Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A franciák tényleg nem szoktak...

A franciák tényleg nem szoktak szoros (vagy csak szorosabb) barátságokat kialakítani még egymással sem, nem hogy európai bevándorlókkal? Az olaszok (ha nyilván nem is mindenki) jobban igénylik a szoros (szorosabb) kapcsolatokat az őket körülvevőkkel?

Figyelt kérdés

2021. márc. 27. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olasz és francia barátaim is. A lényegi különbség annyi, hogy az olaszok nyitottabbak és többet igényelnek (időt, mély beszélgetést), míg a franciáknak kell némi idő, amíg teljesen megnyílnak és kicsivel érzékenyebbek.

A francia barátnőmmel egy baráti körben vagyunk egy japánnal is, szóval nem a nemzetiségtől függ, hogy kivel barátkoznak, hanem a jellemtől. Olyan téren pedig szűrnek rendesen.

2021. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
"a franciáknak kell némi idő" természetesen úgy kell érteni, hogy ha közben kiderült az illetőről, hogy jobb inkább nem barátkozni vele, akkor természetesen nem fognak megnyílni.
2021. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

Hosszú évek óta élek Franciaországban, a családom is francia.

Az egyetlen kellemetlen megjegyzést (néhány hónappal a kijövetelem után) egy szupermarketben vágta a fejemhez egy ismeretlen kendős arab nő, "Fogja be a száját, maga nem is francia!" vágta hozzám.

A titok abban rejlik, hogy akivel csak megismerkedtem, rögtön megkértem: javítson ki, ha valamit rosszul mondok.

Abban a pillanatban kedvesek és szolgálatkészek lettek.

Több őszinte barátot szereztem így az idők során.

A férjemmel is így lett a megismerkedésből szerelem.

Ma már két gyerekünk van, akik éppen olyan jól beszélnek magyarul, mint franciául, és erre a férjem a legbüszkébb.

2021. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!