Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a jelenlegi...

Mi a véleményed a jelenlegi járvány helyzetről? Valóban olyan veszélyes a vírus, mint állítják?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Van akire veszélyes, ezért kell vigyázni. Tavaly még nem volt olyan ember az ismerősi körömből, aki megfertőződött volna, most meg van sok
2021. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Az óvatosság nem árt. Meg a sok C, D vitamin és cink is.
2021. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem. Ha úgy veszed, hogy azok a számok, amiket kiadnak igazak, akkor is olyan 4℅ a halálozási ráta. Mivel a járványok esetében általában úgy szokták nézni, hogy kb. 10-20x annyi fertőzött van, mint amennyit diagnosztizálnak (persze ez sok mindentől függ, de kiindulási alapnak jó). Ha ezt belekalkulálod, akkor a ráta leesek 0.4-0.2%-ra, hisz, azokat általában diagnosztizálják, akik később belehalnak. Ami már nem olyan nagy arány, pláne, ha szembehelyezed azzal, hogy az egész világ le van zárva már több, mint 1 éve, ami közel 8.000.000.000 elveszett év. Persze ez is csak megközelítőleg igaz, hisz nem volt mindenki lezárva és nem mindenki egy évig, de még az is komolyan befolyásolta sokunk életét, hogy pl. a kórházak nem ugyanúgy működtek stb.
2021. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Napi 250 ember hal meg az országban hetek óta, és te azon gondolkodsz veszélyes-e? :D retard
2021. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
#3 nekem max 50 elvesztett sörözés, társas est, pár buli, és kulfoldi út. Szó sincs egy évről. A többség nem hisztizik, hanem élvezi a nyugisabb életet.
2021. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
5-ös, persze, van, aki jobban viseli, mint mások. Én nem túl jól... Ahogy írtam, elhiszem, hogy meghalnak annyian, mint amennyit mondanak, de szerintem akkor is több kárt okoz a járvány elleni védekezés, mint maga a járvány.
2021. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
2 kiegészítem annyibal, hogy idős korban nagy a halálozási ráta. De erről sajnos sokat tehet az általános alultápláltságunk, semmint a népesség kora.
2021. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon rossz érzés lélegeztető gépen lenni, én pár éve voltam egy balesetből kifolyólag, senkinek nem kívánom. A környezetemben is 2-en most is azon vannak, de ők már a covid miatt.

Sajnos elég veszélyes és keveset tudunk tenni ellene. Az amikor egy buszon, postán, bevásárló központban nem tudnak maszkot húzni az emberek, nincs biztosítva a kézfertőtlenítés stb, addig nem kell csodálkozni, h terjed.


Kicsit off téma, de az alap egészségünk is elég rossz, ez köszönhető a sok alkoholnak, dohányzásnak és a helytelen táplálkozásnak - tisztelet a kivételnek -.

2021. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:
71%

#6

"de szerintem akkor is több kárt okoz a járvány elleni védekezés, mint maga a járvány."

OK.

De ne a mostani állapottal hasonlítsd össze a védekezés okozta károkat, hanem azzal a járvánnyal, ami akkor lenne, ha nem védekeznénk semmilyen módon.

2021. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

A hozzászólásom leszavazóit nem zavarják a TÉNYEK, hogy 75%-a az elhunytaknak 65 év feletti ÉS alapbetegsége van???


[link]


A kérdező statisztikailag nem a veszélyeztetett kategória.

2021. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!