D

A másik verzió, hogy pont azért, mert kinézek 24-nek, kifejezetten tenyérbemászóan és mézesmázosan viselkednek velem, mintha valami buta liba lennék, aki nem veszi észre, hogy a nyájasság a külsőmnek szól.

Szóval én úgy vettem észre, hogy nekem eléggé közrejátszik az is, hogy fiatalnak nézek ki, vagyis egyáltalán nem érzek különbséget aközött, hogy ismeretlen férfiak hogy beszélnek velem most meg mondjuk 20 évesen.


Egyetemen volt, hogy 4-est kaptam 4,6-os átlagra, amit még épp le is nyeltem volna, ha a prof úr, nem vallja be ÍRÁSBAN, hogy hát azért csak 4-es, mert nem akarta, hogy a legjobb jegyet egy lány kapja a csoportban. Aztán megmondtam neki, hogy akkor azért valahogy csak dolgozza már ezt fel, mert különben megyek a dékánhoz és megnézzük, ő mit gondol erről.


De volt részem kifejezetten visszataszító egyetemi vizsgában is, ahol a professzor úr olyan személyes dolgokat firtatott ÓRÁKON keresztül a lányoktól, hogy utána majdnem a lába elé hánytam.


De ezt a pár példát kivéve amúgy nem volt gondom pl. a tudományos életben sem, egyetemen.


Olyan volt, hogy a férfiak akartak nekem megmagyarázni olyan dolgokat, amikhez százszor jobban értek, de ők már csak ilyenek :D

2021. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
53%
És ez nyilván az én élményem a közvetlen közelemben lévő férfiakról. Tisztában vagyok vele, hogy a nagy átlag sokkal rosszabb az én tapasztalataimnál, mert én azért a szépségideálnak megfelelő, csinosnak mondott, középosztálybeli, fehér nő vagyok. Nyilván általánosságba véve jobb bánásmódot fogok kapni kb. mindenkitől, mint egy kövér nő vagy egy roma nő vagy valami.
2021. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Aztán megmondtam neki, hogy akkor azért valahogy csak dolgozza már ezt fel, mert különben megyek a dékánhoz és megnézzük, ő mit gondol erről."

Mi lett a sztori vége, ha szabad érdeklődni?

2021. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!