Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keresed a pénzed?

Miért keresed a pénzed?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után csak most gondolkoztam el rajta. Nagyon sokáig csak elvesztegettem káros szenvedélyekre, míg tavaly kezdtem el tudatosabban bánni vele. Arra álltam rá, hogy minél kevesebb pénzből kihúzzam az életszínvonalam romlása nélkül. Sajnos múlt hónapban bizonyos dolgok miatt négyszázezret kellett elköltenem. Ha ebben a hónapban egy forintot nem költenék el, még akkor is túl sok lenne ez az összeg. Nagyon sokáig kellene koplalnom ahhoz, hogy visszahozzam ezt a pénzveszteséget. Aztán támadt a gondolat: mégis mire gyűjtök? Miért kell az, hogy legyen pár fölösleges százezrem vagy beszéljünk akármilyen összegről? Hát nem tudom. A pénz nem kísér odaátra...

Veletek mi a helyzet? Ti miért gyűjtötök?



2021. ápr. 1. 18:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a következő lépésre a szabad, alkotó életforma felé. Oké, lehet éhesen is alkotni elég jókat, de én nem ilyen szobrocskákat szeretnék hozzáadni a világhoz elsősorban...
2021. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Èn is elsősorban lakásra gyűjtők . 1 èv múlva már enyèm lesz egy korrekt 2 szobás . Utána lehet megint kimegyek külföldre dolgozni ès elkezdek spórolni egy màsodik lakásra .


Ha sikerül 2 lakást magamnak tudni , akkor ki adom őket bérbe ès abból a pènzből megpróbálom élvezni a maradék éveim .



24/F

2021. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem dolgozom, de mivel van hálistennek saját házam van, így viszonylag sok pénzt félrefogok tudni tenni, amit "biztonsági okokból" szeretnék ha ne adj Isten bármi betegség/vagy rossz dolog becsúszna ez maximum 1-2 millió lesz, szeretnék félretenni majd külön nyaralásokra esetleg 2 évente elmenni valahova "nagyobb kiruccanásra" nem belföldön. Egyébként szeretnék majd gyereknek félretenni ha lesz, később a tanulmányaira, vagy bármi fontosabb dologra ami drágább neki. De spórolni mindenképp jó, ha szeretnék később egy kisebb vállalkozást akár arra is tökéletes lesz félretenni pénzt. :) De ezek még csak tervek, később kiderül mennyi valósul meg belőle. 21/F
2021. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!