Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek "hiperszaglásuk" van,...

Akiknek "hiperszaglásuk" van, azok milyen aromákra is érzékenyek, milyen szagok zavarják őket, amelyek másoknak fel se tűnnek esetleg?

Figyelt kérdés
2021. márc. 19. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kivételesen jó a szaglásom,de erős gyomrúként kb.semmi szag nem zavar kifejezetten. Nővér vagyok,talán az erős vérszag kellemetlen kicsit.
2021. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:

A menstruáció szag a nőkön, mindig érzem pl. buszon ha épp olyan nő áll mellettem. De ami rossz, hogy magamon is és magamtól nem tudok arrébb menni. Illetve van egy fajta öregszag amit egyszerűen hányingert keltőnek érzek, hasonlít az elfekvő belgyógyászati osztály szagára, ezt is tapasztaltam már hogy a csoporttársak ölelgették a bácsit, én meg nem tudtam egy szobában megmaradni vele.

De fordítva is van, én a poloska szagát jónak érzem, más meg büdösnek. :D

2021. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire számítok hiperszaglásúnak, de attól a csípős-ecetes öregszagtól nekem is felfordul a gyomrom. A bagós szájszag is ilyen nálam, pedig megszokhattam volna, mert rajtam kívül mindenki dohányzik a családban... de volt, hogy anyámra rá kellett szólni, hogy ne hajolj ilyen közel, mert hányingerem van.

Ami még olyan volt, hogy máson nem láttam, hogy zavarja... több SPAR üzletben is éreztem egy ilyen számomra büdös, erjedtes szagot már belépéskor, és nem tudom, hogy mégis mi a franc lehetett az (megfordult a fejemben, hogy rohadt zöldség/gyümölcs/ételszag rossz minőségű, de szagos takarítószerrel és állot levegővel keverve)... exem pl. meg sem érezte, amikor belépett, és másokon sem láttam, hogy zavarta volna őket. Én meg emiatt pl. egy bizonyos SPAR-ba nem vagyok hajlandó bemenni, mert egyszerűen rosszul vagyok a szagtól.


Meg vannak olyan szagok, amiket sztem mások is éreznek, csak ők szeretik. Pl. a kakaóvaj szagától hányingerem van, marcipántól / mandula- és pisztáciakrémtől, kozmetikumokba használ mű csoki és kókuszillattól dettó.

2021. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

-Bagós ruha/környezet szaga. Mióta nem dohányzom, rettenetesen irritál.

-Mosdatlan p*naszag. (lényegtelen hogy épp megvan neki, vagy se, ha megvan, még rosszabb egy fokkal)

-Húgyos (inkontinens) öregember és öregasszonyszag.

-A tipikus "románszag" (mosdatlan, dohányos, piás, koszosruhás melósszag). Ez eddig triviális.


...aztán -amit viszont nem sokan vesznek észre:

-az itt-ott elcseppenő gázolaj, fagyálló, ATF olaj szaga.

-a még épp csak melegedő, de már beragadt fékbetét szaga.

-"rövidzárlatszag" vagy "amperszag", erre nincs más kifejezés. Még nem ég a kábel, még nem olvad róla a szigetelés, nem füstöl, de van már szaga.

-a friss hányás szaga, akkor is, ha tőlem 15 méterre van. (Itt a távolságon van a hangsúly).


Bár ez szerintem nem hiperszaglás, csak a napi munkám során már megtanultam, milyen szagokra kell jobban odafigyelni.

Igen, közel 20 éve vezetek buszt Budapesten.

2021. márc. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Tiszteletem! :)

2021. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom neked még az ázott kutyaszag lehet zavaró egyes. Azt én is ki nem állhatom 🙂
2021. márc. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!