Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelhetők az impulzív,...

Hogyan kezelhetők az impulzív, hangulatemberek, akik szerint mindig a másik a hülye?

Figyelt kérdés

adott egy embertípus, vagy inkább személyiségtípus. Kommunikációs témái túlnyomórészt az "ezek hülyék, azok hülyék, ezek nem fogják fel hogy...", tehát aki szeret másokról negatív véleményt formálni (önmagáról - mint ahogy már sejthetitek - sose).

Számára nincs senki, akire felnézne, valahogy mindenkire van egy-egy "jó" (tehát sértő) szava. Az egyik "kisfiús", a másik "kompenzálós", a harmadik "béna", puhapö.cs, ilyesmi. Önmagát "rohadt" őszintének vallja.

A legjobb rész, hogy amikor valaki szembesíti vele, nála elszakad az ékszíj, átvált anarchia módba. Kikelve magából, értelmetlen érvvel vágja el a vitát.


Pl1: sztrádán vezet, de jönnek a megjegyzések, a fölényeskedések, hogy "hülye magyarok, ez azért vezet gyorsan mert kis pö.cse van, a másik meg hogy kompenzál valamit, a harmadik meg..." Aztán valaki megjegyzi hogy "dehát te is gyorsan mész", na a reakció "nemigaz, hogy ilyen értelmetlen fa.szkodást hozol elő, meg negatívoskodsz, én már 3. éve vezetem ezt az autót, különben is innen mehetsz gyalog!"


Pl2: ő mondja "nemigaz, hogy nem tudsz munkahelyet váltani, már 7 éve ott vagy, emelést se kaptál még soha, nemis fejlődsz". Én: "kicsit azért a jelenlegi (virusos) világban nehéz ugrálni, és" mire ő, teljesen hangosan, utcán idegen emberek előtt "ba.szódj meg, én próbálnálak feljebbhúzni, de te csak a kifogásokkal jössz, az alacsony önbizalmaddal meg negatív vagy".


ezek az emberek hogy kezelhetők?


2021. ápr. 3. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kivetíti másra a saját negatív tulajdonságait. Kezelni nem nagyon lehet, kerülni kell amennyire tudod. Esetlegkérdezd meg tőle, hogy tud e róla, hogy mentális beteg és javasolj neki egy pszichológust.
2021. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"hogy tud e róla, hogy mentális beteg"


na, szerintem ez pont a legrosszabb kérdés :D


amúgy viccen kívül, féléve próbálkozott már pszichológián... abbamaradt, végül részéről ki lett magyarázva, hogy azért ilyen, mert "iskolai abúzus" (... legalább 15 éve)

2021. ápr. 3. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor kitör, mert neki rossz, akkor nem foglalkozni vele.
2021. ápr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hány éve érte olyan dolog, amitől ő ilyen lett. Az én gyerekkorom is rég volt már, de a sebek megmaradnak, ha nincs rendesen kikezelve. Hogy kinél milyen formában és mikor jönnek elő ezeknek a sebeknek a következményei, az már egyénenként változó. Nála ez sajnos így jön ki. Mindenképp pszichológus kellene neki.
2021. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hülye vagyok de az nem Narcisztikus személyiségű??? Mert én utánna néztem de nem hitles biztosan az infó... Annyi a cucc hogy él a sajá kis világában... Nagyobbra becsüli magát mint amilyen a többieket fordítva... Két mondata között hagy szünetet hogy mások megtapsolják... Ilyenre gondolsz? En úgy t'om hogy ez narciszizmus... De val'szeg hülye vagyok... Nekem van egy ilyen is merősöm... Én teszek a véleményére. ;)
2021. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 bírom a helyesírásod, de amúgy jót mondasz. Nekem a nővérem teljesen ilyen, imád másokat lehülyézni, kritizálni, kibeszélni, és ő diagnosztizáltan nárcisztikus/bipoláris.


A válasz az, hogy semmit nem lehet vele kezdeni, sőt ezekbe az emberekbe még a pszichológusnak is beletörik a bicskája általában.

2021. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja... Telőn nem írok annyira jól!
2021. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert volt benne helyesírási hiba...
2021. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!