Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok mennyire...

A mai fiatalok mennyire bírnák a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy mentálisan is sokkal gyengébbek a régi generációknál és fizikailag is. Mivel otthon gépeznek 16-20 órákat, így nem alakul ki a rendes csontozat, izomzat és mentálisan is kikoptak teljesen a mai, azaz az egyre fiatalabb korosztály.

2021. márc. 23. 23:45
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%
Kell a halálnak.... Ez a régen minden jobb volt ez nem igaz, mindenki azt mondja, hogy a saját korában volt jó. Attól, hogy előző generáció még a kommunizmusban élt, az azelőtti meg megtapasztalta a világháborúkat, a jelen korban is vannak problémák, pl itt van ez a Covid és ki tudja meddig tart... Minden kornak megvan a maga baja és egyik kor sem jobb a másiknál.
2021. márc. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
80%
Lehet az előző generáció szeretett háborúzni, meg katonásdit játszani, bocsi, én inkább kihagyom, nem az én stílusom...
2021. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
84%
Mert a sorkatonaságban, ahol agyhalott módjára csináltad az agyhalott parancsnok utasításait, ott marha nagy koponyák nőttek fel. Persze, menjél aludni Pistike.
2021. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
89%

Azért szerintem a napi 16-20 óra egy kicsit túlzás. Biztosan vannak, akik ennyit lógnak a gép/telefon előtt, de nem feltétlen általánosítanék ennyire.

Másrészről ha a világ nem lenne most nagy szarban, akkor bizony a mostani generáció is járt sportolni. Csakhogy most minden zárva, nincsenek edzőtermek, beltéri sportok, mégcsak testnevelés órák sem, mit csináljanak szegények?

Főleg, hogy az interneten töltött idejükből 5-7 órát csak az online órák vesznek el, arra még rájönnek az online feladatmegoldások és házi feladatok. A barátaikkal sem tudják személyesen tartani a kapcsolatot, mert lehet, hogy ők nem szeretnének kockáztatni semmit, a szüleik nem engedik ki őket, nehogy megfertőződjenek, vagy teljesen karanténba vannak. Mi mást csinálhatnának? Online felületeken illetve játékokon belül tartják a kapcsolatot a barátaikkal.

Az pedig, hogy mentálisan is sokkal gyengébbek, ebben talán van valami. De lehet, hogy csak másokhoz értenek. Más dolgokban tájékozottak, nem pedig a múltban történt dolgokban. Fejlődik a technológia. Ennyi erővel az idősebb generációját is le lehetne szólni, hogy miért nem tudják használni az internetet.

2021. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
78%
Szóval Kérdező szerinted vissza kellene állítani a sorkatonaságot ?? Marha jó lenne mondhatom....
2021. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
82%

Aztán a sorkatonákból lesznek a kommunista nevelésű birkák akik megtanulnak bégetni az uralkodójuknak.


Most is ezt tapasztalom, hogy azok az emberek akik istenítik a fideszes/DK-s politikusainkat és aki nem ezt teszi az szerintük hülye, mind a kommunizmus gyermeke.


Nagyon jól látszódik rajtuk, hogy "pofa befog különben szét leszel verve" elv módján nevelkedtek.

2021. márc. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
70%
Miért pontoztátok le 4-est? szerintem jókat mond
2021. márc. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
93%
Van, aki jól, van, aki nem.
2021. márc. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
79%

Őszintén szólva az alacsony IQ jelének tartom, ahogy baromi sokan a háborút és/vagy a sorkatonaságot tartjátok az emberi erő, tartás és fegyelem netovábbjának.

Sosem az jut eszembe akkor, amikor látom, hogy valaki összehasonlítást csinál a mai "ostoba, gyenge" fiatalokról, és a kiképzésen szarban, hugyban, sárban fetrengő katonákról, hogy "na, aki ezt az összehasonlítást csinálta, az biztos egy baromi intelligens ember, akinek sikeres élete és jól menő karrierje van".

Nem; ez inkább proli vonás.

2021. márc. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
85%

Én magamról tudok nyilatkozni:

- alkalmatlan vagyok fizikailag is és mentálisan is.


A katonaság értelmetlen részei felhúzzák.

A 3 sérvemmel nem biztos jó lennék.

Ha 3 szóval kell jellemezni magam, oda azt írom: lázadó vagyok

24/7ben lennék fogdában, vagy hadbíróság előtt.


Sőt! Lőgyakorlatob magamat lőném fejbe. Mivel semmi értelme az életnek. Nincs jövő.

2021. márc. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!