Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mit jelent a szerelem...

Számodra mit jelent a szerelem ? Szerintem a világ egyik legszebb dolga, amit mindenkinek meg kell tapasztalnia.

Figyelt kérdés

Vagyis életében legalább egyszer a szerelem érzését mindenkinek meg kell(ENE) tapasztalnia.


Milyen metaforát, képi ábrázolást tudnál írni a szerelem kifejezésére ? 😊😍



2021. márc. 28. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek.
Nem értek egyet.
33 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Biokémiai drog, függés és függőség. Nem gondolom pozitív dolognak.
2021. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem létezik, csak a könyvekben, filmekben, zenékben stb. Én nem hiszek benne. Az eszményinek tartott párokról is mindig kiderül utóbb, hogy közel sem volt sem szép, sem önzetlen sem őszinte a kapcsolatuk. Szóval ez csak mende-monda, amit a a szex köré kerítenek. De nem létezik, csak a szexuális izgalom létezik. De még az sem őszinte, hiszen az ember nem azzal szexel akivel akar, hanem akivel tud.
2021. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Csalfa vak remény, aminek szívás, mindig szívás a vége.
2021. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Én egyetértek.

Aki nem élte át, el sem tudja képzelni, milyen.

Megszállottság, de a nemes fajtából. Messze nem a birtoklásvágyra gondolok, hanem hogy az embert felemészti, beleeszi magát az agyába és a szívébe és az elején semmi másra nem tud gondolni. Az ember akkor is gazdagabbnak érzi magát tőle, ha a kapcsolat már rég véget ért. Még ha soha többet nem is látja egymást az a két ember, vagy ha nem is kezdenék újra egymással, van közük egy kapocs, ami örökre megmarad. (De ettől még élhetik külön a saját életüket, ha már továbbléptek)

A szerelem nem feltétlenül egy ideális kapcsolat, mármint egyáltalán nem feltétele két összeillő ember. A szerelem az, amikor a különbségek ellenére is, belső késztetésből ki akarsz tartani a másik mellett, mert tudod, hogy nélküle lelkileg sokkal rosszabb lenne minden. És itt most nem a magányra gondolok.

Ami még fontos, hogy az igaz szerelem az én értelmezésemben feltétlenül viszonzott kell, hogy legyen. Ha egyoldalú, az lehet rajongás, megszállottság, szenvedély, de nem szerelem.

2021. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A lélek balzsama, összeforrasztója. Talán így tudnám él leírni.


Őszinten szívből kívánom minden egyes embernek, a Gyakori egész népének, hogy találja meg az igaz szerelmet, legyen örökké boldog ! 😊😊

2021. márc. 28. 13:15
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
Valaki éppen szerelmes. Ez szép és jó, de ne légy már cringe.
2021. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek szívből kívánom ezt ! Mert a szerelmedben megtalálod önmagad, lelki társad. Aki nem volt szerencsés, de SZERETNE SZERELMET, annak azt üzenem: kitartás, bármikor összehozhat a sors életed párjával. Lehet most, lehet 5-10 év múlva. De én hiszek ebben !
2021. márc. 28. 13:20
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Oké.
2021. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
37%

olvasd el Gary Chapman: Egymásra hangolva című könyvének 3. fejezetét


sok film és könyv nagyon pozitívnak, euforikus érzésnek mutatja be, viszont a nagyon erős negatív hatásáról legtöbbjük hallgat!

szerintem a szerelem egy elég erős dopping, viszont nagyon erős negatív oldala is van amit komolyan kell venni! megmérgezi az ember agyát és sok káros hatása is lehet, amit később vél felfedezni az ember

2021. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%

szenvedés, kétely.


Nem viccből van az hogy szerelmes emberek agyának az a része aktív, ami a rendszeres kokain fogyasztóknál.

2021. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!