Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagáljátok le a...

Hogyan reagáljátok le a vásárló panaszkodását?

Figyelt kérdés

Dohányboltos vagyok, de máshol vásárlás közben is tapasztalom, hogy az eladónak panaszkodnak már fizetés közben, hogy mindaz amit megvettek amúgy milyen drága... Van, ami alapvető szükséglet, és meg kell venni, ártól függetlenül, de a cigit vagy a felesleges nyalánkságokat nem kötelező, amit leverek az eladón ismétlem FIZETÉS KÖZBEN holott nem ő árazza be, sőt a kosarába sem ő tette, csak kifizetteti a termékeket.

Évek óta jól kezeltem, mindig reagáltam rá kedvesen, mosolyogtam, de már elég idiótán érzem magam, hogy rámakasszák, hogy minden drága, nincs pénzük stb én meg kedvesen mosolygok továbbra is, mikor már unalmas és kínos ennyire “belelátni” a pénztárcájukba... Nyilván nem vágom a fejéhez, hogy “hát szokjon le - akkor ne vegye meg - akkor minek csinálja” mert sem pofám nem lenne hozzá, de ha lenne sem engedhetném ezt meg magamnak.

Eladók!!! Más hogy csinálja? :D



2021. márc. 29. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok eladó, de nekem is szoktak az idős nénikék panaszkodni, hogy drága az élet, közben nem az akciós termék van a kosarában. De "jaj, a kisnyugdíjamból nem tudok megélni." Akkor nem kéne minden sz*rt összevásárolni. Senki sem kényszeríti rá. Én is azt veszem meg elsősorban, ami kell otthonra. Igen, néha-néha, havonta 1-2 alkalommal egy-egy szelet csoki, vagy egy zacskó sós rágcsa bekerül a kosárkámba. De én veszem meg, és igen, akkor számolok vele, hogy ennyivel többet fizetek. Nagyjából úgyis kiszámolom, mennyit fogok költeni a boltban, mert eleve listával megyek. Nagyon ritka, hogy még valamit veszek azokon kívül, amiket felírok magamnak.
2021. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek ennyi".


(Aztán döntse el saját maga, hogy mit kezd a hallottakkal.)

2021. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne vedd magadra. Egyébként vásárlóként élelmiszerboltban velem is előfordul, hogy miután mondja a pénztáros a végösszeget, kiszalad a számon, hogy "Hú, de drága az élet." vagy valami ilyesmi. Pedig tényleg nem gond kifizetni.
2021. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én eladóként/kasszásként közhelyeket puffogtatok hogy "az élet kemény" "nehéz az élet" "az élet igazságtalan" stb.

Ha pedig feltartja a sort a sírásával akkor felveszem a szemkontaktust a mögötte lévővel és őt kezdem el kiszolgálni.

2021. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Pár hónapig voltam pénztáros és elmondani nem tudom, mennyire idegesítettek az ilyenek. Általában semmit se mondtam, hátha úgy hamarabb befejezi. Ha viszont nagyon rákezdett, akaratlanul is kiszaladt "akkor ne tessék megvenni", mert azért a nagytasakos M&M és a cukros fánk nem éppen létszükséglet.
2021. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy megvegye azt a valamit. Ez az ő döntése, nem másé. Ha pedig panaszkodik, akkor beszélje meg saját magával, miért erre költ.
2021. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem támadó stílusban teszik ezt, akkor vedd ezt afféle töltelék dumának. Csak úgy mondja, hogy ne legyen az, hogy szótlanul elpakol, és elmegy. Ilyenkor szerintem csak érts egyet, ne azonosulj a céggel, ne vedd úgy, mintha te tehetnél az árakról. Ha meg nagyon fújja, akkor kérdezz rá, hogy "Segíhetek még valamiben?" és a nem válaszra köszönj el, és kezdj el mással foglalkozni.
2021. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
"Akkor szívjon fszt, ne cigit! Viszontlátásra!"
2021. márc. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit válaszolnék, hogy "nem rajtam múlik". Ezeket amúgy el kell engedni, igazából nem is neked szólnak, hanem a rendszernek. Múltkor én is kiakadtam, hogy 1 liter étolajon mi a bánat kerül majd 700 Ft-ba..., de azt is tudom jól, hogy erről nem a pénztáros tehet.
2021. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#3 Ilyesmi bárki száján kiszaladhat.

Nem ez a bosszantó, hanem amikor nekiállnak siránkozni. Sokszor nem is csak az ár miatt, hanem mert így élnek "társadalmi életet".

2021. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!