Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18 éves diáként,(Tesco diák...

18 éves diáként,(Tesco diák munka) hogyan kéne beszélnem a munka társakal?

Figyelt kérdés

Magázás vagy tegezés? Áruház vezetőnek mindig jó napotott köszönök ha el végzek meg viszlát.

Kb 40 év körüli nő lehet. Ez így illedelmes? Kicsit fura amikor mondjuk megy ki a boltbol mert ő mára végzet és oda köszön, hogy szia én meg azt mondom viszlát.

Mindig is bajban voltam a köszönésel sose tudtam, hogy kinek mit kéne köszöni mert sok embernek nehéz megállapítani az élet korát.

Nem tudtok valami általános köszönési illemet mondani ami a legtöbb helyzetben meg állja a helyét?


2021. márc. 27. 20:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a kedvencem amikor belépek egy helységben és vegyesen vann mindenféle kor osztály ilyenkor mit kellene mondani? Jó napot? De azt többes számba nem lehet mondani
2021. márc. 27. 20:07
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Tescoban mindenki tegez mindenkit. Tapasztalatból mondom, még meg is sértődnek, ha lemagázod az idősebbeket.
2021. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha vegyesen vannak, én úgy szoktam: jó napot, szia(sztok).


Kicsit fura így, hogy ő tegez, te meg nem, de neki kellene felajánlani a tegezést, mert ő az idősebb, "magasabb rangú".

2021. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Magázás.
2021. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
munkahelyen általában tegeződés van.
2021. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg magázódva, aztán majd felajánlják hogy tegezd őket (vagy nem).

Nekem jólesik ha egyből tegeznek, (45 vagyok), de vannak akik zokon veszik ha letegezed. Őket mondjuk nem értem, talán így akarnak maguknak rangot faragtatni?


Ha nem jöttek volna rá, nem lesz értékesebb a magázott ettől, és a tegezést is lehet illedelmes stílusban előadni. Szóval nem értem.

Ha többen vannak, oda jó egyszerre a "jó napot", " sziasztok" is, de magázódáson kívül is szoktunk kívánni jó napot-ot, jó reggeltet.

2021. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!