Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az optimizmus,...

Szerintetek az optimizmus, vagy pozitív gondolkodás az inkább elhatározás kérdése, vagy a körülményektől függ ?

Figyelt kérdés
A külső körülményt úgy értem, hogy akit csak jó dolog ér, rossz szinte sose, annak könnyebb pozitívan gondolkodni.

2021. ápr. 3. 21:09
A kérdező szavazást indított:
Inkább elhatározás, döntés kérdése.
Inkább külső körülményektől függ.
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban befolyásolja a külső körülmény, de ritkán előfordul hogy valaki elég határozott a pozitív gondolkodáshoz
2021. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyik se. Az ősbizalomtól függ, amit a jó szülő tud a gyerekbe plántálni azzal,hogy szereti és megfelelően reagál a gyermek érzelmi szükségleteire. Sajnos erre szinte egyik szülő sem képes, többségében érzelmi analfabéták vállalnak gyereket.
2021. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 😊 Én inkább azon a véleményen vagyok, hogy jó külső körülményeknek kell teljesülni ahhoz, hogy valaki ténylegesen pozitív tudjon lenni.


Ha valakinek nagyon xar élete van, halmozott traumák, hiába mondja, hogy pozitívan gondolkodik, becsapja saját magát, hazudik önmagának és csupán berögzött mantra az egész. A csillagok ha nem állnak megfelelően (azaz nincsenek meg a pozitív körülmények, hanem csak negatív dolgok) akkor hiába mondja az illető, hogy ő márpedig pozitívan gondolkodik, önámítás az egész... Skizofrén állapot, hazug önáltatás, cukrozott sz@r....

2021. ápr. 3. 21:25
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Kicsit sok benned az indulat és önigazolást keresel, mert az kényelmesebb megmagyarázni, hogy ártatlan áldozata vagy a körülményeknek. Inkább dolgozz magadon szaksegítséggel ahelyett, hogy itt dühöngsz.
2021. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: Bocsánat, igazad van. Nagyon ki vagyok. Sajnálom.....
2021. ápr. 3. 23:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Valahogy le kellene szoknom az önsajnáltatásról, igazad van 4-es....
2021. ápr. 3. 23:36
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Pszichoterápia a kulcs, de bármilyen terapeuta által kísért önismereti terápia segíthet. Nagyon megéri.
2021. ápr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es: Rendben. És a jövőben igyekszem a legkisebbre minimalizálni a panaszkodó, önsajnáltató kérdéseim számát.
2021. ápr. 3. 23:44
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Abszolút elhatározás kérdése! A körülmények persze nagyban megnehezítik a fenntartását, de eleve a körülmények sokat változhatnak a pozitív gondolkodásból fakadó előremutató tettek hatására.

Saját magam tapasztaltam.


Persze ÖNMAGÁBAN a pozitív gondolkodás nem old meg mindent. Önismeret, a traumák feldolgozása egyedül vagy segítséggel, célkitűzés, motiváció megszerzése szintén fontos ahhoz, hogy az ember élete megváltozzon. De pozitív gondolkodás nélkül nagyon nehéz egyáltalán elkezdeni is.

2021. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak, magukat pozitív gondolkozoknak rartók, akik valójában nem azok és azzal próbálják erősíteni magukban a pozitívitást, hogy kellemetlenül, erőltetetten nyomatják.
dec. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!