Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, akinek hianyozn...

Van itt olyan, akinek hianyoznak bizonyos social skilljei?

Figyelt kérdés

26 eves srac vagyok. A munkahelyemen jol teljesitek, a kollegaim, ügyfelek meg vannak velem elegedve. Ugyanakkor ha munkan kivul kozossegbe megyek, sosem tudom hogyan kell reagalni bizonyls emberi interakciokra. Az emberek bar megturnek, sosem allbak velem szoba. Vagy ha igen, par mondat utan abba is hagyjak velem a beszelgetest, mert eszreveszik, hogy nehez velem kommunikalni, befele fordulo vagyok stb. Ez teny: elegge introvertalt típus vagyok. De az a fajta introvertalt, aki amugy szivesen van kozossegben, mert ha nincs akkor baromira unatkozik. De valahogy amikor kozossegben vagykk, baromira szorongok, feszengek, ugy erzem nincs mirol beszelnem masokkal.


Volt mar valaki hasonlo szituban? Sikerult valtoztatnotok ezen?



2021. márc. 20. 03:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Tudom milyen ez a szitu. Hiába a jó teljesìtmèny, az emberek szeretnek beskatulyàzni mindenhol. Az a legjobb, ha az ember nem ragaszt cìmkéket senkire, hogy ez ilyen-ez olyan. Az embernek vannak pioritási területei az èletében, amik fontosak szàmára, amik kitöltik az életüket. Ha azokra koncentrálsz, amiket/akikrt szeretsz, ez hatalmas boldogsággal tölti meg az embert.
2021. márc. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*akiket
2021. márc. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom milyen ez. Nem beszélgettél sokat, ezért esetleg nem tudsz spontán lenni és félsz visszareagálni, esetleg az foglalkoztat: "mit is mondjak" "mások mit gondolnak".

Van könyv a társalgásról, elolvashatod, gyakorolhatod, de figyelhetsz másokat is: miképpen beszélgetnek.

2021. márc. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én ilyen vagyok. nagyon hosszú ideig voltam szociofóbiás és bár sikerült kigyógyulnom saját erőből, de a social skilljeim a béka popója alatt vannak és nincs egy barátom sem
2021. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha angolul tudsz (kérdés megfogalmazása alapján úgy gondolom igen), van honlap meg könyv is, "sociall skill's guide" vagy hasonló címszóval megtalálod, olvassgass és a gyakorlati alkalmazás a cél.

Kereshetsz embereket, akikkel írásban összeismerkedsz, majd valamilyen alkalmazáson át beszéltek hangban is.

2021. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Van kedved beszélgetni?
2021. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem a helyzetet, sajnos velem is ez van/volt.. Nekem az segített, hogy többször kimozdultam a komfortzónámból, többet eljártam itthonról és sokat voltam emberek közt. Aztán jött a vírus, megint kevesebbet mentem emberek közé (sőt szinte alig), és szinte visszatértem a kiindulópontra.

Eleinte egy kicsit kellemetlen tud lenni, de bizonyos idő elteltével már sokkal felszabadultabban tudsz majd kommunikálni és belejössz majd.

(20/L)

2021. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Próbálok kimozdulni, tegnap is elmentem egy házibuliba kollégákhoz. Hint: külföldön dolgozom, és a legtöbb kollégám német. Bár van német nyelvvizsgám, azért teljesen más folékonyan beszélni velük. Bár azt éreztem, hogy amikor magyarokkal vagyok, ugyanez van, ha nem ismerem az illetőt. Még a srácokkal el-elbeszélgetek megfelelő alkoholszint felett, de valahogy a lányokkal sehogy. Kb csak rájuk mosolygok, vagy együtt nevetek velük. de amikor kettesben maradnék valakivel, folyton elfog a szorongás, azt érzem, nincs miről beszélni, de ha meg is próbálok, mintha nem tudnék beszélni. Néha meg amikor erőt veszek magamon, és kimondok valamit: 1. vagy észre se vesznek, és beszélnek tovább; 2. vagy pár másodperces néma csend következik, miután mondtam valamit. Noha van néhány barátom, sajnos nem sok, és így hogy külföldön vagyok, úgy érzem, hogy az a néhány otthoni barát is kezd lemorzsolódni.
2021. márc. 20. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Akár online is, de felkereshetsz pszichológust, biztos sokat tudna segíteni.
2021. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezekre nagyon jók a szituációs gyakorlatok, és az olyan coach-ok, akik a kommunikációs bakikat segítik, vagy pszichológusok, akik asszertív kommunikációt tanítanak.

Sokszor nem az adott illető "hibája", nem nála van baj, hanem gyerekkorban kevés inger érte, nem voltak jó gyerekközösségei, így nem alakult ki a társalgás megtanulása. Később meg elkezdődtek a kudarcélmények, és szorongani kezd, de ez nagyon jól fejleszthető.

2021. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!