Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halottnak lenni jobb mint...

Halottnak lenni jobb mint élni? Halottként nincs semmi gond, ha élek küzdeni kell szenvedni stb de nem?

Figyelt kérdés
Az élet nagy része szenvedés, kevés a jó. Nem tudom van e valami a halál után, de ha nincs az is jobb mint élni. Nincs küzdés szenvedés, fel se kell kelni többet. Nem érzel legalább semmit. Főleg a reggeleket utálom, felkelni és menni bárhová de leginkább munkába. Mondjuk most pont nincs munkám.

2021. márc. 18. 21:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Igen, sajnos küzdés az egész. Robotolni kell, mókuskerék, ugyanazok a feladatok, tennivalók. Emberi gonoszság, rosszindulat, intrikák. Egy idő után bele lehet őrülni...
2021. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%
A legfájdalmasabb élet is jobb a haláltól.
2021. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Miért lenne jobb? Talán ha gazdag vagy. Én már így is utálom ezt az egészet. De ha még rosszabb állapotban lennék, mondjuk lenne valami testi vagy fizikai betegségem ami súlyos biztos hogy ki szállnék. Szóval tudom hogy van ennél rosszabb de nem vigasztal.
2021. márc. 18. 21:39
 4/28 anonim ***** válasza:
54%
Mert halálod után már nem tudsz változtatni a sorsodon.
2021. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Most se.
2021. márc. 18. 21:41
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
4: Van, aki már életében sem tud. Egy komolyabb trauma, krízis és a padlón fekszel máris.. Amikor az emberben meghal az élet.
2021. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
44%
De, van esélyed. Lehetsz a világ leggazdagabb embere is, nyilván nagyon picit eséllyel, de sosem nulla. Végzetes betegséged van? 99%, hogy meghalsz? Sosem 100. Lehetsz te az első ember, aki túléli a betegséget, amíg életben vagy. Halálod után már valóban 0 az esély.
2021. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nincs betegségem, legalábbis testi, ha lenne ki szállnék. Biztos nem jarnek kezelésekre.
2021. márc. 18. 21:44
 9/28 anonim ***** válasza:
16%
Én teljesen egészséges vagyok mentálisan, de sokszor gondolkodom azon, hogy feladnám-e egy halálos betegség utolsó fázisában. Mindig arra a válaszra jutok, hogy nem adhatom fel. Mindig van esély, még ha 0.0000001%-nyi is. Inkább szenvedek az életben, mint nyugszok a halál után.
2021. márc. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

7: Nemcsak testben halhat meg valaki, hanem lélekben is. Ha annyi sok traumán, rossz dolgon keresztülmegy. Akkor egyszer csak meghal a lelke. Magyarul halott lesz.


Az igazi halál valójában NEM a test halála, hanem a léleknek a halála. Így igazából már akkor meghalt.

2021. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!