Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bringások hatalmas nagy...

A bringások hatalmas nagy többsége miért érzi úgy, hogy a szabályok nem vonatkoznak rájuk?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy a bringások borzasztóan nagy része külön életformát képvisel, saját szabályokkal élnek, mindenki hibás mindenért, kivéve ők.


Saját történet, egy a rengetegből.


13. ker, Pozsonyi út. A pozsonyin végig lehet menni, minden kereszteződésnél NEKEM van elsőbbségem, mindenhol vagy macisajt, vagy stop tábla van. Egyiknél megyek 35-el, mert nem lehet többel menni, nem száguldozunk. Benézek az utcába természetesen, és nem az autót nézem, hanem a TÁBLÁT! Hogy van-e táblája. Ha van, akkor mehetek. És volt. mégpedig STOP tábla. SŐT, kettő is, mert a bicikli úton is van egy kicsi. Nagyon picit lassítottam, mivel néznem kellett, hogy van-e tábla, erre kigurul elém egy bringás nő. Azonnal satufék, csikorgó gumikkal megállok 2 méteren belül. Rátenyerelek a dudára, jó hosszan nyomom, majd lehúzott ablaknál kikiabálok: Mit csinálsz ember? Stop táblád van!


Mi jön ezután? Erős szabad független nő visszaordít: Figyelni kéne és akkor nem fogsz elütni! Közösségben élünk! És előveszi a telefonját aztán fotózza a rendszámot meg engem.


Jézus istenem, mondom neki: Ember. A kresz mindenkire vonatkozik! Stop tábla: Elsőbbség adás kötelező megállással. Hát normális vagy?


És visszaordít, mert máshogy nem tudnak kommunikálni: Sehova nincs kiírva, hívja a rendőröket. (Itt is hülye, hát hova lenne kiírva? Istenem gyere le)


és már hívja is fel magára a figyelmet, hogy én meg akarom ölni, száguldozok. (Tényleg! Ott a kiabálásra felfigyelt emberek felé fordulva széttárt karokkal mondja, hogy: Hát meg akar ölni, nem hiszem el!)



2 perc múlva ott voltak a kékek. Mindkettőnk történetét meghallgatták, majd igazoltatás (ez sem ment könnyen a nő miatt) után a nőt büntették 110ezer Ft-ra (helyszínit kapott, ott voltam, láttam, hallottam). Ebbe beleszámolták a személyiségi jogok megsértését is. A képeket töröltették vele.

Az uszításról nem is beszélve. Hát mi ez, hogy ellenem hergeli az embereket???? 8 hónap börtön jár ezért!



Ez miért jó? Halvány lila gőze sincs, hogy mi az a kresz, de neki áll feljebb. STOP táblája van. Már benne volta ma kereszteződésben, mentem vagy 20-al, mert lassítottam, azt hittem nem akar öngyilkos lenni és megáll a VONAL ELŐTT! Körbe se néz és kigurul elém. Ezt máshol is így csinálják. Váci úton naponta többször mennek forgalommal szemben, piroson át.


Ha előbb érek oda ő meghalhatott volna. Akkor mi lesz velem? Oké, akkor is szarrá nyerek mindent ellene, de a lelkemnek annyi.


2021. márc. 24. 01:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És ez nem csak egyszeri eset!

Milliószor van ilyen. Nem tudják mi az a kresz, de van bátorságuk menni!

Nem adják meg a jobbkezest, nem ismerik a táblákat.


AZtán: Valamiért meg akar halni mind. Nem néznek körül, vakon száguldanak bele minden kereszteződésbe.


Volt olyan is, hogy az autóm BAL oldaláról ELŐTTE fordult JOBBRA. Úgy, hogy körül sem nézett. Ha elütöm akkor meg én vagyok a hibás.

2021. márc. 24. 01:40
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyílván nem mindenki ilyen, de sajnos túl nagy többségük így gondolkodik. Szerintem ezzek a hozzáállással nincs helyük a társadalomban!
2021. márc. 24. 01:50
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Sokat bringázok, jobban figyelek az autósokra mint ők rám, sokszor én adok elsőbbséget ott ahol nekem lenne mégsem károgok. Az a fontos h ne menjen át rajtam.
2021. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a többség ilyen-e, de vannak ilyenek,az biztos. A leggyakoribb, hogy a körforgalomban mennek mint a hülyék. Nem is tudják, hogy egyik irányból behajtani tilos, a helyes irányból pedig elsőbbségadási kötelezettségük van.

