Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért nem probléma, ha egy...

Az miért nem probléma, ha egy nő harap, karmol, pofoz, de ha férfi teszi ezt akkor ő a zaklató, asszonyverő, elnyomó?

Figyelt kérdés

Én soha nem ütöttem még meg fegyelmezési céllal nőt, viszont volt olyan barátnőm, aki rendszeres karmolt, csípett, néha pofozott. Részéről ez nem hirtelen felindulás volt, hanem gyakorlat. Szerintem sok férfi találkozhatott már azzal, amikor a nő részéről a verbális agresszió olyan méreteket ölt, hogy akár ott helyben legszívesebben megölné. ( https://www.youtube.com/watch?v=HZOAdxsPFlM)


Erre ugye kétféle reakció létezik: vagy tűröd, vagy (le)hűtöd. Egy férfinak a méltósága gyakorlatilag a mindene, és a nők öszötönösen érzik, hogy ha ezt sértik, akkor a legmélyebben sértik. Ha tehát férfiként tűrsz, akkor sem te saját magad, sem a nőd nem fog tudni tisztelni többé.

Ha viszont visszaszólsz (még ütnöd sem kell), hogy pl. mit képzelsz magadról te hülye p_csa, akkor rögtön te vagy a szemét, aki visszaél a hatalmával (ezzel egyébként máris implikálva, hogy a férfi uralkodik a nő felett).

Nem helyes persze a fizikai agresszió, de miért nem esik egyetlen büdös szó sem akkor a verbális agresszióról, és miért a nők vannak beállítva kizárólagos áldozatnak, amikor ez teljesen nemtől független, és igen is egy nő is le tud dominálni egy férfit? Sőt, az esetek legnagyobb részében szerintem inkább ez történik (szex megvonás pl., számtalan manipulációs eszköz).


(érvelni nem tudók kedvéért: igen szűz vagyok, anyám se szertett és kicsi a farkam is, lépjünk tovább, köszi)



2021. márc. 19. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert az emberek sajnos a nőknek több mindent elnéznek még akkor is ha nem kéne. Sajnos ilyen a világ.
2021. márc. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Sőt a nőket meg is dicsérik vmikor ha bántanak egy férfit én ilyenről is hallottam, de ez meg milyen már??

Ennek oda vissza kéne mennie, ha a férfi nem bánthatja a nőt akkor a nőnek sincs joga és nem is szabad neki bántani a férfit csak önvédelmi célból ha

ugy van.

2021. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, rengeteg terrorista nő van. Az első ilyen megnyilvánulása után meg kell beszélni a "játékszabályokat", kinek mi fér bele egy kapcsolatba és mi az, ami már kiábrándító és nem tolerálható. Ha megismétli, faképnél kell hagyni, mert nyilvánvaló, hogy nem tisztel semennyire.
2021. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen jogos es idoszeru a felvetès.

Tele van a tokom azzal hogy kizarolag a nok elleni eroszak a tema.

Termeszetesen rettenetes dolog a noket bantani, megeroszakolni es kevesbe is tudnak vedekezni.

Amikor csaladon beluli eroszakrol beszelnek akkor is szinte kizarolag a noket ert bantasrol esik szo.

Pedig RENGETEG ferfiakat, fèrjeket erinto eroszak, zsarolás, mentalis tonkretètel, lelki terror van. De a ferfiak buszkesege nem engedi meg a nyilvanossagot. Allitom hogy a noket ert eroszak egy jo resze ott kezdodio hogy szètk..rja a no az embere idegrendszerèt.

2021. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

"Sőt a nőket meg is dicsérik vmikor ha bántanak egy férfit én ilyenről is hallottam, de ez meg milyen már??"


Igen, az ilyenek a feminácik meg a #metoo-lázadók, sajna létező jelenségek.

2021. márc. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Miért vagy vele ha ilyent csinál vagy miért nem beszélted meg vele?

Elválni még 10 év házasság után is ellehet ha elkezdi:D

Mind kettő nembe vannak beteg emberek és sok áldozatnál az a baj hogy megtüri és naívan azt mondja magába hogy majd leáll stb... Ez baromság.


Ugyanakkor vannak ilyen esetek de ne essünk át a ló túl oldalán és ne kezdjük el a nőket szídni himsoviniszta módra mert ez sem vezet semmi megoldásra, sőt maga a gondolat is kárt okozhat.


Szerintem kezeljük helyén az ilyen nőket/férfiakat akik ilyeneket csinálnak, azaz személyként és rájuk preferáljunk előre, aztán ne egy nemet támadjunk (mondom ez férfiként) mivel ez egy primitív viselkedés.


Köszönöm ha elolvastad!

2021. márc. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6: ne én legyek a hívsoviniszta, amikor a politika meg a közélet 100%-ban a nőket védi, őket állítja be kizárólagos áldozatként, vállaltan feministának lenni pedig nem ciki számba megy, hanem kb. elismerés. Ugyanennyi erővel nekem is vállveregetés kellene járjon, már ha elfogadjuk, hogy "himsoviniszta" vagyok.

Ez is jellemző feminista "érvelés" egyébként, hogy ha bárki fel meri vetni a másik oldal álláspontját, akkor egyből a "nőket szidja".

Kíváncsi vagyok, mikor leszek nőgyűlölő itt a kommentek közt, mert ez szokott a következő lépcsőfok lenni.

2021. márc. 19. 07:41
 8/11 anonim ***** válasza:

7es. Úgy látom nem jött le a mondani valóm, ezért mem nőgyűlölőnek mondanalak hanem ostobának xd


Olvasd el újra légyszi. A jogokat ne 1-2 ember miatt vegyük vissza az adott nemtől:)

Mert így mindenkit támadunk még azokat akik meg sem érdemlik hogy bántsák őket, ezért vagy himsoviniszta:D 1-2 ember miatt hoznál 1 egész nemet negatív helyzetbe. Szóval mondhatni ez miatt az is rád hogy nő gyűlölő vagy.

Nemhogy 1 ember típusra hoznád fel a témát, így jogos is lenne a szídalmazás.

2021. márc. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hááát nekem volt olyan barátnőm anno, aki egy vitánál elkezdett ütögetni meg rúgdosni, szóval -hiába b.sztam volna fejbe szívesen- megfogtam és kitettem az ajtó elé a folyosóra, aztán kizártam.


Nálam alap, hogy gyengébbet nem bántok, legyen az nő, gyerek vagy állat. És nem csodálkozom, hogy néhány emberből kihozzák az állatot, nekem az a mázlim, hogy alapvetően baromi türelmes vagyok.

2021. márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azokban a sokat idezett orszagokban, ahol egyenjogusag is van, meg a ferfiak nem engedik meg maguknak, amit nalunk, ott a not is ugyanugy elkapjak ezert, mert az a lenyeg, hogy ez is abuzus.
2021. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!