Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az emberek hatalmas többsége nem tudja előre gondolkodva eltervezni az életét?

Figyelt kérdés

Mindenki előtt ugyanazok a lehetőségek állnak. MINDENKI előtt!!!

De mégis valakiből milliárdos lesz, valakiből meg utcaseprő.

Ezt mégis hogy???


Hogy lehet az, hogy sír a szájuk amiért "léteznek" milliárdos gazdag emberek, de nekik semmilyük nincs, aztán meg tenni nem akarnak ellene??

Ez hogy van? Nem úgy van, hogy aki nem dolgozik ne is egyék? Kismillió olyan ismerősöm van, akiktől jön az értesítés, hogy megint kommentelt és fröcsögő szájjal k*rvaanyázott a milliárdosokon, csak mert Ő panelban lakik.


Nekem miért megy az előre gondolkodás?? Nyílván csak a saját tapasztalatamiat tudom leírni, ehhez viszonyítom a többieket.

17 éves fiú vagyok, 10. osztályba járok, gépész szakra. Az a terv, hogy érettségi után megyek egyetemre, majd gépészmérnöki diplomát szerzek, azelőtt meg már alapítok egy céget. Gyűjtöm folyamatosan már most az üzleti partnereket, támogatókat, üzlettársakat stb.

Diákmunka: Mindenkinek joga van hozzá, ott a lehetőség, mégsem dolgozik a suli 78%-a (ofő egyszer felolvasta és megmaradt bennem az adat). Kérdem én: Miért? Oké, anyuci apuci gazdag. Eddig rendben van, de a többi???

14 éves korom óta dolgozom, már akkor volt jövőképem. Gyűjtöm a pénzt és gazdag leszek. Gondoltam én, naiv kisfiúként. 3 év múlva, mostanra összegyűlt 6.480.000Ft. Ennyi lenne most a zsebemben, de azt a 480 ezret elköltöttem szórakoztató cikkekre, mert miért ne?? :D

3milió Ft az alap tőke a cégalapításhoz. És még marad 3 millió!!! RENGETEG pénz!! 3millió félre van téve. Apukám lecserélte a kocsiját, a régit nekem adta, annak is fizetem a költségeit, évi 140 ezret. Ez egy havi fizetésemnél 20e Ft-al kevesebb.

És még dolgozom! Most fogok fizetésemelést kérni, remélem megkapom a havi 200-at. Jó benyomást kell kelteni. ;)

na tehát. Van most jelenleg 2,5millió Ft a zsebemben. (fél éve) abból a pénzből én gépeket vásároltam. Eszterga, Maró és egy cnc maró, ami 1.5millió Ft volt. Teszi a dolgát rendesen.

Már csak arra várok, hogy 18 legyek és alapíthassak egy céget.

Aztán amikor lesz diplomám elkezdhetem a gyártást (csak végzettséggel lehetek igazgató). Lesznek partnereim és hopp, beindul a biznisz.



Na. ezt egyedül értem el eddig. Se anyuci, se apuci se senki nem segített, mindent magamtól csináltam. Ennyit ér a diákmunka.



A többiek hol tartanak???? Sehol. Így nyílván az lesz, hogy sírnak amiért drága az albérlet. Nekem nem lesz drága, mert nem lesz albim. Osztályelső tanuló vagyok, éjjel nappal csak tanulok, mert nem engedhetem meg magamnak a négyest!! egyszer sem! Csak így lesz jövőm.


Mások miért nem gondolkodnak így? Vagyis inkább miért úgy gondolkodnak, hogy "majd lesz valami"? Mert abból a majd lesz valamiből a végén az lesz, hogy a nagy semmi és sepreget az utcán. Ezt senki nem akarja!!


2021. márc. 15. 23:37
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Sorry a regényért, de ezt muszáj volt már megkérdeznem. Személyesen nem tudom senkitől, mert nem akarok senkit se megbántani!! Hátha tud itt valaki mondani okosakat, hogy ez miért van. Ez, ami miatt nem gondolkodik senki előre, csak haladnak az árral, hátha lesz valami.
2021. márc. 15. 23:38
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
Van egy olyan érzésem, hogy ezt azért írtad ki, mert fel szeretnél vágni. Nincs ezzel gond, ha valóban igaz. Hajrá!
2021. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki előtt ugyanazok a lehetőségek állnak. MINDENKI előtt!!!

