Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kicsit valóban túl jól élnek...

Kicsit valóban túl jól élnek a mai fiatalok? Mi lesz így?

Figyelt kérdés

A nagyszüleinknek az volt a természetes, hogy sokan éheznek és kevés a munka. Akkor az volt a vágya egy fiatalnak hogy járhasson iskolába, találjon magának munkát amivel el tudja tartani magát és a családját.


A szüleink már abba nőttek bele, hogy mindenki járhatott iskolába. Nekik már az volt a vágyuk fiatalként hogy érettségizhessenek és lehessen egy jó szakmájuk illetve kapjanak lakást esetleg tudjanak venni 1 kocsit.


A mostani fiatalok meg beleszülettek abba hogy ott a wifi, mobiltelefon, számítógép illetve családonként 2 autó. És most viszont a fiatalok úgy kapják meg a dolgaikat a szüleiktől hogy semmit nem kell tenniük érte így azt hiszik mindet könnyen meg is lehetne kapni.



2021. márc. 10. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez elég szűk rétegre igaz. 30as vagyok, az ismeretségi körömben nagyon kivételes esetekben kaptak lakást vagy autót a szülőktől emberek. Szerintem ez nem olyan általános dolog.

A munkatársam most volt 50,most fizették ki a lakáshitelüket. A gyerekei egyetemisták, egyik sem kap lakást.

2021. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Wow, a nagyszüleid tényleg szerencsések voltak! 500 évvel ezelőtt felgyújtottak, ha nem hittél Istenben. Tök felesleges panaszkodnunk a fiatalabb generációkra.
2021. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sok badarságot honnan hordod össze? Elég sok 20-30 közötti ismerősöm van és körülbelül 1 van, aki kapott házat és kocsit mert milliomosok a szülei. Mindenki más vagy otthon lakik vagy albérletben vagy lakáshitelt nyög a következő 20-30 évben. A nagyrészük kocsit is hitelre vesz vagy kp-ra valami 10+ éveset. Ez javarészt külföldön is így megy. Egy szűk réteg az, aki ezeket a dolgokat alá tudja tolni a gyerekeinek.
2021. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a baromságot...
2021. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj. De nagyon nincs igazad. Nem mindenki teheti meg ezt a luxust. Minek nézel mindenkit? Azt hiszed gazdagok vesznek körül téged? Na álljon meg a menet. Nagyon nehéz helyzetben is élnek emberek amiről te neked fogalmad sincs plusz az életkörülmények. És én se vagyok gazdag fiatal. Nincs autóm, nincs jogsim, nincs millió forintom és a szüleim se rendelkeznek ekkora összeggel. Volt már éhezés is. Szóval csak Hogy legyél tisztába hogy nem mindenkinek jut olyan élet amiben gazdagon kezded hájjal megkenve, sörrel beitatva, limuzin fennköltcsillagos, ide oda járkálos helyekre.
2021. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Amit leírtál nagyrészt igaz (nyilván nem mindenkire), de a végkifejlett egyénenként más és más attól függően, hogy hogyan és milyen értékekkel nevelelik fel a szülők a gyereket. Ebben a kérdésben szeretik a gyerekeket kritizálni, pedig pont a szülőknek a felelőssége, hogy megfelelő értékek mentén, megfelelő viselkedési mintázatok alapján neveljék fel őket. Sajnos sok szülő túlterhelt, 14-16 órákat dolgozik (nem kis mértékben pont azért hogy megteremtse azt az anyagi környezetet amiről Te is beszélsz) így egyszerűen már nincs idejük és erejük ténylegesen foglalkozni a gyerekkel, rábízzák a TV-re (mostmár inkább Netflixre) és az internetre.


Minden szülőnek legalább 20 percet rá kellene szánjon a gyerekére minden nap, ez már elegendő ahhoz hogy érdemben átadhatóak legyenek a megfelelő értékek, erkölcs és a szükséges élettapasztalat ami segít majd számára eligazodni az életben. Ezt nagyon sokan nem teszik meg, aztán csondálkoznak, hogy a gyerek kamasz korára kezelhetetlen/erkölcstelen lesz, és a gyerek is szép sorban kapja a nagyobbnál nagyobb kijózanító pofonokat, föleg amikor belépnének a munka világába.

2021. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Én mint mai fiatal úgy vélem teljesen jó dolgunk van. Nekem Diplomáig támogattak a szüleim, de mellette dolgoztam, nem tudtak alám rakni egy lakást, de ha úgy adódott, akkor segítettek. Természetesen vannak olyanok, akik alá oda rakják a házat, kocsit stb. Az én szüleimnek is 2 autójuk van, 1 házuk és mindent önerőből értek el. Igazából én nem tervezek most még saját lakást, egyedül élek az albérletemben, kényelmesen kijövök a fizetésemből és gondolkodok, hogy valamelyik vidéki városban folytatom tovább, mert meguntam pestet.
2021. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, ma jellemzően magasabb az életszínvonal mint 50 éve. Mi a kérdés? Az hogy baj-e hogy nő az életszínvonal? Te valamiféle szadista / pszichopata vagy hogy fáj neked hogy jobban élnek ma az emberek? Értelmesebb kérdés lenne ha azt kérdeznéd "hogyan lehet egy gyereknek megtanítani milyen az ha fáj, ha nincs mit enni, milyen az anyagi és fizikai biztonság tejes hiánya mellett éveket leélni, milyen az amikor kiszolgáltatottnak és sebezhetőnek érzed magad, nincs jövőképed és sehonnan és senkitől nem várhatsz segítséget stb stb, mindezt anélkül hogy bármelyiket is át kéne élnie a gyereknek". Nevelés hiányában magától jön rá a gyerek arra, hogyan is működik a világ. Amennyiben burokban él, a világ veszélyeitől megóvva, akkor naiv felnőtt válik belőle aki a burokból kilépve már életképtelen lesz. A megoldás nem az életszínvonal csökkentése, hanem a megfelelő nevelés.
2021. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Aki számunkra "túl jól él" az tesz érte, adottságával, hangjával, kézügyességével, vagy a szegénységben született feketék akik inkább beállnak a helyi bandába amiből lesz pénze majd 100 ezres cipőre, drága kabátra, ékszerekre, viszont előbb lövi le egy riválisa, mint hogy börtönbe kerüljön ugyanis nem igazán dobják fel egymást, arra felé a bandák egy nagy családként működnek, amikbe már beleszületnek manapság.


Mexikóban aki nem akar csórón felnőni, megöregedni hagyja hogy beszervezze a kartell, és csinálja amit kérnek. Ha ebből nem kér, elmegy munkásnak és kb úgy fog élni mint egy alsó középosztálybeli magyar.


Munkából sosem lehetett jól élni, mert számlákat kell fizetni, ha családos az ember akkor is van hova költeni... csak a legtöbben inkább őrlődnek a mókuskerékben, és beosztják ami van, aki meg mer azelőtt ott a lehetőség legálisan és illegálisan is.

2021. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én örököltem lakást, és rokonomék nekemadták a huszonéves Opeljüket (újabbat vettek), ezért nem fogom szégyellni, még ha éheztél is.


Nekem ezt dobta az élet, viszont az én életemnek is voltak nehézségei. Mindenkinek megvan a maga keresztje.

2021. márc. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!