Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz a radikális...

Mit gondolsz a radikális feminizmus azon törekvéséről, hogy a patriarchátust megszüntesse?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 16:15
1 2
 1/13 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

Ebben semmi radikális nincs :D


A patriarchátus az oka annak, hogy van feminista mozgalom, mert a patriarchátus által okozott endszerszintű megkülönböztetés ellen lép fel.


Logikus felvetés tehát a feministáktól, hogy ez az egyenlőtlen rendszer megszűnjön.

2021. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez miért radikális? Alapnak kellene lennie.
2021. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
A patriarchális szemléletmód káros és már rég a történelem szemétdombján lenne a helye. Mondom ezt férfiként.
2021. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Ez paradoxon, mert feminizmus csak ott van, ahol nincs patriarchátus!

Ahol valódi patriarchátus van a mai napig, ott a feminizmust egyszerűen nem hagyták kibontakozni, ott a nőknek egyszerűen nincs joguk beleszólni a dolgokba, nem, hogy még követelőzzenek.


Szerinted mi történne egy feministával ha elkezdene pofázni valamelyik arab országban, vagy bizonyos afrikai országokban, esetleg Oroszország elmaradottabb részein(Dagesztán, Csecsenföld)?

2021. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

#4

Olvass még kicsit, a patriarchátus nem csak annyi, hogy a nőknek kussvan :)

2021. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

(a végén írok a férfiak sérelmeiről is)

Én úgy nőttem fel, hogy az APA volt az Isten. Anyám, bár ő volt a főbb pénzkereső folyamatosan alárendelve élt neki meg a nyomorult bátyámnak. Kb semmi tiszteletet nem kapott, bátyám a mai apig úgy beszél vele, mint egy idiótával, bár anyám tartja el, anyámnál lakik. Apámtól kora gyerekkoromtól kezdve hallgathattam, hogy a nők semmit nem érnek, nem vihetem semmire.

Úgy nőttem fel, hogy mivel férfiak ezért a szavuk is többet jelent, testvérem bármit megtehet, lophat tőlem, ha én felemelem a hangom az csak hiszti.

Még sorolhatnám, de ez nemcsak családban jelent meg, hanem pl, nőként sétálsz az utcán, és csapat srác jópofának tartja beléd kötni, akkor megteszi, és mert nő vagy ez nekik szórakozás, neked meg egy életre szóló szar élmény. Molesztálásról ne is beszéljünk. Amikor zaklatnak a buszon és te felemeled a hangod, akkor rád néznek csúnyán, ja férfiak nagy része amúgy röhögött azon, hogy egy részeg fogdosott. Közterületfelügyelők ott álltak és szépen félrenéztek, majd leszálltak. Aztán ezek a férfiak, fiúk akik jól kiszórakozták magukat a te nyomorodon hazamennek és mondjuk felköszöntik anyák napján az anyjukat, mert olyan jófiúkák.

Na ez a radikális, undorító, hogy így kellett felnőnöm, élnem. Csak mert nőnek születtem. Azt kéne már megtanulni, hogy a nők is emberek, érző lények. Ez nem különleges bánásmód kivátelezés.

Ja és a halkabb szavú férfiak is szívnak az ilyen macsóista felfogású gyökerekkel.

Vagy azzal a felfogással, hogy férfiként nem sírhatnak, nem lehetnek érzelmeik, nemhiába van annyi öngyilkos férfi. Vagy az hogy férfiatlannak, lúzernek vannak tituálva azok, akiknek nincsen 30 évesen kertes háza. Vagy hogy a falu bikájának kell lenned, különben b-zinak vagy tituálva (barátomat b-zizták a falujában, mert nem egy pálinkavedelő, nőzős barom, hanem kedves ember).

Tehát ez nemcsak a nőkre nézve rossz.

2021. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
"Szerinted mi történne egy feministával ha elkezdene pofázni valamelyik arab országban, vagy bizonyos afrikai országokban, esetleg Oroszország elmaradottabb részein(Dagesztán, Csecsenföld)?" Veled mi történne, ha te kezdenél el ott pofázni? Elárulom téged sem látnának szívesen.
2021. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

A 4-es vagyok!


Mi van gyereket, nem tetszik az igazság?


Pontosan tudom, hogy mi történne velem! Ahogy a feministák is tudják!

Ezért nem megyek oda én se meg ők se pofázni! De a kérdés nem rólam szól ha nem tűnt volna fel!

Semmi értelme nem volt az okoskodásodnak!


5-ös!


A patriarchátusnak pontosan az az alapja, hogy a nőknek kuss van!

Illetve ha kérdezik őket, válaszolhatnak!


A világ fejlett részein a feminizmus mára nem jelent mást, mint aljas, mocskos, gyűlöletkeltő, uszítást! Ahol meg szükség lenne rájuk, ott nem emelik fel a hangjukat!

2021. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem biztos, hogy mindenki érti a szó jelentését, ezért leírom. Kétféle feminizmust különböztetnek meg, a liberális és radikális feminizmust. A radikális feminizmus nem a "feminácit" jelenti. Azt jelenti, hogy nem szeretné, ha a transz nőket is teljesen ugyanolyan jogok illetnék meg, mint a született nőket. Tehát egy példát említve, ne legyen szabad bejárásuk női vécékbe, kimondottan női helyekre. Ez csak egy példa, de én ezzel egyet értek, hogy őszinte legyek. Mert a helyzet az, hogy ezzel megint a nőket tennék kiszolgáltatott helyzetbe, hiszen lennének olyan férfiak, akik visszaélnének ezzel. És minden együttérzésem a transz emberek iránt, de ha választanom kell a nők biztonsága és a transz emberek jogai között, akkor az előbbit választom. Arról nem beszélve, hogy én például nem akarnék összejönni egy olyan férfival, aki születetten nő. Sajnálom, de ez van és jogom van tudni, hogy kicsoda az illető. Ez a radikális feminizmus.
2021. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
én valamiről biztos lemaradtam, mert azt hittem a patriarchátus már megszűnt
2021. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!