De mégis valakiből milliárdos lesz, valakiből meg utcaseprő.

Ezt mégis hogy???"

Ha ez kérdés, akkor úgy tűnik, bizonyos készségek és műveltségi területek fejlesztését nem ártana hozzáadni a következő ötéves tervhez.

2021. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
2: szó sincs róla, de azért köszi! Csupán érdekel, hogy akik nem gondolnak semmire, max arra, hogy háát suli, meg minden, aztán érettségi, ja, nem tom mi lesz, na azok mit akarnak kezdeni? Mert nem akkro kell kitalálni, amikor előtted van a választás ideje. Ezért írtam ki, mert személyesen ezt senkivel nem beszélhetem meg, max azokkal, akikkel társulok/társulni fogok, de ők nem diákok.
2021. márc. 15. 23:44
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokan vannak, akik ennyi idősen még nem tudják, mit szeretnének. Sőt, sokan vannak, akik később sem. Sokan vannak, akik 0-24ben azt hallgatják otthon, hogy semmire sem lesznek jók és semmire sem viszik, még ha ez nem is igaz, és egy idő után elhiszik.

Szerencsés vagy, hogy egy olyan támogató család áll mögötted, akik ennyire támogatnak mindenben és hisznek benned. Bárcsak több ilyen család lenne.

2021. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
3: ezzel nem értek egyet, mivel 16 éves korig mindenki tankötelezett! Nem hiszem, hogy lenne olyan tanár, aki direkt a rossz útra tereli a diákjait. A születésük óta lopásra tanított c*gánygyerekeket hagyjuk ebből ki, ők amikbe beleszületnek már nem lehet kiverni a fejükből sajnos. Ezt szerintem Te is érted
2021. márc. 15. 23:46
 7/39 A kérdező kommentje:
5-ös: Hát igen, ez is így van, köszönöm szépen, de nem úgy van ahogy gondolod. Nem támogatnak annyira, ahogy azt hiszed. Inkább a "Hát csiáljad. ha neked az úgy jó, kisfiam. " kategória. Nem teljesen értik, de végülis támogatnak benne azzal, hogy engedik csinálni.
2021. márc. 15. 23:47
 8/39 anonim ***** válasza:
92%

4

Természetesen nem bunkózásból írtam, én nagyon örülök, hogy vannak hasonló sorstársaim. Büszke vagy rád és magamra is, hogy 23 éves koromra nagyon sok mindent elértem, amiről más 50 évesen is csak álmodozik. Ettől függetlenül hiába van rengeteg pénzem, normális életet még nem tudtam összehozni. Látod, hisz itt vagyok a gyakorin, és alig van 1-2 ember az életemben. A pénz csak akkor fontos, ha nincs. Utána unalmas lesz.

2021. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az 5-ösnek! Látszik, hogy a kérdezőnek fngja nincs arról, milyen xar környezetben felnőni. És bizony betegség is közbejöhet, nem elég az akarat. Szerintem kár dicsekedni, mert magas lóról lehet nagyot esni..
2021. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Már az első felvetésed hibás, hogy mindenki előtt ugyanazok a lehetőségek állnak. Ez nem igaz. Sok mindenben eltérünk. Személyiségben, törekvésekben, elmében, szándékban, látásmódban.

A legjobb szándékkal írom azt, hogy ha teheted, és egyszer majd érett leszel rá, ne nézd le az embertársaidat. Itt, ha hiszed, ha nem, mindenki a tőle telhető legtöbbet teszi meg.

A legszerencsésebb hozzáállás, ha hálát adsz azért, amiért neked ez megadatott, és képes vagy mindezt megtervezni, létrehozni. A mások élete, törekvései, képességei, azok rájuk tartoznak.

2021. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!