Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ítélik el...

Az emberek miért ítélik el azt, aki pottyantós budit használ angol wc helyett?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen környezetvédelmi szempontból még előnyösebb is az előző, mert nem produkál szennyvizet. Nyilván nem panelben vagy társasházban gondolom, de vidéken pl. tanyán miért ne lehetne egy teljesen legitim megoldás.

A mostani társadalmi nyomás meglehetősen ellenséges a természetközeliséggel és ha valakiről megtudják, hogy nála az van már meg is bélyegzik. Rokonok, barátok közül is sokan kétszer is meggondolják, hogy meglátogassák az illetőt, mert hát mennyire gáz ez már...



2021. márc. 24. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon tevedsz, iszonyuan kornyezetszennyezo. Isten orizzen, hogy mergezze a talajvizet. A szippantokocsi meg nem zold. Vannak ma mar oko-vecek, de ott egy zart tartalybol nem a talajba kerul tisztitatlanul a cucc. Megvan, hogy mi modon kerul tisztitasra, lebomlasra.
2021. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam ilyet. Faluban élünk, nem vagyunk milliomosok, de nem is panaszkodhatunk anyagilag, apám viszont csak pottyantósba hajlandó végezni a dolgát, télen is kora reggel a mínusz fokokban. Senki nem tett rá negatív megjegyzést eddig. Ugyan a szag, ami ott van, attól majdnem a hányás kap el, de nem ítélem el, nekem úgysem oda kell menni.
2021. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Szóval a földbe szarni, ami direkte belejut az ivóvízbe és a környező pl takarmánynövényekbe az szerinted kevésbé szennyező és veszélyes, mint a szennyvíz, ami lejut a csatornába, onnan meg a tisztítóba.


Én budival nőttem fel. Aki szeret gyerekként és felnőttként éjszaka amínusz tízben egyedül kisétálni a kert végébe, az tegye, az ő dolga. De akkor legalább építsen olyan budit, ami betongödrös és fertőtlenítővel feltölthető, valamint szippantassa rendszeresen.

2021. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem pont a veszélyességre gondoltam, hanem hogy nem pazarolunk annyi vizet.
2021. márc. 24. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Azért ne állítsuk már be az alapvető kulturáltságot társadalmi nyomásként...


Mondjuk még nem hallottam, hogy bárkit azért megköveztek volna mert pottyantós budija van. Sőt, náluknk a rokonság mindig az öregeknél jött össze, ahol nincs más lehetőség.


Ettől függetlenül valljuk be, elég putris dolog. Zéró komfort, kényelmetlen télen, nyáron, tele van minden döggel, rovarral, büdös is. És szennyezi a talajt, meg ugyanúgy ki kell szippantani néha mint a szennyvízaknát.

2021. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én leszarom hogy ki hova szarik...
2021. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szippantós kocsi cégreklám egy amerikai filmből:

"Nyugodtan pottyantsa, van, aki szippantsa" 😁

2021. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ez aranyos. Tudod hogy egy szelet marhahús előállításához hány liter víz szükséges? Jóval több, mint amennyit a wc-n használsz.

2021. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem is tudom, a természet körforgásába bele van kalkulálva az emberek állatok fekáliájának földbejutása és ott elbomlása, miközben a növényzetet táplálja.


Nekünk speciel a Balaton-felvidéken van nyaralónk, pottyantós vécével, (ahogy a környéken mindenkinek) ami rendszeresen olyan szerrel van kezelve, hogy a trutymót vízzé alakítja, így teljesen szagtalan. A falak és az ülőke csempézve, a lyuk használat után lefedve. Állítom, hogy tisztább, mint sokak konyhája, így a legyek sem jellemzőek.

Az igénytelen, büdös, mocskos budi a szégyenletes, de az ilyen ember az öblítős angolvécét is szarosan hagyná maga után, mert sok ember rosszabb mint az állat.

2021. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Lakótelepen eléggé problémás üzemeltetni.
2021. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!