Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyakori az ilyen ember, aki...

Gyakori az ilyen ember, aki állandóan megsértődik mindenért? (elnézést, hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Egy olyan emberről van szó, akivel éppen emiatt ment szét most a barátságunk(?). Rendkívül sértődős, vigyázni kell, hogy mit mondasz neki, mert hiába nem úgy értetted az adott dolgot, ő rögtön a rosszabbik végét fogja meg és magára veszi. Két példa az egyébként tengernyi sok eset közül:


Mesél a párkapcsolatáról, nőkről, én próbálom vigasztalni, mert rosszban vannak a párjával. Megint mondok valamit, fogalmam sincs mit, amire felkapja a vizet, és a pofámba vágja, hogy én ne szóljak ebbe bele(!), mert amúgy is ő az idősebb (egy évvel) és több az élettapasztalata. Inkább örüljek, hogy elmondja nekem ezeket és tanulhatok belőle.

Másik: készített egy animációt egy online programmal, és tőlem mint grafikustól kikérte a tanácsom. Én elmondtam a pozitívumait, ahogy kell, de a megjelenést kritizáltam, és mondtam, hogy ha komolyat akar, akkor fizessen valakinek érte, aki valóban ezzel foglalkozik (itt nem magamra gondoltam, hanem ajánlottam volna embert). Hát én mekkora s*ggfej vagyok, hogy mindenkinek tetszik csak nekem nem, és milyen alapon godnolom, hogy ő nem ért hozzá, hiszen ő egy kreatív ember - ami igaz, csak nem grafikai tervezésben, ez ugyanis külön szakma és megvannak a szabályai. De neki van ehhez tehetsége, mert az unokahugát is lerajzolta múlkor úgy, hogy majdnem hasonlított.

Rajta kívül mindenki hibás, ő sosem, ő az áldozat, akit a sok "toxikus" ember (köztük én is) tönkretesz és kihasznál, mert neki nagyon nagy a szíve és mindenkin segít.


Amikor anno elkezdtem edzeni, terembe járni, minden előzmény nélkül lehordott, hogy oda "kokszos cigányok" járnak, máskor meg ő legnagyobb emberjogi harcos. Állandóan másokra irigy (pl. fizetésre jellemzően), hátuk mögött kibeszéli őket, ebből gondolom, hogy rólam ugyanígy gondolhat dolgokat, amit a szemembe nem mond. A durva az, hogy én teljesen biztos vagyok abban, hogy mindezt nem érdekből csinálja, a rengeteg ellentmondás és arrogancia nála tényleg őszinte és belülről fakad, és ő érzi elnyomva magát a gonosz világ által - miközben jól néz ki, jól keres, semmi problémája nem kéne legyen.


Még most felforr bennem a vér, ahogy ezeket leírom, mert sajnos gyorsan elfelejtek embereknek dolgokat és bocsátok meg kb. bármit. De annyiszor mondott már vérig sértő dolgokat, hogy nekem nem fér a fejembe az, hogy eközben ő hogy lehet egy kifejezetten társasági ember, központi figura viszonylag sok baráttal. Szerinte csak én vagyok "ilyen", akivel ez van, más mindenki normális.



2021. márc. 30. 08:16
 1/2 anonim válasza:
56%
Szerintem minél nagyobb valakiben az ego, annál inkább hajlamos a sértődésre, és erre a fajta kritizáló mentalitásra. Az egot ugyanis nagyon jól tudja táplálni, hogy legyen győztes és vesztes, valaki akinek igaza van és aki téved . Persze a kritikát is meg lehet fogalmazni építő és bántó módon is, de ebben az esetben akkor talán nem ez a lényeg. A mai világ brutal módon pumpalja az egyén egojat, mert könnyebb rabirni a vásárlásra, fogyasztásra, úgyhogy igen, gyakori az ilyen ember.
2021. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell barátkozni olyannal, akinek semmi sem jó, amit mondasz, teszel. Valószínűleg idegesít téged és a leírás alapján te is őt. Nem kell ragaszkodni kapcsolatokhoz, amiknek lejárt az ideje.
2021. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!