Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Keszult mar kutatas oltasellen...

Keszult mar kutatas oltasellenesek es nem oltasellenesek iq szintjenek osszehasonlitasarol?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor szerintetek lehetne a ket csoport kozott (lenyeges) kulonbseget merni?
2021. márc. 13. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mindkét oldalon állnak nagyon buta és nagyon okos emberek is, különbséget azért nem mérhetnénk mert az oltásellenességnek és a támogatásának is vannak különböző szintjei.
2021. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb csak birka, aki tartozni akar valahova.

Aki vakon oltásellenes az ugyanolyam buta, mint az elszánt oltáspárti.

Bizonyos IQ szint felett nem vallhatod magad egyik csoporthoz tartozónak sem, hanem van saját véleményed, ami nem fekete vagy fehér

2021. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Sokat elmond a helyzetről az, hogy ma legtöbb orvos, értelmiségi és kutatók beoltjuk magunkat...
2021. márc. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Én azért utáltam meg az oltáselleneseket, egy ideig, mert nagyon erőszakosak voltak a környezetemben lévők. Volt olyan, aki direkt felhívott, mert tudta nem vagyok oltásellenes és veszekedni akart. Egyik érvével ütötte a másikat. A maszknál csak azt tudta ismételgetni, hogy el akarnak minket hallgattatni. Hozzá kell tennem az illető konkrétan alap politikai dolgokkal nincsen tisztában.

A tűszúrásos (azt hiszem legyen véga a tűszúrásoknak a címe) oldalról nem is beszélve, ami kb. halottgyalázást művelt és még bocsánatot sem kértek.

Aztán valamelyik nap szembesültem vele, hogy az egyik kedvesebb ismerősöm is hm mi erre a jó kifejezés, enyhe oltásellenes? Tehát néha megoszt ilyen linkeket, de nekem még például soha nem hozta fel és nem zaklatott ezzel.

Tudom, globálisan kéne nézni ezt az egészet...

Nagyon rossz a kormány kommunikációja, a döntések, bizonyos korlátozások, tehát valahol megértem, hogy az emberek kezdenek egyre szkeptikusabbak lenni. Viszont a tudománytagadó-ezoterikus érveket nem tudom elfogadni, ez van.

2021. márc. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy ezt a kérdést ebben a formában feltetted számomra azt bizonyítja, hogy nem tudod mire való az intelligencia hányados (IQ). Elsősorban nem attól okos egy ember, hogy magas az IQ értéke. Az IQ csak azt mutatja meg (leegyszerűsítve), hogy milyen teljeseítménnyel (ha úgy tetszik sebességgel) működik valakinek az agya. Minnél magasabb ez a szám, annál gyorsabban képes szert tenni új ismeretekre, annál gyorsabban tud megtanulni valamit, gyorsabban old meg komplex feladatokat és azokat mélyebben képes átlátni, magasabb az agyi munkamemóriája (ez elég elcseszett hasonlat lesz, de kb. olyan, mint PC-nél a RAM mérete és sebessége). Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy milyen véleményt alakít ki magának egy ember egy adott kérdésben. Egy magas/alacsony IQ-val rendelkező személy ugyanúgy képes meggyőző érveket felhozni akár az oltás ellen, vagy éppen az mellett. Azt tudom (kutatók kimutatták), hogy az alacsony IQ-val rendelkező személyek kevésbé hajlamosak betartani a maszkhordás és szociális tálvolságtartás irányelveit, de nem azért mert buták, hamen egyszerűen azért mert lassabban alkalmazkodnak, lassabban tanulják meg ezeket az új szabályokat, gyakran elfelejtik és csak akkor vesznek maszkot amikor már emberek között mászkálnak és észreveszik, hogy másokon ott van. Itt van erről egy cikk: [link]


Nem hinném, hogy vakcina kérdésben ugyanez lenne a mérvadó, ugyanakkor elismerem, hogy a magas IQ-val rendelkezők mélyebben átlátnak komplex kérdéseket ezért lehet, hogy náluk több az optáspárti, de az is lehet, hogy nem, és ők csak még komplexebb érveket tudnak felhozni a vakcina ellen.


Többet akkor fogunk tudni, ha valaki tényleg megcsinál egy ilyen statisztikai analízist.

