Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni? Disznóvágás

Mit lehet tenni? Disznóvágás

Figyelt kérdés

Anyósomék nagyon gyakran vágnak disznót, eladásra is, maguknak is stb. Negyvenmilliószor elmondtam neki, hogy én nem eszek semmi vért vagy véres dolgot, de ő folyton ezekkel kínál amikor pont vágnak disznót. Mindig illedelmesen mondtam hogy köszönöm nem, és általában húzta a száját. De tegnap mentünk hozzájuk és sajnos nem voltam a legjobb passzban, gondjaim voltak és megint kínált. Szépen mondtam hogy köszönöm szépen, nem, inkább eszek egy kis májast, mire kezdte nekem hogy miért figurázok meg hogy miért utasítom mindig vissza. Kicsit összekaptunk, de eztán lenyugodtam én is, és bocsánatot kértem a hangnemért, de feszült most emiatt a hangulat. Félreértés ne essék, nem káromkodtam vagy csapkodtam csak felemeltem kicsit a hangom. Mondjuk ezért utána ő is bocsánatot kért.

Jövő héten mi is vágunk disznót és mondta a feleségem is, hogy valahogy mondjuk meg anyósoméknak, hogy ne jöjjenek mert megint vita lesz és kár érte. De amikor mondtuk, hogy majd megoldjuk apámékkal, megint húzták a az orrukat és azt hiszem ma anyósom kikezd majd a feleségemmel amikor megy hozzá.

Valami javaslat hogy mit is csináljunk? Vagy mit javasoltok, hogy akadályozzam meg ezentúl a további vitákat?


Nagyon köszönök minden segítő szándékú választ.



2021. márc. 28. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Nyilván te tálcán veszed a húst, vérontás nélkül keszült formában..😂😂😂😂
2021. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1

Nem, abszolút nem eszek bolti húst, mi is gyakran vágunk disznót de nem esszük meg a vért. A feleségem sem (gyermekkorában sem ette) és anyósom sajnos a mai napig erölteti...

2021. márc. 28. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a kocsonyán vesztem egyszer így össze az anyósommal..mindig kínált évekig..és én nem szeretem..

Dettó, mit te én is rossz passzban voltam. Húsvétkor is mindig főz és megint mondta, hogy de az övé finomabb, mint amit kóstoltam...

Na--mi kiabáltunk is, mert belém kiskoromban is erőltették a kaját, ovi, suliban.Úgy éreztem, hogy felnőtt létemre már had döntsem el, hogy mit eszek meg és mit nem...

Mi még akkor ugyan úgy megbeszéltük és bocsánatot kértünk.

A következő alkalomkor rákérdeztem, hogy van-e még harag,feszültség beszéljük-e meg. Még két vitánk volt a 18 év alatt. Az utolsó 5 éve, az nagyon durva volt. Sírtunk mind a ketten... mondtam neki, hogy nem kell elfogadni, de akkor gondoljon bele, hogy a fiának milyen nehéz lesz.

Azóta minden klassz...leülepedett és azóta még rossz gondolatom sem volt irányában.

Remélem nálatok is rendeződik a dolog! 41/N

(anyósomnak 3 fia van)

2021. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm nagyon szépen! Örvendek hogy köztetek rendeződnek a dolgok. Ezen kívül nekem sem nagyon szoktam vitáim, konfliktusaim lenni anyósommal.
2021. márc. 28. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor minden rendben lesz. Beszélgess vele, mond el neki, hogy miért emeleted föl a hangod és kérdezz rá, hogy haragszik-e, mert te nem szeretnél konfliktust.

Úgy is érezni fogod, ha igen.

Sok sikert!

2021. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Azért az mekkora kommunikációs analfabétizmus, hogy ezt nem lehet megértetni egymással? Még a kissé szenilis nagyszüleim is fel tudták dolgozni, hogy nem eszem semmi tejeset (laktózérzékenység), nem értik, kínálnak, mondom, "tudod nem ehetek ilyet", "ja tényleg, egyél inkább ezt/azt"
2021. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anyosodat kellett volna megneveknie az anyjanak annak idejen,h nem illik eroltetni,ki mit egyen. Ki alni wgyszer illik. Ha megtudja,h nem eszik az illeto olyat,akkor nem illik zsklatnia a felesegedet vele.


A ti esetetekben sajnos az a megoldas,h a feleseged ne menjen anyosoajtasekhoz.


Sajnos anyos nem fogja fel a szitut,igy zarjatok ki az eletetekbol.

2021. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha én nem akartam kiskoromban megenni az ételt,belémtömték. Egész addig amíg valami zöldséges kaja után szépen lehánytam az asztalt tőle. Utána azt ettem amit akartam.

Neked annyit tudok tanacsolni hogy kultúrált módon magyarázd el neki hogy amit csinál az nem oké,és példaként mond azt hogy ez olyan mintha egy laktózérzékenybe tejet akarnának tömni,csak ez nem annyira durva

2021. ápr. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem egész gyerekkoromban mamám tömte belém a kaját, undorító módon. Ténylegesen és szó szerint örök nyomot hagyva ezzel bennem.

Egyszerűen nem értette meg, hogy valamit nem kérek. Minimum percenként ismételte, hogy finom, kóstoljam meg, aztán ha megkóstoltam, akkor sem hagyta abba.

Ez volt olyan, amikor addig fajult, hogy szó szerint a tányérat kajástól dobtam a földhöz, hogy felfogja végre a kretén, hogy NEM kell.

Természetesen utána én voltam az agresszív hülyegyerek.

Azóta is könnyen el tud gurulni az ilyenektől az agyam. Sajnálom, de a 3. ilyen után már tényleg elkezdek magamban számolni.

Szóval megértelek, de remélem azóta szent a béke.

2021. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem az a legjobb megoldás, ha nem ölöd meg azt az állatot és így jobbá teszed a malacka életét és egészségesebben és empatikusabban folytathatod az életed. :)
2022. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!