Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, hogy 27 éves...

Velem van a baj, hogy 27 éves férfiként nem a csajozáson, és a családalapításon töprengek?

Figyelt kérdés
Sok korombeli lány de néhány fiú is már házas, első vagy a második gyereket várják. Engem pedig jelenleg abszolút nem köt le a téma, de még a csajozás sem. Volt pár rövidebb kapcsolatom, de mindegyik kudarcos volt. Így jelenleg a saját utamat próbálom megtalálni: most éppen egy külföldi szakmai gyakorlatot csinálok, utána viszont még nem tudom hol helyezkedjek el. Lehett kint maradok külföldön, lehet hazamegyek, bár nem szívesen élnék Magyarországon. Ugyanakkor meg ott van ez az ördögi kör, hogy otthon nem lesznek nagyon se ismerőseim, se magyar barátnőm, és lehet később még nehezebb lesz családot alapítani. Szeretem a külföldieket, de sok év külföldi tanulmány, illetve munka után nem vagyok arról meggyőződve, hogy le tudnám élni az életemet olyaan valakivel, akinek más az anyanyelve, mint az enyém.

2021. márc. 20. 13:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nem mindenkinek a család az életcélja.
2021. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Legyél nyitottabb. A nyelv is ragad mindenkire. Engem nem zavarna, ha más lenne az anyanyelvünk.
2021. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát nekem akkor sem kéne gyerek ha pisztolyt szorítanának a fejemhez. Ezt leszámítva nyilván egy feleség vagy valami olyasmi nem lenne rossz már, viszont én 29 vagyok kicsit már kattog a kapuzárási pánik.
2021. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 alletta ***** válasza:
100%

sokan gondolkodnak hasonlóan, mint te. nem mindenkinek a család a legfontosabb. jól elboldogulnak egyedül is.

viszont én hazajönnék, ha hosszúnak érzed már a külföldi életet.

2021. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

És akkor mi van? Nem csak te mentél külföldi tanulmányi útra, nem csak te csináltál MSc-t, PhD-t Magyarországon. És nem mindenki akkora kaszanova sem, hogy 30 éves korára egy működőképes kapcsolatot hozzon létre.

Nincs ezzel semmi gond.

Ettől függetlenül nem te vagy az átlag, így teljesen érthető, hogy a te korodbeliek nagy részének már van háza/lakása (hitelre persze), és gyerekei is.

2021. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igazából a céltalanság az ami zavar. Befejeztem a tanulmányaimat, ok. De pl inkáb megyek önkéntes proramokra, külföldre tanulni, pénzt keresni, mint hogy ennyi idősen megállapodjak. Csak nem tudom, hogy ez mikor ér véget. Egyrészt, ha megállapodnék, úgy érezném, hogy sok mindenről lemondtam, amit később már nem kaphatok meg. Ha meg külföldön tengek-lengek és látom, hogy a korombeli ismerősök hol tartanak az életükben, az rendkívül elszomorít. Kicsit úgy érzem, hogy csak a mának élek, a leghoszabbtávú terveim is maximum 1-2 hónapra szólnak.
2021. márc. 20. 13:45
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
A kettő nem megy egyszerre. Ha mázlid van, megismersz valakid miközben éled épp a nagy életed egy önkénteskedésen például Németországban. Csak aztán lehet eltelik 5-10 év, és a csaj még mindig nem akar megházasodni, házat venni, gyereket szülni, te meg már le vagy nyugodva, és szeretnél megállapodni. vagy pont fordítva. A hozzád hasonlók nagy részére 30-40 éves koruk után sanyarú sors szokott várni. A legtöbben pánikba esnek, és rájönnek, hogy backi, lehet család is kellene már, meg biztos megélhetés?
2021. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Amúgy ez azért is van, mert neked is kihúzódtak a tanulmányaid. Most kezdesz el élni úgymond. Mikor már csak munka van kb. és szabadidő. Sajnos nekem is elhúzódtak, most vagyok 29 és nekem sincsenek családalapításos terveim, pedig nő vagyok. Mondjuk nem is találtam meg az "igazit", szóval ha akarnám sem lehetne. Sokan vannak az ismeretségi körömbe, akik szintén nem akarnak még családot alapítani. Szerintem amúgy egy túlnépesedett világban nem is baj ez. Én is majd egyszer maximum 1-et vállalnék.
2021. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, nem vagy lemaradva. Nem kell olyannak lenni, mint a többi ember, inkább éld a saját álmaidat.
2021. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nincs baj még annyira, de lassan tényleg ideje elgondolkodnod a dolgaidon.. Nem azért mert nem akarsz gyereket meg barátnőt, azt sokan nem akarnak, hanem azért mert láthatóan te az élet más területén sem tudod mit akarsz.. az már aggasztóbb 27 évesen..
2021. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!