Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen életcélotok van (...

Milyen életcélotok van ( tárgyi dolgokra gondolok gyűjtögetés céljából)?

Figyelt kérdés

Gyűjteném a pénzem de nem tudom hogy mi lehetne az amire érdemes. (Nem milliókra gondolok hanem valami kisebbre) Egy fajtiszta cicát szeretnék, de a kicsi lakásban már van egy állat, és igaz hogy szerintem még beleférne, a barátom nem hajlandó együtt élni a gondolattal, hogy még egy állat legyen velünk.

Telefonom van, laptopom van, igazából lakás is most lett véve, nagyobba csak egyetem után költöznénk majd. Apróbb tárgyi céljaim vannak, de az is csak a nagyobb lakásban megoldható (pl erkély amit szépen berendezek a növényeimmel) viszont a friss költözés miatt és a lakás elhelyezkedése miatt mindenképpen maradunk még 5 évig a mostaniban.

Nektek milyen apróbb célotok van? Max ilyen pár száz ezer forintosra gondoljatok.

Amíg nincs nagyobb lakás, addig szeretném elterelni a gondolataim a cicáról.


Cél alatt most ne olyanra gondoljatok, hogy elvégezni az egyetemet, utazgatni mindenfelé, sikeresen munkába állni stb mert ilyenből nekem is van bőven. Inkább tárgyi alapú legyen, bár igazából ha izgalmas akkor bármi egyebet is elfogadok.



2021. márc. 28. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Könyvek.

Azokat szeretem gyűjtögetni.

2021. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Azért az elég fura, hogy vannak hosszútávú céljaid, de nem motiválnak, hogy azokra gyűjts. Vagy anyuék megveszik a következő lakást is?

Egyébként én (ha nem akarnék házat venni a lakás helyett) akkor újabb autóra gyűjtenék, ha ez túl nagy érték neked, akkor airride-ra a mostaniba.

2021. márc. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, nagyon sok mindent szeretnénk.

- Még több könyv😊 Mert imádok olvasni

- még falra szerelhető könyvespolcok😊

- Szeretnénk ágyat venni majd. ( Nemrég eltört, de most semmi pénzünk extra kiadásokra ( qurva covid korlátozások miatt sokkal kevesebb a bevételünk), így most csak a matracokon alszunk több hónapja. + Új párnák, takarók, ágyneműk hozzá

- új acél fazék készlet, serpenyők

- még 2 felszerelhető konyhaszekrény a meglévők mellé

- társasjátékok

- karácsonyfadíszek

- a férjem szeretne rollert, biciklit, én biciklit, görkorcsolyát

- én 2 éve életmódváltásban vagyok. Ha majd teljesen lefogytam, le kell cserélnem a teljes ruhatáramat, na az pl majd egy több 100 ezres projekt lesz vaószínűleg. A fogyás ideje alatt csak azt veszem meg amit nagyon muszáj, mikor már nagyon lógnak rajtam az aktuális nadrágjaim. ( Egyszerre kettőt szoktam venni)

- a férjem szeretne kártyákat venni, ő azokat gyűjti és játszik is.

- a laptopjainkhoz majd külső merevlemezt szeretnék, + majd új hangszórókat az enyémhez

- évek múlva e- book olvasó is kell majd. Vagy nagyobb ház kéne a könyveknek😂😂😂

- a kiskutyánknak játékok


Nagyjából ennyi.

És amellett, hogy ezekre gyűjtünk, persze igyekszünk mellette megtakarítani is majd. Igazából van megtakarításunk az elmúlt közös 11 évből, de az nagyon vésztartalék. Igyekszünk nem hozzányúlni.

2021. márc. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Én igyekszek nem halmozni tárgyakat, csak annyit vásárolok, amennyi mindenképp szükséges (használati tárgyak, eszközök). Hajlamos vagyok én is gyűjtögetni (kártyák, könyvek van elég, de pl LEGO-nál ott van folyamatosan a hang, hogy vegyél ilyet, vegyél olyat), de hosszú távon semmi értelme. Mivel nincs saját lakásom, így praktikusabb mobilisnak maradni, minél kevesebb ingóságot felhalmozni.
2021. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Könyveket szeretnék még venni, van egy eléggé hosszú listám és jó lenne pipálgatni már rajta. Viszont előtte még könyvespolcot/polcokat is kellene venni, mert most sincs elég hely a könyveimnek.
2021. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A társasjáték és könyv az megfogott, viszont lehet hogy csak a kisebb társasok lesznek becélozva mert más nem fér el már a lakásban. 35 négyzetméter bútorokkal azért elég kicsi hely mindennek. A második kommentelőnek pedig elmondanám ha már így itt kioszt engem, hogy nem anyu apu veszi a lakást, ezt eladjuk és a városszélen ugyanennyiért vennénk egy nagyobbat. De mivel most az volt a cél hogy minden hamar megközelíthető legyen, ideiglenesen megvagyok ebben a pici lakásban is.

A hosszútávú céljaim pedig azért nem motiválnak, mert pl a tandíjamat nem kell kifizetni mivel államin vagyok, autó nem kell a belvárosban mert tömegközlekedéssel járok. Szóval igazából ezek majd ráérnek ha vége az egyetemnek és rendes keresetem lesz. De most amíg csak alkalmi munkákat csinálok, addig inkább kisebb célokat tűznék ki magamnak.

A kommentekből viszont kaptam pár ötletet, pl

-a fogyókúrázáshoz is lehet gyűjteni, ha tényleg egészséges életmódra akarok majd váltani. (Valljuk be, elég drágág az efféle ételek és egyebek)

-társasjátékok

-az ebook sem hangzik rosszul, úgyis szeretek olvasni és ezt azért egyszerűbb cipelni :'D

-meg egyik barátomnál van xbox-a, sose voltam nagy játékrajongó, de megtetszett. Szóval most 1-2 évig szerintem ez lesz a végleges gyűjtés fő célja.


Köszi mindenkinek a segítséget! :)

2021. júl. 5. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!