2021. márc. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5-os, ez tobb helyen is santit, kezdve azzal, hogy nem objektiven allsz a kerdeshez. Az IQ az intelligenciat meri, ettol meg nem lesz valaki sikeres, mert tarsas lenyek vagyunk, szuksegunk van szoft skillekre, tarsas "intelligenciat", de ez nem keverendo ossze az elsovel.


Akinek kisebb az iq-ja (es itt jelentos kulonbsegekrol beszelek), arrol nyugodtan rlmondhato, hogy kvazi hulyen, mint az, akinek magasabb az intelligenciaja. Johetsz ezzel a liberalis "de mindenki egyenlo" hozzaallassal, de nem. Vegyuk peldaul a spektrum 2 veget, 80 iq vs 120 iq. Ha a 120 iq-s szemely atlat egy osszefuggest, azt kozel sem biztos, sot komplexitastol fuggoen akar biztosan elmondhato, hogy nem fogja a 80 iq-s ember atlatni.


A kerdes pedig azert merult fel, meet a vallasossag es intelligenciat kozott megfigyeltek mar egy forditott aranyossagot, szoval kivancsi vagyok, hogy a 21. szazadban is az oltasok ellen vergodok es intelligencia kozott nem-e lenne megfigyelheto egy hasonlo osszefugges.

2021. márc. 14. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Mint ahogy mar tobben is irtak, az oltasellenessegnek is tobb lepcsoje van. Van olyan is, aki tenyleg csak egyszeruen nem tudja elfogadni, hogy hogyan csinalhattak ilyrn gyorsan egy oltast, a hosszutavu mellekhatasokat nem is ismerhetik. Viszont van olyan is, aki folyton ilyen kamu cikkeket oszt meg, veszekszik mindenkivel stb.. ugyan ez igaz az oltas partiakra is.
2021. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Már megbocsáss kérdező, de kb. semmi olyat nem mondtál ami cáfolná azt amit leírtam. Egyrészt számos intelligenci létezik: kognitív (IQ), érzelmi (EQ), nyelvi, logikai, mozgásos, zenei, természeti, társas, személyes. Én csupán azt vitatom, hogy kizárólag az átlagnál alacsonyabb IQ szint miatt automatikusan "hülye" lenne valaki, kiváltképp ha pl. a többi felsorolt területen kiemelkedő. Te azt állítottad, hogy akinek az átlagnál alacsonyabb az IQ szintje az egyértelműen hülyébb, ez az amivel nem értek egyet, mert tényszerűen nem igaz, illetve csak bizonyos keretek között (pl. egy 50-es IQ-val rendelkező személy az már közepesen szellemileg retardáltnak számít, nyilvánvalóan nem olyan "okos" mint egy 100-as IQ-val rendelkező, viszont az előbbinek nagyon véleménye sem lesz az oltásról mert örül, ha egyáltalán beszélni tud.)


Sokáig behatóan foglalkoztam az IQ kérdésével, mert érdekel a pszichológia. Te szélsőséges példákat hoztál fel: 80, 120. Az emberek túlnyomó tőbbsége 90-110 közötti. A 120-as IQ magas, de ha ehhez nem járul egyéb pozitív tulajdonság (pl. magas érzelmi intelligencia, lexikális műveltség, lelkiismeretesség) attól még egy 120-as ember is lehet "hülye". Ellenben a 80-as IQ nagyon alacsony. Az USA hadserege pl. senkit nem vesz fel 83 IQ szint alatt, mert konkrétan alkalmatlan lenne bármilyen feladat elsajátítására. A népesség ~15%-a rendelkezik kevesebb, mint 83-as IQ értékkel. Ennél az emberek jóval magasabb %-a oltásellenes egyes országokban, de egyáltalán nem állítom, hogy a 2 dolog között nem lehet összefüggés (mint mondtam, többet tudunk, ha egyszer valaki megcsinál egy ilyen analízist). Tévesen feltételezed azt is hogy, liberális "de mindenki egyenlő" hozzáállasom van, nem vagyok liberális és főleg nem hiszem azt, hogy minden ember egyenlő (jogilag igen, sok-sok más szempontból nem az, többek között az intelligenci kérdésében sem). Abban egyetértünk, hogy a magas IQ kell ahhoz, hogy valaki sikeres legyen. Ami azt illeti a sikert 2 legnagyobb mértékben előrejelző faktor a magas IQ és a lelkiismeretességnek nevezett személyiségjegy magas értéke (big 5 personality model, trait conciencusness).

2021. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!