Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki a szíve legmélyéből...

Aki a szíve legmélyéből gyűlöli önmagát, az hogy tudja elviselni a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Én már nagyon belefáradtam.

2021. ápr. 1. 21:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, miért gyűlölöd Magadat?


Ami segíthet a gyűlölet okainak feltárása, ezeknek az okoknak a megszüntetése, már ha lehetséges. Ha nem, én is azt tudom tanácsolni hogy sportolj, edz, ez segít levezetni a mindennapi feszültséget, a stresszt, frusztrációt, ha elég jól csinálod akkor lefáraszt így nem nagyon marad energiád arra sem hogy gyűlöld önmagadat. Illetve a spiritualitásban való elmélyülést ajánlom még, például a meditáció, önkutatás, önfejlesztő könyvek olvasását, amik segíthetnek a mély depresszióból való kitörésben, azáltal ha jobban megismerd önmagadat, esetleg magasabb tudatállapotot is elérhetsz aminek köszönhetően jobban megértheted a miérteket. Mindez hozzájárulhat a Benned kialakult gyűlölet okának vagy okainak megszüntetéséhez is.

2021. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Másokon vezetem le a feszkót, ideges vagyok, robotpilóta üzemmódban dolgozok.
2021. ápr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
nem
2021. ápr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Sportolj valamit kedves kérdező. :) A legnagyobb bánatokban is az az egyik legjobb megoldás. Akár otthon is edzhetsz. Az intenzitás az mindegy. Endorfin szabadul fel sportolás közben, amelytől boldog leszel és növeli az önbizalmat is. Csináld minden nap és meglátod, hogy pár hónap után máris jobb lesz a közérzeted.


Egyébként megha nagyon rosszul érzitek magatokat, akkor irány pszichológus. Nem szégyen az, én is jártam.

2021. ápr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#14 És segített a pszichológus?🙂

Mennyibe került nála 1 óra?

2021. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Segített. Viszont ezt ne úgy képzeld el, hogy ő majd megoldja helyetted a problémáid. Ő csak tanácsokat(+ terápia) tud adni, hogy hogyan változtass a gondolkodásodon. Tehát végülis csak rajtad múlik, hogy megfogadod, vagy sem. Ez egy lassú folyamat, tehát nem lesz rögtön változás. Én is csak pl félév után kezdtem érezni a változást. Viszont ki kell tartani még akkor is, ha nehéz. Nekem a mozgás sokat segített, mert ahogyan írtam, az boldogsághormont szabadít fel, ami akár 12 órán keresztül is tartani fog.


Sajnos nem olcsó, én 12K forintot fizettem neki. Havonta jártam 1-szer hozzá. Viszont nincs káros szenvedélyem. Nem dohányzom, alkoholizálok, így azért marad pénz saját magamra is. Fontosabbnak tartottam az egészségemet, minthogy függőségekbe kezdjek a bánatom miatt.

2021. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#16 Örülök ha segített,esetleg tudsz egy jó szakembert ajánlani?

Nő vagy inkább férfihez jobb menni?

Hogyan zajlik egy ilyen beszélgetés?

Hogyan tudtál megnyílni előtte?

Köszönöm az eddigi válaszaidat,nagyon kedve vagy.🙂

2021. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem segít a pszichológus egy akaraterőtlen emberen. A pszichológus max azon "segít", aki még nem ért le a lejtő aljára. Aki lent van, akaratereje nincs változtatni, azzal az égvilágon semmit nem tud kezdeni. Nekem pl teljesen felesleges volt, mert nekem nincs meg a "The will to do anything". Legszívesebben csak megszűnnék létezni, mert már a levegővételhez is "lusta" vagyok. Olyan súlyos mélydepresszióban szenvedek, hogy ide bármi is felesleges. Erre nincs megoldás. És aki a szíve legmélyéből gyűlöli önmagát, az pont ebben a fázisban van.
2021. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Én is a lejtő alján voltam, úgyhogy tud segíteni. :) Nem kell ennyire pesszimistán állni a dolgokhoz. Ahogyan mondtam, én is félév után kezdtem érezni a dolgokat. Mindjárt más a helyzet, mikor egy szakember megállapítja a problémádat, mert tudni fogod, hogy neki igaza van, ezért tőle jobban megfogadod a tanácsot.


Én Szegeden voltam szakembernél, igazából olyan neműhöz menj, akinél könnyebben megtudsz nyílni. Én is csak a 3. alkalommal nyíltam meg nála, de egyébként meg leszűrik rólad a dolgokat, szóval ne aggódj. Első lépés az a megbeszélés, utána csinál egy diagnózist rólad. Ott kitudja tanulmányozni, hogy vannak-e esetleg mentális betegségeid, mire vagy hajlamosabb. Minél többször vagy nála, annál többet lát majd belőled, így több tanácsot is tud adni. Viszont mindenképpen legyél őszinte.

2021. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá tennék, hogy az érzéseket az agy kreálja(limbikus rendszer), azon is lehet változtatni, ugyanúgy, mint ahogyan írtam. Azért is mondtam a mozgást, mert hormonok is nagyban befolyásolják a közérzetet. Érdemes még napon is tartózkodni, mert a D-vitamin hiány is szomrúbb közérzetet biztosít. Csak ugye a "tudatlan" ember nem érti, hogy hogyan is működik az ember. Mi is egy rendszer vagyunk, amelyet meglehet tanulni "irányítani", fejleszteni. Viszont ehhez türelem, kitartás és gyakorlás szükséges.
2021. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!