Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka annak, ha azt...

Mi lehet az oka annak, ha azt szeretném, hogy csak a hozzám nagyon közel álló emberek tudjanak rólam dolgokat?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon fontos 4-5 ember az életemben, és rajtuk kívül nem szívesen osztok meg sok mindent senki mással (ők egyébként mind rokonok) viszon közülük van 1-2 aki ezt a tulajdonságomat nem veszi komolyan és mikor találkozik egy ismerőssel, nem olyan közeli rokonnal, szomszéddal, akármivel akkor megoszt rólam az illetővel infókat. Akkor is ha megkérem, hogy ne tegye. Van, hogy ez után el is beszélgetek vele hogy miért kellett ezt ha direkt megkértem de senki nem veszi komolyan.

Az a baj engem minden zavar amit megtudnak: hol dolgozok, mi történik velem, van-e párkapcsolatom, mit tanulok, mennyit keresek, esetleg a nem túl pozitív tulajdonságaimat, mennyi barátnőm van, kivel milyen a kapcsolatom, stb.

Szóval kb minden zavar amit a családon kívül bárki más megtud rólam.

“Sajnos” nem tehetem meg, hogy nekik se mondjak el semmit magamról, viszont nem értik meg ezt a tulajdonságomat.

Régen általánosban nagyon sokszor kibeszéltek, kiközösítettek, pletykáltak rólam. Szerintem innen ered ez a tulajdonságom.

Engem is nagyon zavar mert élni így nem nagyon lehet hogy állandóan azon izgulok hogy xy nehogy megtudjon rólam ezt meg azt. Meg mit fog szólni rá, lehet beszól valamit.

Hogyan lehetne ezt jól kezelni? Van valakinek valami véleménye ezen kívül ez a tulajdonság mire utal? Hogy lehetne leküzdeni?



2021. ápr. 2. 03:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez paranoia. Szocializáció segít, főleg ha tudsz róla. Adj mindenkinek bizalmat és akkor elkezd ez változni.
2021. ápr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Ne mondd el a dolgaidat azoknak, akikkel már tapasztaltad hogy továbbmondják őket.
2021. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, én akkor azt javasolnám, próbáld meg leküzdeni ezt a félelmed... Szépen lassan ossz meg dolgokat másokkal is magadról. Ki tudja, még az is előfordulhat, lesz majd 10-15 ember is, akikkel ezentúl mindent megosztasz majd..
2021. ápr. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem,mi ezzel a gond. Mindenki azt szeretné, ha csak a szűk baráti köre tudna róla fontos dolgokat.Aki viszont olyan, hogy nem veszi figyelembe, amit kérsz, annak többet ne mondjál el semmit.Viszont egy-két barát is jó lenne,nem csak a rokonok.
2021. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!