Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnád ráerőszakolni...

Hogyan tudnád ráerőszakolni egy autista srácra a maszkot, a saját egészsége érdekében? nem értelmi fogyatékos, egyszerűen állítása szerint úgy érzi, mintha bogarak csípkednék egyre tüzesebben ha rajta van...

Figyelt kérdés

Nem tud borotválkozni, csak géppel tolja le a szakállát hetente és ruhát is csak 6 éves kora óta hord egész napra, otthon állítása szerint csak alsónemüt, alváshoz azt sem. Valami idegrendszeri baromsága van, ami az autizmussal jár állítása szerint. Milyen gyógyszert kéne erre iratni? Azért kérdezem itt, mert nyilván pszichiáter nem fogadja most és féltem, mert nem igen félti a saját életét ( szerintem ez is az autizmus miatt van) és nagyon sokfelé megy és jön. Amúgy kitűnő tanuló a műszaki egyetemen...


Próbáltuk a csajokkal ráerőszakolni egyszer, de egy idő múlva elkezdett kiabálni és letépte.... nagyon ciki viszont, hogy minden áruházban belekötnek és mindig mutogatnia kell a kis autista kártyát amit kapott, de kellemetlen mert azt hiszik, valami vírustagadó vagy hasonló és ránk is ezt hiszik akkor és ez kellemetlen.



2021. ápr. 3. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem csak hiszti nála, valóban érzi a tüzes csipkedést. Például ha te hozzányúlsz valamihez, az idegeid küldik a jeleket az agyba a további infókkal együtt (milyen erősen fogod, milyen a felülete, mennyire hideg és meleg - igen, a hideg és meleg receptor különálló, egyszerre is lehet őket ingerelni)


Neki is épp annyira élethű az ilyen inger, akkor is ha fizikailag semmi nem csipkedhetné.


Ettől függetlenül megértelek, mindenkinek nagyon kellemetlen helyzet lehet. Esetleg megpróbálhatjátok a különböző típusú és anyagú maszkokat, vagy esetleg egy sállal pótolni, hátha.

2021. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felnőtt, sehogy. Kialakult a személyisége, tud érvelni, illetve ellenkezni.
2021. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
És még a jog is az ő oldalán áll.
2021. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem véletlenül kaptak ők felmentést a maszkviselés alól..és ezt most kérlek értsd jól.

Ne az legyen a legfontosabb, hogy ez neked/nektek mennyire ciki..

2021. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, páromnak is van valami hasonló mentális problémája.


Az Ikeás mosogatószivacsot gond nélkül használja, de a DM-es bio-szivacs viszont fizikai fájdalmat okoz neki. Természetesen a szivacs maga nem szúr, én szívesen használom (amikor vettem, akkor nem tudtam hogy baja van vele, de amúgy is szeretek mosogatni)


Lényeg: Az egyik szivacs "fáj", de a másik teljesen oké. Ezért gondolom, hogy nála is lehet ilyen.

2021. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
"Próbáltuk a csajokkal ráerőszakolni egyszer" Ti komolyan beveszitek ezeket az átlátszó provokáló kérdéseket?
2021. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a ruha viselését nehezen, de megtudta szokni gyerekként, akkor ezt is megtudná elviekben, nem? Érdekes lenne, ha kapna felmentést arra, hogy meztelenűl járkáljon :D
2021. ápr. 3. 16:51
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezd meg, hogy egész pontosan mi váltja ki a szúró érzést. Az anyaga? Vegyetek más anyagú maszkot. Az, hogy túl közel van? Lehet kapni ilyen betéteket, ami kicsit eltartja, így nem "fuldokol" benne az ember. (Persze mentális értelemben)
2021. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nagyon sok típusú autista van, de a legtöbb másképp érzékeli a külvilágot. Mindenki utálja a maszkot, de nekik ez gyakran sokkal több, mint kényelmetlenség és valóban fizikai fájdalmat érezhetnek. Lehet neked egy hang kellemes, nekik kifejezetten rosszul eső.


Amit csináltok, az nagyon káros, ne erőszakoljatok rá semmit. Próbáljátok elvinni egy szakemberhez, de ne erőszakoskodjatok vele.

2021. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:
58%
Face shield-et (átlátszó arcpajzs) nem tudna hordani? Az ugyan nem véd az aeroszolok ellen, de a nagyobb cseppeket megfogja.
2021. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!