Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a húsvéti ünnep...

Szerintetek a húsvéti ünnep miről szól?

Figyelt kérdés
Lehetőleg ne poénkodjuk el
2021. ápr. 4. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Manapság már szinte semmiről, tisztelet a kivételnek. Én azt vettem észre, h csak egy jó hosszú hétvége sok család számára, akik így elmennek kirándulni vagy valami. Régebben még mi is jártunk locsolkodni, jobban betartottuk a böjtöt, elmentünk misére. Pár éve viszont csak olyan, mintha csak egy jó hosszú hétvége lenne.
2021. ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem
2021. ápr. 4. 09:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint csak egy hosszú hétvége.


Nem vagyok vallásos.

2021. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk soha senki nem volt vallásos, rokonságban sem. Így a húsvét a "kötelező locsolkodás, rokonlátogatás" volt sokáig, amit rühelltem, mert szívesebben pihentem volna 3-4 napot vagy lettem volna haverokkal.


Mióta felnőttem azóta csak egy kellemes hosszú hétvége. Nekem általában ilyenkor benne van 1-2 nap kirándulás, 1 nap pihenés meg 1 nap lakás takarítás.

2021. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem locsolkodni járni már én se szeretek
2021. ápr. 4. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok, a locsolkodásból kinőttem, amíg gyerek az ember addig érdekes.

Bár vannak rokonaink, akiket csak olyankor látogattunk meg kb, ami elég szomorú. Viszont olyankor jól elbeszélgettünk velük. Sajnos a kapcsolat tartás rovására is ment.

2021. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem az nem jó
2021. ápr. 4. 12:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Locsolkodásról az jut eszembe, hogy régen mindig ment a "jajj ne locsoljatok" "engem senki ne locsoljon" "ne legyek kölni szagú".


Aztán mikor nem locsoltunk, azt mondták vissza, hogy meg sem locsoltuk őket.

2021. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nahát szép dolog
2021. ápr. 4. 13:06
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha a vallási vonalát nem nézem, akkor talán a családról, a közös együttlétről, a(z) <eredeti állapotban - tavaszról, a megújodásról.
2021. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!