Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy olyan embernek, akit...

Egy olyan embernek, akit mindenki folyton bánt és csak kudarc éri, megoldás lehet a teljes elzárkózás a külvilágtól ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 09:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Itt most olyan embert kell elképzelni, akinek minden rossz kijutott az életből és csak rossz emberekkel találkozott eddig élete során.
2021. ápr. 3. 09:53
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Semmiféleképpen nem megoldás.
2021. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Rólam lenne szó egyébként. Olyan is megfordult a fejemben, hogy lehetőleg minden szálat el kéne vágnom a külvilágtól.
2021. ápr. 3. 09:55
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez csak konzerválja az alapproblémát, nem pedig megoldja.
2021. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Már hetek óta tervezek, hogy lehetne kilépni ebből a negatív spirálból.


Nem feltétlen öngyilkosság formájában, hanem mondjuk növényként elvegetálni a hátralévő életemet. Ha nem szenvedtem volna eleget az emberektől, akkor nem gondolkoznék ilyenen.

2021. ápr. 3. 10:01
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A tüneteket tompitja, de nem oldja meg a problémát.
2021. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem megoldás, próbáltam.

15 évre bezárkóztam. De szó szerint, át sem léptem a küszöböt.

Először tök jó volt, lekerültek rólam a gondok, elmúlt a szorongás, önmagam lehettem úgy hogy közben senki nem bántott.

Aztán unalmas lett a létem, utána pedig olyan szintű magány kapott el, amiből neurózis lett. Meg még egyéb mentális nyalánkságok.

Elment a fiatalságom a négy fal között, és nem fejlődtem a koromnak megfelelően, ahogy kellett volna.

Végül összeszedtem magam, rájöttem hogy változtatnom kell, elkezdtem ismerkedni, lett egy párom, és ő épp most integrál vissza a társadalomba. És senki nem bánt, rájöttem hogy a saját negatív hozzáállásom miatt ért annyi rossz anno. Mert a világ egy tükör.

Most az a problémám, hogy le vagyok maradva, nincs rutinom az ilyen szociális interakciók terén, nem pörög olyan gyorsan az agyam, hogy ha valaki hozzámszól az utcán, vagy bármilyen váratlan helyzet adódik, akkor hirtelen tudjak reagálni. Csak lefagyok :/

Ez annak a hozadéka, hogy elzárkóztam. Meg persze ami miatt még nagyon bánom, az az, hogy rengeteg programról és tapasztalatról maradtam le. Nem láttam semmit a világból, most meg a vírushelyzetben pótolni sem igazán lehet.

2021. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Darkness forever ***** válasza:
86%
Nem megoldás, magadnak ártasz inkabb...
2021. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szembemész vagy menekülsz. Egyébként a helyzetekre adott reakció határozza meg h miként minősited a helyzetet.
2021. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

7: " És senki nem bánt, rájöttem hogy a saját negatív hozzáállásom miatt ért annyi rossz anno. Mert a világ egy tükör."


Ez hülyeség. Senki sem érdemli meg, hogy bántsák. Ez nem hozzáállás kérdése. Tipik áldozathibáztatás. Azért bántottak, mert gonosz emberek vannak, pont.. Nem kell ezt megszépíteni, vagy megideologizálni, filozófiai meg ezoterikus elméleteket gyártani hozzá.


És ne magadba keresd a hibát a többi ember gonoszsága miatt. A világ igazságtalan, az emberek nagy része meg gonosz, tetszik vagy sem.... Azért működik a világ még úgy ahogy, mert szerencsére vannak jószándékú emberek is, de a gonosz emberek vannak túlsúlyban. És ez előbb utóbb totális összeomlást fog okozni az egész világban....

2021. ápr. 3. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!