Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyerekekre szoktak...

Girlll3 kérdése:

Milyen gyerekekre szoktak nagyon rászállni?

Figyelt kérdés
Nem úgy vettétek észre, hogy azokat bántják sokat, akik csendesek, békések és normálisak? És milyen felnőtt lesz belőlük? És mit lehet a sok bántásból tanulni?

2021. ápr. 3. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Visszahúzódó voltam,de mindíg visszaütöttem egyszer sem hagytam magam,minden verekedésnél én adtam nekik,viszont olyan is volt hogy engem raktak a falra. Hogy milyen felnőtt? Szorongós.
2021. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én láttam, ott nem jött be az, hogy majd később igazságot szolgáltat az élet és nem lett belőlük sikeres felnőtt. Az sem jött be, hogy a legjobb tanuló lesz a legsikeresebb.


A két lány, akit bántották gimiben mindkettő állami ügyintéző lett. Akik bántották abból az egyik orvos, a másik sikeres vállalkozó. A legjobb tanuló tanár lett és utálja az egészet, 35 évesen is a szüleivel él, nem volt normális kapcsolata. A legjobb fizikás srácot kivágták a műegyetemről, aki még gimibe alig volt belőle 3mas, időre elvégezte.


Akit általánosban bántották, az háttértáncos random színdarabokban, ami az eredeti terveihez képest kudarc. Egyébként ő volt a bezzegdiák is. Akik bántották mérnökök/jogászok lettek.

2021. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Csendes, visszahúzódó gyereknek lenni istenverése ebben a társadalomban. Totál szívás. Felnőttként ez csak mélyülni fog, totál szopás az egész....
2021. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes. Én mindig csendes és visszahúzódó voltam, de ez nem jelentette azt, hogy hagytam magam megalázni vagy terrorizálni.

Most 12.re ott tartok, hogy a legnagyobb szájú osztálytársamat is tudom kezelni szimpla higgadtsággal és erős fellépéssel.


Szerintem ezek a helyzetek arra baromi jók, hogy már ilyen fiatalon is megtanuld megvédeni magad és kezelni az embereket.

2021. ápr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Arra aki hagyja
2021. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ên is visszahúzódó, csendes voltam gyerekként/kamaszként. Én voltam a homokzsák az osztályban. Mindenki engem püfölt. Sofőr lett belőlem. Nem túl nagy karrier. Akik vertek, anno azok palettája széles. Közmunkástól, a mérnökig. Elvált vagyok, de normális kapcsolatom nekem se nagyon volt.
2021. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ilyen voltam: csendes, békés, normális, és igen, iskolás koromban kb 10.-ig nagyon sokat voltam bántva.

Elkezdtem edzeni, szereztem egy kis önbizalmat, és elkezdtem kiállni magamért, ami be is vált.

Most évekkel késöbb felnőttként már meg se mondaná rólam senki, hogy hogy nőttem fel, simán visszaszólók, és odaállok bárki elé.

Már nem vagyok se csendes, se békés, de szerintem előnyömre :)

2021. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemből leszűrve inkább a csendesebbeket, halkszavúakat, visszahúzódóbbakat bántják/bántották. Én is ilyen voltam gimiben, de "megúsztam" annyival, hogy sokan kétszínűek voltak velem, hátam mögött kibeszéltek és pletykálkodtak. Sajnos volt olyan osztálytársam, aki ennél sokkal rosszabbul járt, őt kiközösítették, beszólogattak neki, csúfolták többek közt.

A tavalyi ballagásunk óta nem telt el sok idő, de akikre rászálltak, mi mind szorongóbbak, visszahúzódóbbak lettünk.

Nekem az egyetem viszont jót tett szerencsére, ellenben a fentebb említett osztálytársam (aki alapból is eléggé zárkózott volt) még inkább bezárkózott, alig hagyja el az otthonát, szobáját.. benne nagyon nagy kárt okoztak.

2021. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Csendes és dagi voltam,hát nem kíméltek...
2021. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!