Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan gondolod a túlvilágot?

Hogyan gondolod a túlvilágot?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, az ember megszületik, él, meghal. Katolikus vagyok. Hiszek Istenben és Jézusban, de szerintem erről a túlvilágos sztoriról nem érdemes vitázni ezt se pap, se Pásztor se pápa senki se tudja emberek vagyunk! Aztán jönnek sokan nekem a pokollal meg hogy hitetlen ember vagyok! Pedig hiszek benne. De a Biblia se 100%-osan Isten szava , biztos nem Tollbamondásként diktálta le az Úr a bibliàt. Hiszek Istenben Jézusban Szent Lélekben meg törekszem a jóra Jézus neveben. És probalok emberséges maradni. De ugy gondolom senki se tudja mivan oda át csak aki mar meghalt. Gondolom ha Istennek tetszően élek de nem vagyok egyes dolgokban pl a menny pokolban biztos attol meg nem jutok pokolba .
2021. ápr. 2. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszek se istenben, se Jézusban, se a túlvilágban. Szerintem biológiai lények vagyunk és amit léleknek hívnak az simán csak a tudatunk. Amint leáll a testünk és megszűnik a tudatunk, nekünk is végünk.
2021. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy létezik a túlvilág. Az ember megszületik, él, majd meghal. Ateista vagyok egyébként.
2021. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Én ebben az egészben azt nem értem, hogy miért nem mindenki a mennybe megy,ha egyszer mindenkit isten úgy szeret mintha a saját fia/lánya lenne.

Azt hiszem a történet szerint még Júdás is a mennybe került, pedig ő árulta el Jézust.


A túlvilágról sajnos nem tudok nyilatkozni, fogalmam sincs mi lesz...remélem nem csak sötétség.

2021. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg agnosztikus vagyok, szóval az egész témakörhöz úgy állok, hogy senki nem tudhat biztosra semmit, azt sem, hogy nincs Isten, azt sem, hogy van, azt sem, hogy vár-e ránk valamiféle afterlife, vagy szimplán a semmiségbe halványulunk. Az egész életemet ebben a bizonytalanságban fogom leélni valószínűleg. Szerintem egy kereszténytől egészségesebb a te felfogásod, mint az a hardcore fundamentalizmus, amit meglepően sokan képviselnek a mai napig is.
2021. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan mint ami születésünk előtt volt. Vagy legalábbis hasonló.
2021. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem már az is nagyom érdekes, hogy a 'Teremtőben' hiszel, a túlvilágban meg nem... :P Isten létét se tudja senki bizonyítani, ezen az alapon miért veted el a túlvilágot? És hallott e már valaki egy hívőtől olyat, hogy 'persze a biblia sem 100÷-osan isten szava, biztos nem tollbamondásként diktálta...'? :D Egyébként - persze, csak hogy tovább húzzam az agyad... - ahány felekezet, annyi elgondolás arról, mit is vár el pontosan Isten a hívőtöl, mit kell ahhoz tenni, hogy jónak minősítse - szóval, miért is vagy abban annyira biztos, hogy istennek tetszően élsz? Csak,hogy a kérdésedre is válaszoljak, én bízom benne, hogy rengeteg nő és meleg víz is lesz a túlvilágon. Sajnos, a jelenkori tudományos álláspont valahogy úgy szól, hogy mivel minden érzés, gondolat, tapasztalás az agyi működés eredménye, ezért ha az megszűnik, minden megszűnik - vagyis arra az állapotra számíthatsz, mint amit a születésed előtt tapasztaltál; semmit.
2021. ápr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy képzelem el, hogy a testünk megmarad, de a szellemünk/lelkünk/tudatunk (kinek mi a szimpatikusabb jelző) megmarad és újból testet ölt ezen a síkon vagy egy másikon.

Persze ez csak az én elképzelésem. Úgyis megtudjuk majd mi az igazság.

2021. ápr. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szomorú lehet ateistának lenni, nem hinni semmiben, csak abban a tudatban élni, hogy ha meghalsz, lekapcsolják a villanyt és ennyi. Nem szeretnék ilyen életet.
2023. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!