Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elképzelhető, hogy a jövőben...

Elképzelhető, hogy a jövőben előnyt fognak érezni az oltottak?

Figyelt kérdés
Inkább az állásokra gondolok, attól félek hogy a munkáltatók előbb vennének fel egy olyat aki be van oltva mintsem egy olyat aki egyik oltást se kapta meg....

2021. ápr. 1. 11:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%

Elképzelhető.

Munkáltatói szemszögből nézve, kevésbé rizikósak.

Nem betegszenek le hetekre (szövődményekkel hónapokra) és nem terjesztik a kórságot.

2021. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

Több orvos és professzor azon a véleményen van, hogy több évtizedre van szükség mire egy vakcinát biztonságosan ki lehet fejleszteni.

Szerintem ezért nem akarnak sokan oltást beadatni.


A másik "tábor" pedig azt vallja, hogy oltassunk mihamarabb, különben sosem lesz vége a járványnak.


Na kérem döntsünk!


Engem személy szerint az zavar, hogy elvileg hiába kapod meg az oltást, utána állandó jelleggel újítgatni kell? Tehát megkapom a két oltást és utána mehetek újra meg újra.


Még mielőtt bárki letámadna, nem állok én senki pártján, nem értem a kémiát és a bioszt sem.


Ha meghalok, akkor annak így kell lennie.:)

2021. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Én be vagyok oltva, de ezzel együtt azt gondolom, hogy semmit nem jelent a beoltottság. Fertőzhető és fertőzőképes maradok attól még, hogy be vagyok oltva, - és nincs jogom másokat kitenni eme tény ismeretében sem a fertőzés lehetőségének. Egy az egyben hülyeség ezért diszkriminálni bárkit is, - akár pozitívan, akár negatívan is érinti ez! Semmit nem jelent az oltottság ténye csak annyit, hogy - elméletileg - kisebb eséllyel húzom le a rolót, amennyiben benyalom a vírust valahol. Semmi többet!
2021. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

12

A bürokrácia és anyagi problémák miatt van az, hogy évekig fejlesztenek egy vakcinát/gyógyszert. Ha a világ valamennyi tudósa, ezzel foglalkozó szervezete összefog, akkor sokkal hamarabb is megoldható. Koronavírus pedig már 60 éve létezik, azóta 15 éve is elkezdték fejleszteni, azt fejlesztették tovább, illetve maga az mRNS technológia sem új.

2021. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%

#14

Ez tényleg így van! Koronavírus korábban is volt, csak nem lett belőle világjárvány.


A kutatásokról pedig inkább nem beszélek, mert nem sok közöm van hozzá.

2021. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
56%

A COVID halálozási aránya a 2%-ot sem éri el, nem értem miért csinálunk úgy, mintha mindenki meghal aki nemkap oltást.


Aki fiatal, egészséges, többször átesett a víruson nagyon kicsi tünettel, és ezért nem oltja be magát, azt miért kell egy lapon venni az oltás ellen tüntetőkkel?


Egyszerűen akinek jól működik az immunrendszere (igen, nem csak krónikus betegek élnek az országba), annak ez a vírus semmit sem árt.

2021. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
45%

"A COVID halálozási aránya a 2%-ot sem éri el, nem értem miért csinálunk úgy, mintha mindenki meghal aki nemkap oltást."

Nem csinál úgy senki. Csak épp épeszű ember nem akarja 200.000 magyar halálát sem csak azért, mert úgyis csak 2%...

2021. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%

Aki azt hiszi, hogy most 2x beoltatja magát, és részéről le van tudva ez az egész, az óriásit téved. Még az oltás mellett legelkötelezettebbek is azt mondják, hogy minimum 2 évente, ha nem évente új oltást kell adni, sőt, már most lehetett olyat is hallani, hogy valamelyik mutáns miatt harmadik oltást is be kell majd adni nemsokára.


Ha tényleg ez lesz belőle, akkor ezt már jóval kevesebben fogják bevállalni, mint az egyszeri 2 oltást. Az lesz, hogy az időseket (és a krónikus betegeket) oltják majd évente, vagy amilyen gyakran kell, ahogy az influenza ellen is sok idős kéri, a többieket pedig hagyják élni, mint a vírus előtt. Ha nem így lesz, és kötelezővé teszik az oltást, vagy kicsesznek azokkal, akik nem kérnek belőle, akkor remélem hogy végre észbe kapnak az emberek, mert ez a gyógyszergyártókon kívül senkinek az érdekét nem szolgálná.

2021. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
34%
A könnyen oldódó emberek most is előnyt élveznek. De szerencsére, ha már egyszer feloldódtál, nincs megállás!
2021. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%

A jelenlegi stádiumban hülyeség lenne bármiféle előny vagy hátrány. A 80 éves már elmúlt nagymamám nem megy már sehova, én meg még aktív dolgozó vagyok pár évtizedig jó esetben, mégis nagymamám már kapott oltást, én meg még várok.

Hogy a jövőben mi lesz, az még kérdés. A spanyolnátha legyengült és belesimult a szezonális vírusok közé. Ha feltételezzük, hogy hasonló várható, akkor sem célszerű az amúgy is rozoga lábakon álló egészségügyet túlterhelni a nehezebb időszakban. Nem biztos, hogy később is kell oltás. Az eddigi tapasztalatok alapján a vírusok kétféleképpen működnek, vagy legyengülnek, és együtt tudunk velük élni, vagy jön egy erős mutáció, ami viszont hamar eltűnik végleg, mert nem talál gazdatestet. A vírusnak nem érdeke a gazdatestet megölni, mert anélkül nem él. Most még itt nem tartunk, hogy a covidnál lássuk, mi lesz.

Aki a gazdasági válsággal jön, az azért nem tudom, eddig hol élt, mert egy válság egy ideje covid nélkül is borítékolható volt, csak idő kérdése volt, mikor robban.

2021. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!