Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami bélbetegségre utalhat...

Valami bélbetegségre utalhat az állandó pukizás?

Figyelt kérdés
Szinte egy hónapja megy a hasam! Naponta 40 et pukizok! Pedig semmi olyat nem eszek! Egészségesen táplálkozom, 22f ,, 179cm és 71kg vagyok.
2021. ápr. 7. 02:47
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

A tulzott belgaz lehet etelintolerancia siman pl laktoztol.

Az egy honapos hasmenes viszont nem hangzik jol, ha folyamatos. Muszaj orvoshoz menni.

2021. ápr. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Talan a tej laktozos?
2021. ápr. 7. 05:19
 3/10 QvanyadatMDRTR ***** válasza:

Nekem egyelore hadonlo tunetekkel irritabilis belszibdromara voksolnak.

Foleg tejtermek fogyasztása utan rottyon vagyok, pedig 21 evig semmi bajom nem volt. Stressz megviselt. Valamint laktozintolerancia, laktozerzekenyseg teszt nem mitat ki erzekenyseget, tehat vagy nem laktozerzekeny vagyok, vagy abba a laktozerzekenyek 5%-ban vagyok, akik azok, de nem kimutathato.


Szvl lassan pontosan 3 eve szenvedek ettol, bar miota javult az eletszinvonalam es kevesebb a stressz, ez is jobb lett, erre gondolok csak parhuzamnak.


Még megyek majd etelintolerancia escetelallergia vizsgalatra, ez egy 75 es egy 68 vagy hany ezert forintos vizsgalatok a synlabnal.

Ultrahangoztak, rontgeneztek, vagy 6 vervizsgalatom volt, szeklet vizeket vizsgálat, tenyesztesek, kalprotektin vizsgalat, fereg kutatas, de semmi semmi semmi...:/ mar orulnek ha barmit talalnanak es legalabb tudnam mi a bajom.

Endoszkopia nem er le a vekonybelig, kolonoszkopia nem er fel odaig, plusz egy altatasos kanerazas kb 60k, ez egyelore nem volt meg, tobbi fenti rengeteg ido es kb +60k volt.

Az az eselyes hogy vagy ibs, vagy vekonybelgyulladas (nemtom h a ketto ugyan az e most), es a bel gyulladasa miatt nem dolgozza fel a laktozt stbt. Probiotikum hatasara jobban voltam egy ideig, aztan vokt h meg jobban ment a hasam, pedig elvileg a probiotikumnak karos hatasa nem letezik. Egyebkent csak a Probium6 es a Protexin Balance volt ami segitett. De mint irtam kesibb az sem.

Ha szentablettat veszek be, csak arra jo h kicsit visszatartsa, aztan bingbangtheory es csak arra jo h feketere szinezze. Hasfogo tabletta sem segit.


Neha tejtermekekre valo intolerancia sem egyertelmu. Pl megiszom egy burgerkinges milkshaket, semmi bajom, de eszem egy barmilyem gyumolcskremlevest vagy pizzat es dirr. Gorcs, fajas, es a tobbi.

Espumisan nem segitett, Mezim kicsit segit a puffadásomon, illetve Raphacol granulatum is segitett, csak nagyon eros ize es szaga van (anizs).

Meg az is egy tipp, hogy bizonyos tejtermekekben, bizonyos sajtokban egy plusz isszetevo, vagy hat laktoz mas fajtaja okozza, de ez egyelore tipp, na meg neha tejtol is rotty, neha mindentol se. Majd a jo draga etelvizsgalatok utan kiderul, csak legyen ra penzem.


24/F

2021. ápr. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
Ja es en is egészségesen etkezem alapvetoen, edzek, sportos vagyok, 169cm 64kg.
2021. ápr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Inkább cöliáka lesz az.


Lehet venni a patikába gyors tesztet amely ezt vérből képes kimutatni. Mindenképpen javaslom, hogy vegyél egyet.

2021. ápr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha semmi nem jön be, akkor érdemes rutinosan elhagyni egy-egy összetevőt egy-egy időszakra. Pl. tejtermékeket teljesen. Én azoktól puffadtam. Mostmár nagyon keveset fogyasztok és nagyon ritkán. Rögtön meg is érzem. Nélkülük meg semmi bajom, pedig nincs laktóz érzékenységem.
2021. ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 QvanyadatMDRTR ***** válasza:

6-os, és téged nem zavar az, hogy valami bajod viszont van akkor? Mert engem igen :D 3-as vagyok. Ugye az oké, hogyha elhagyom a tejtermékeket, akkor jobbára nem megy a hasam, de ez nem elég, mert ez csak egy tünet arra, hogy valami nem oké a szervezetemben, és jó lenne megoldani azt a betegséget, vagy problémát, hogy ne legyen mégnagyobb baj belőle, vagy hogy megszűnjön.

Nem? De persze, ideiglenes megoldásnak az is jó, ha a tüneteket kezeli az ember, csak attól nem gyógyul meg :/

2021. ápr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Orvos segíthet, nem ciki elmenni, sokan azt hiszik igen
2021. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7# Nekem valószínű valamilyen összetevőre érzékeny a gyomrom, amit lehet csak valami nagyon ritka ételintolerancia, vagy allergia vizsgálattal tudnának kimutatni, vagy még azzal sem. A gyakoribbakon (laktóz, glutén) túl vagyok, ezek alapján semmi bajom.

A tejtermék elhagyása segített. Én nem gondolom, hogy olyan veszedelmes betegség lenne a háttérben nálam, amit mindenáron fel kellene deríteni, de persze ezt mindenki maga érzi.

Én csak azt mondom, hogy a nyugati orvoslásnak komoly korlátai vannak és az ember néha önszorgalommal többre megy, mintha a diagnózisra várna.

2021. ápr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Büdiket pukizol/pukiztál kérdező?? Gondolom jó kis tojásszagúak lehettek. A sok puki általában eléggé büdös 😀
2021. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!