A te esetedben is külön felháborító, hogy még ő támad, ahelyett, hogy bocsánatot kérne. Megérdemelte, hogy megbüntették a rendőrök.

2021. márc. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én közlekedek bringával, autóval, gyalog is, és a tapasztalatom az, hogy nem jarmű függő a szabályok telibe s.zarása. Csak mondjuk za idióta outis, aki a kerékpárút mellett a kerékpárral tilos 2*3 savos úton cikázik, kevésbé veszélyezteti masok életét, mint azok az autósok, akik a zebranál megfélemlítésből a gázt nyomják, nehogy átmenjen a gyalogos.
2021. márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én naponta megyek autóval és biciklivel is és ez oda-vissza működik. Bicikliúton reggel ahol az autósnak még stoptáblája is van rendszeresen próbálnak elütni engem. Egyszer egy nő ott jött belém miközben a bicikliúton (!) mentem ahol neki volt macisajt. Annyit csinált, hogy kiszállt, káromkodott össze-vissza és nézegette az autóját, hogy lett-e baja, rám se hederített.

Erről ennyit, idióták vannak mindenhol.

2021. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is írták, autósok, biciklisek és gyalogosok közt is sok a szabálytalankodó. Nyilván ha te rendszeresen autóval közlekedsz, akkor te jobban kihegyezed a figyelmed a biciklisek, gyalogosok szabálytalanságaira. Ez sincs rendben és sajnos súlyos problémákat okozhatnak neked is, mint autósnak. Lásd a fenti példád. Ezt még egyszer írom, nincs rendben, nem is mentegetni akarom őket, viszont a bicikliseknek és a gyalogosoknak nem kötelessége ismerni a kresz szabályait (sajnos?). Ez egy másik problémakör, amibe most felesleges belemenni.

Én biciklivel és gyalog közlekedem legtöbbször. Én minden kötelességem teljesítem, ami tőlem elvárható. Nem gyalogolok át ott, ahol nem szabad, nem lépek le a zebrára mikor piros van, körülnézek lámpától független, nem biciklizek át a zebrán, leszállok. Emellet mindig jó állapotban van a biciklim. Van rajta minden, aminek lenni kell.

Ettől független szinte naponta tapasztalok ilyeneket: zebránál megállok, elmegy előttem vagy 5 autó, nem akarnak átengedni. Nagynehez (mikor már biztonságos) elindulok. Mikor a zebra közepéhez értem, akkor vagy előttem 2cm-el,vagy a hátam mögött 2cm-el húz el szédítő sebességgel valami hülye autós. Nekem kell előre-hátra ugrálnom a zebrán, ha nem akarom, hogy kilapítsanak. Azok meg a külön kedvenceim, akik ha jó messziről meglátnak egy gyalogost a zebrára lelépni, direkt ráhúzzák a gázt. Ezt én még súlyosabb gondnak érzem szabálykövető gyalogos/biciklisként, mert az autósok tényleg az életemmel szórakoznak, és nekik kötelező ismerni a kreszt. Mondjuk a múltkor győzött az igazság, mert egy ilyen barom autós nem vette észre a parkoló rendőrautót, aki szirénázva utána ment. Remélem jól meg is büntették.

2021. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7:

A zebrás gázadásról jut eszembe egy másik dolog is. Vannak ilyen kertvárosi kis utcak, ahol nincs jarda, altalaban 30-as korlátozás van, esetleg fekvőrendőrök, illetve vannak a közforgalomnak megnyitott erdőgazdasagi utak, amelyek egyes szakaszain jelzett turistautak vezetnek, de másol is lehet számítani kirandulókra. Nos, ha Ausztriában járok ilyen úton gyalog, akkor ha jön egy autó, az messziről lelassít, majd lassan óvatosan megy el a gyalogosok mellett. Magyarorszagon ugyanilyen helyen inkabb gyorsítanak, arra számítva, hogy akkor hamarabb elkotródnak az útjából.

2021. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8 Nagyon igazakat írtál.

Sajnos egyébként még olyat is láttam már, aki dudál, vagy kikiabál a gyalogosoknak, hogy haladjanak. Persze ez már tényleg a legalja mindennek, de külföldön én még nem láttam ilyet.

2021. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én meg olyat is, mikor azt dudálta le, majd utána mutogatott neki, aki szabályosan elengedte a gyalogost.
2021. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!