Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szukseges a magazodas?

Szukseges a magazodas?

Figyelt kérdés

A 21.szazadban szukseges meg a magazodas?

Van ertelme?

Mikor fog mar kiveszni a nyelvbol?


2021. márc. 25. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán. 23 vagyok, 40-50 éves korig tegezek, idősebbekkel nem beszélek. Ha a mostani 50 év körüli generáció kihal, már nem lesz szükség erre a formalitásra.
2021. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem szükséges, mint ahogy az ékezetek sem.🙃
2021. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biztos nem fogok telorol ekezettel irni, bocs. :)


Megszoktam a nyelvtan nacikat

2021. márc. 25. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen, szükséges. Elég gáz szerintem, hogy sok szakember úgy áll hozzá pl.: egy idősebb vásárlóhoz, hogy "Helló tata".
2021. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azert a szia es a hello tata kozott kulonbseg...
2021. márc. 25. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt se értem mondjuk, hogy nem találja valaki az ékezeteket telefonon... lustaság és igénytelenség.

tőlünk nyugatra (és amúgy keletre is) minden nyelvnek megvan a maga udvariassági formája, az, hogy a magyarok nagy része képtelen ezt az anyanyelvében alkalmazni, őket minősíti (arról meg már ne is beszéljünk, hány magyar nem magáz idegen nyelveken se...)

2021. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
inkább a pontosabb letisztázása és megtanítása kellene, hogy melyiket mikor alkalmazzuk
2021. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!