Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vannak emlékeitek...

Mennyire vannak emlékeitek magatokról, az érzelmeitekről?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez mennyire normális, de nekem nem nagyon. Arra gondolok, hogy most vagyok 20, ha vissza kéne emlékeznem arra, hogy 16 évesen milyen volt a személyiségem, akkor nem tudok. Alig emlékszem arra, hogy milyen gondolataim voltak, nem emlékszem arra, hogy milyen ember voltam. És ugyan így kiskoromról. Az eseményekre nagyjából emlékszem, csak arra nem, hogy én hogyan éltem meg őket. Szóval emlékeim kb vannak, de csak az eseményekről, az érzelmeimről nagyon kevés. Például emlékszel arra, hogy mi volt az osztálykiránduláson, de arra már nem, hogy élvezeted-e vagy sem. Ilyenekre gondolok. Ha valaki megkérdezi, hogy boldog gyerekkorom volt e, akkor nem tudom megválaszolni. Mert habár tudom mik történtek, azt nem, hogy boldog voltam-e vagy sem, mert arra már nem emlékszem. Nem tudom ez mennyire érthető, szóval az emlékeim üres információk az eseményekről, mintha valaki más mesélte volna őket nekem, és arról nem adnak információt, hogy éppen milyen gondolatot váltottak ki belőlem. És ez már arra is igaz, ami 3 éve volt, pedig az nem nagy idő. Vagy ezzel mindenki így van? Mi lehet az oka?

2021. márc. 28. 15:16
 1/6 Shitworld ***** válasza:
Nekem vannak.
2021. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem úgy emlékszem, mintha TV-ben nézném, hanem a kísérő érzésekre is emlékszem vissza egészen 2-3 éves koromig. De én 10 éves korom óta naplót írok, emiatt is maradt meg nagyon sok emlékem intenzíven.
2021. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érzelmeim nekem nincsenek, alig vannak.
2021. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meglepően sok, és furcsa is visszagondolnom, hogy anno fiatalabb fejjel mennyire máshogy viszonyultam sok dologhoz az életben.

A legerősebb példám erre mindenképp a szülővárosom, és a Budapesthez való viszonyom.

Körülbelül 25 éves koromig elképzelhetetlennek tartottam, hogy elköltözzek a szeretett kisvárosomból, hiszen minden barátom és minden emlékem odakötött. Még annak ellenére se akartam hallani róla, hogy végig meg lett volna a lehetőségem a fővárosi életre. Nem állítom, hogy nem vonzott valahol Budapest, de képtelen lettem volna elhagyni a régi jó, biztonságot jelentő környéket. Úgyhogy miután végeztem a gimi utáni tanulmányaimmal, ott maradtam egyedül és megpróbáltam boldogulni.

Nos... nem állítom, hogy nem voltak jó pillanatai az ottani életemnek, de ha a nagy összképet nézzük, akkor szépen, lassan felemésztett az egész. Minden tényező megdőlt és/vagy megszűnt, ami miatt ott akartam maradni.

Normális, hosszútávú munkát nem találtam, amit örömmel végeztem volna, csak egyik gyári munkából csapódtam a másikba. Az elején még kalandosnak és bulinak éltem meg ezt a változatosságot, de egy idő után már állandóságra és egy komfortosabb környezetre vágytam, na meg olyan munkára, amit szeretek is csinálni.

A barátok zöme szépen, lassan lemorzsolódott, akik pedig megmaradtak, azokkal is borzasztó ritkán tudtam találkozni. Hiányoztak a spontán élmények, ehelyett csak havonta egyszer-kétszer tudtam velük összeülni sörözni, és azt is napokkal előtte le kellett egyeztetni, hogy mindenki biztosan ráérjen.

A kisvárosban meg a környékén sem volt már egy idő után felfedeznivaló.

És volt egy pont, ami után feltettem magamnak a kérdést, hogy mi a francot keresek én még itt? Szinte minden régi ismerősöm továbblépett innen, mindenki új életet kezdett máshol, csak én maradtam itt, mert a régi szép emlékekre alapoztam a jövőképemet. És azt vettem észre, hogy már nem tudok úgy tekinteni arra a városra, mint még évekkel ezelőtt. Üresnek, sivárnak és kietlennek láttam az egészet, bezárva kezdtem érezni magam.

És hirtelen már nem is tűnt olyan ellenszenvesnek a Pestre költözés lehetősége. El is kezdtem ott munkát keresni, és néhány hónap után sikerült is elhelyezkednem. Úgyhogy felköltöztem, magam mögött hagyva a kisvárost.

Ez pedig életem egyik legjobb döntése volt. Végre kinyílt előttem a világ, normális munkahelyet találtam magamnak, és ismét ingergazdagnak, változatosnak, élményekkel telinek kezdtem érezni az életet. Aztán jött a koronavírus és mindent jól tönkrevágott, de ez már egy másik történet.

A lényeg, hogy ha viszzagondolok az évekkel ezelőtti énemre és az említett kisvárosra, akkor máig tisztán emlékszem, hogy anno milyen gazdagnak és vonzónak láttam, milyen elképzeléseket dédelgettem az ott éléssel kapcsolatban. De a tényleges tapasztalataim végül felülírták ezeket és 180 fokos fordulatot vett az álláspontom. Teljesen máshogy viszonyulok hozzá, mint még a húszas éveim elején.


27/F

2021. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A régi emlékeimet olyan dolgok hozzák vissza, amiket egy adott életkorban nagyon szerettem, vagy sokat csináltam. Pl ha újraolvasok egy könyvet, amit tiniként szerettem, vagy megnézek egy filmet, sorozatot, amit akkor néztem-ment a tévében.
2021. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szinte minden! :)
2021. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!