Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akit nem akarunk a környezetün...

Akit nem akarunk a környezetünkben tudni, azzal szemben semmi nem szégyen?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észe, nagyon afelé haladunk, hogy azzal bármi megtehető és semmilyen ótvaros legalja viselkedés nem szégyen.
2021. márc. 23. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem csak nagyon ritka esetben van szükség kifejezett bunkóságra (ha az adott illető nem ért a nemből és zaklat), egyébként meg nem nehéz normális, emberi módon kizárni másokat az életünkből.
2021. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha van rá lehetőség és értelmes embernek érzed magad, akkor nem udvariasan kell viselkedned azzal is, akit nem szeretnél magad mellett látni.


Vannak extrém helyzetek, mint például amit az előző írt, hogy valaki zaklat. Vagy amikor az aluljáróban kérnek egy szál cigit buszjegyre, akkor sem mondhatom azt udvarias hangszínben, hogy "Elnézést Uram, sajnos nem dohányzom, és amennyiben nem gond, pénzzel sem segítem ki ezúttal", mert azt hiszi, hogy külföldiül beszélek.

2021. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadottnak gondolják, mert úgy vannak vele, hogy akit úgyis távol akarnak tartani maguktól, az úgysem érdekli mit gondol róla. A környezetének meg ki lehet magyarázni, ha egy létező hibáját nagyítja fel a távoltartottnak. Még hanem is azzal volt a baj.
2021. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi ezzel a baj? Rafinéria.
2021. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!