Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan irodalmi hős, aki...

Van olyan irodalmi hős, aki nagy hatást gyakorolt személyiséged, világlátásod, beállítódásod alakulására?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

J.K Rowling-Harry Potter.

A fiatal koromat teljesen megváltoztatta, és most is nagyon szeretem, nagyon tehetséges.

2021. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Harry Potter :D Fantasztikus egy irodalmi mű...


Nekem a Jókai, Gárdonyi és Mikszáth szereplők azok, akik olyan emberi tulajdonságokat mutattak be, amik érától függetlenül mindig is aktuálisak lesznek. Ami értéket képvisel. A Harrz Potter, Vámpírnaplók és egyéb firkálmányok nem irodalom, hanem olvasnivaló, a szó nem túl pozitív értelmében. Nem rossz, mint történet, de nem is rendelekzik mély mondanivalóval. Sajnos ma a gyerekek nagy része alapból nincs a "minőséghez" szoktatva, már a szülő is "tanulatlan" és szeeegény 15 évesen még nem elég érett az irodalomhoz, csak a minőségtelen vackokhoz.

2021. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként a Kiloccsant víz elgondolkodtatott nagyon, hogy milyen problémák vannak máshol, mennyire Meg határozza, hogy hova születik az ember. Kb 12 évesen olvastam, lassan 30 leszek és még mindig emlékszem rá.
2021. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Egy könyvet olvastam el életemben, az pedig Machiavellitől volt. Elég nagy hatással volt rám.
2021. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Édes Anna :)
2021. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Paul Atreides. Hans Burgner. Tom Sawyer.
2021. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2-es, milyen emberi értéket képvisel pl. Az arany emberben a kétes úton meggazdagodó, kettős életet élő Tímár Mihály, vagy Krisztyán Tódor az apjával együtt, vagy épp Brazovics Athalie a családjával együtt? :S
2021. márc. 24. 21:42
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2es. A Harry Potternek is van pozitív mondanivalója szerintem. A barátság, nem feladni, bátornak lenni stb stb.
2021. márc. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
A kettes válaszolóról azt sem feltételezném, hogy bármilyen könyvet elolvasott, úgy kötekedik, mint egy aluljáróban ténfergő részeg. Írom ezt úgy, hogy imádom Jókait és nem olvastam egy Harry Potter-t sem. Csak undorodom az ilyen mentalitástól.
2021. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából olyan hős nem volt, aki személyiségében nagyot hatott rám. Olyan volt viszont, hogy ami vele történt, amilyen utat végigment egy másik karakterrel, az volt hatással rám - általában inkább a világlátásomra, mint a személyiségemre.

Tudom, hogy ez nagyon alap válasz lesz, de Lizzy Bennet és Darcy kapcsolata abszolút ilyen a Büszkeség és balítéletből... hogy a túlzott előítéletesség és a túlzott büszkeség nem vezet jóra, és meg kell ismerni a másikat ténylegesen, hogy véleményt formáljunk róla.

Vagy Klaus Mann Mephistójában Hendrik Hofgen pályafutásán keresztül az, hogy a hatalom hogy használja fel a művészetet a saját eszközeire, és hogy igenis vannak emberek, akik mindig az aktuális hatalmat szolgálják ki, még ha remekük álcázzák is.

2021. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!