Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért telik ilyen gyorsan az idő?

Miért telik ilyen gyorsan az idő?

Figyelt kérdés

Még csak 16 vagyok,de mintha az idő elkezdett volna maxon futni.

Mintha még csak tegnap lettem volna 7éves,mikor első nap beléptem volna az általános-ba.

Már eltelt 1 év a közép suliból,és a vírus minden fontos dolgot is elrontott,8.os ballagás,már november óta nem láttam a barátaim,mert pesten van a suli,sokan messze laknak.

És ebbe olyan rossz bele gondolni, légyszi ne nézzen le senki,de mintha régen az idő alig telt volna most meg rohan.


Mire gondoljak ha eszembe jut ez a gondolat?

Tippek?



16/F



2021. márc. 12. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ezek életed legszebb évei,szokták mondani.
2021. márc. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Gondolj arra, hogy minden nap fontos,éld meg mindegyiket, főleg most.A pandémia közrejátszhat abban ahogy látod most a dolgokat.
2021. márc. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt fogod érezni 10 év után is. Most sem rohan az idő, csak máshogyan érzékeled vagy nem érzékeled tudatosan. Ha egész nap olyat csinálnál amit utálsz, akkor lassan érzékelnéd az idő múlását, ha meg olyat, amit szeretsz akkor gyorsan. Semmi köze nincs a pandémiához ennek, ne keverjétek már bele ezt is. Illetve az is függ mennyire jó a memóriád az agyadnak, mennyi olyan emléked van ami meghatározó vagy kevésbé azok.
2021. márc. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Az ido visszanezve, relativ tunik gyorsnak. De eloremenve az idoben, pontosabban megelni a jelenben nem szalad annyira.

A dogunalmas ingerszegeny idoszak legjobb pelda. Egy ora baromi nehezen telik, de visszanezve, ha semmi kulonos nem tortent, mintha a tavaly tegnap lett volna.

Ertem, hogy te pont mas idoszakra erzed. De ez szubjektiv. Van, hogy egy regebbi esemeny kozelinek tunik, par hetes meg furcsamod tavolinak.

Belso tortenesek is kitolthetik tartalmasabban az idot, nem feltetlenul utazasok, kalandok.

Tinedzserkent pedig tobbet gondol az ember a halalra is, mint kesobb.

2021. márc. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a vírus miatt kevesebb dolog történik veled, ezért pedig az eseménytelen napjaidat emlékként sem tudod megkülönböztetni.


Másrészt pedig az ember minél idősebb, annál inkább rohannak az évek. 5 évesen 1 év az életkorod 1/5-ét jelentette, rengeteg időnek tűnt. 30 évesen 1 év már csak az eddigi életed 1/30-ada.

2021. márc. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Mert idősebb vagy. 8 évesen 4 év az addigi életed felét jelentette. 16 évesen ez az idő már csak az addigi életed negyedje.


Alsóban nekem pl a tanév és a nyári vakáció is egy örökkévalóság volt. 12.-ben kettőtt pislantottam, s már a nyakamon volt az érettségi. :D

2021. márc. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

emiatt senki sem fog lenézni, sőt ahogy idősödik az ember, egyre jobban érzi ezt.


sok elméletet olvastam erről, de nekem az a tapasztalatom, hogy minél több dolgom van, minél több a határidő, annál gyorsabban telik – legalábbis úgy tűnik.

nálam a 18 és 30 éves korom közötti időszak repült el, mert rengeteg minden történt velem. most pár éve már nem tűnik úgy, h annyira rohanna az idő.

2021. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!