Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eldöntöttem, jobb ember...

Eldöntöttem, jobb ember akarok lenni. Mit csináljak? Hogyan keressek pszichológust?

Figyelt kérdés

Szóval ez nem egy önsajnáltatás, azon a korszakomon tul vagyok. Sőt, kifejezetten meg is utálom azt az állapotot, hogy sokan sajnálnak, és voltak/vannak olyan egyoldalú "baráti" kapcsolataim, ahol csak segíteni akar(t) nekem a másik fél.

Dióhéjban: rengeteg dolgon mentem keresztül, amiknél tudom hogy létezik nagyobb trauma is. Igazából nem "aktívan" voltam legtöbbször bántva hanem "passzívan". Szóval nem megvertek otthon, hanem hagytak rendezetlen, igénytelen ruhában járni, nem voltak olyan tanszereim amik kellettek volna, stb. A legnagyobb baj hogy anyukámat elvesztettem gyerekkoromban, és egy érzelmi analfabéta apa nevelt fel, akit a saját felfogása szerint hőssé kéne avatni, csak mert nem nyúlt alkoholhoz a nehéz időkben, és anyagilag megteremtett egy egesz jó környezetet. Ezért hálás is vagyok, de a kocsimat és a 40 ezres cipőmet is gondolkozás nélkül odadobnám, ha lett volna aki átsegít a 13 évesen online meztelen képküldözgetős szakaszon, vagy csak lett volna aki segít nővé válni, ahelyett hogy kiröhögne hogy milyen ocsmány vagyok rúzzsal. Szerintem értitek.

Ennek lett sok maradvanytünete. Nulla önismeretem van, kényszeres dolgaim vannak, érzelmi evéstől szenvedek és 10-15 kilós súlyongadozásaim vannak, nem tudok kielégítő emberi kapcsolatokat kiépíteni, és nincs rá szebb szó, életképtelen vagyok. Mindentől félek amit nekem kell elintézni, mert apukámnak olyan személyisége van, hogyha lerakok egy poharat, 3 centivel odébb rakja, ez a tipikus "ne aggódj apuci megoldja".

És ezt megelégeltem. Nem akarok oda jutni ahova a tesóm, hogy 32 évesen otthon él, és egyetlen öröme a számítógép. Úgy döntöttem szedem a sátorfám, és nyáron vagy legkésőbb ősszel a megszerzett okj papírommal megyek külföldre, lehetőleg olyan messze hogy csak ünnepekre tudjak hazajönni.

De ilyen személyiséggel úgy látom, hogy nem sokra tudnék menni, ezért pszichológushoz akarok járni, hogy pár hónap alatt felépítsem magam. Hogy álljak neki keresni? Annyi hirdetés van.. Ráadásul nekem nem az van hogy szexuális traumát, vagy gyászt, vagy egyetlen akármit kéne feldolgozni, hanem egy komplex, egymásra épülő problémahalmazt, amiben kényszerességtől kezdve önismereti problémákon át kötődési nehézségekig és értelmetlen fóbiákig minden van. Hogy álljak ennek neki? Egyáltalán kell pszichológus, vagy majd az új környezet megoldja?

20N



2021. ápr. 7. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem ártana egy pszichológus, mert egyáltalán nem biztos, hogy maguktól megoldódnak a problémáid. De az egy nagyon jó jel, hogy felismered őket, és szeretnél változtatni, segítséget kérni.

Most hirtelen ezt az oldalt találtam, de itt keresgélve elég sokféle problémával foglalkoznak egyes pszichológusok. Ráadásul online konzultációra is van lehetőség, ha úgy kényelmesebb.

[link]

2021. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia

Valamennyire már előrébb járok nálad de én is hasonló problémákkal küzdők 29 évesen (F). A történet más, de a végeredmény rendkívül hasonló.

Tanulsz még? Esetleg már dolgozol valahol?

Ezt azért kérdezem, mert a pszichológus és az önismereti csoportok relatíve drágák. Én pályázaton indultam, hogy finanszírozni tudjam a fejlődésem. Egy ilyen "ülés" átlag 10-15.e Ft. Munka nélkül nekem kivitelezhetetlen volt a dolog. A pszichológus keresés tényleg nagyon nagyon nehéz. Nagyon sok a kommersz. Én valamiért az idősebb, 40-50 éves leinformálható, női pszichológusra bíznám rá magam. Velük az a probléma, hogy nehezen lehet rajuk találni mert nem hirdetik magukat. Ha sikerül, vagy nincs hely vagy akkora a várólista, hogy egy év is lehet mire hozzákerülsz. Az önismereti csoportok is tudnának segíteni szerintem. Jobb rálátásod lenne, hogy mit érzel és miért. Az online csoportokat én a helyedbe hanyagolnám mert pozitív változást nem fogsz tudni elérni vele.

Nagyon sok sikert és kitartás kívánok neked :)

2021. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Miért kell ehhez külföldre menni??? Találd meg itt a helyed, legyél például te segítője valakinek. Sok helyen szükség lenne rád. Ne magad sajnáltasd, hanem vedd észre, hogy másoknak is szükségük lehet rád.
2021. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 1Léna ***** válasza:
69%

Már jobb ember vagy, mert felismerted a gondjaidat.

Ez az első lépés a változáshoz. Azt is jól látod, hogy arra nagyobb az esély, hogy te változz, mert erre neked van már igényed. Megismertél olyan negatív dolgokat, hozzáállásokat amit nem szeretnél követni.

Ne kövess őket.

Döntsd el magad a tapasztalataid alapján a számodra megfelelő életvitelt, és tedd meg amit ennek érdekében meg kell tenned!

Nem tanácsolom a messzire költözést, mert nem véletlenül vagy ebben a családban.

Igazad van, apukád nem tökéletes, hiszen egy ember sem az. Megtette azt ami tőle telett. Úgy érzékelem írásodból, hogy volt benne jóra törekvés, de anyukádat nem tudta pótolni. Fontos, hogy tudatosuljon benned, amikor te az anyukádat vesztetted el akkor ő azt a személyt vesztette el aki a társa volt, akivel közösen tervezték az életet, a családot.

A testvéred számára jó példa lehet, a te személyes változásod. Az ő személyiségének, újabb trauma lehet, ha te is magára hagyod.

Igen egyetértek azzal aki azt tanácsolta, segíts másoknak, ez valóban segít az önmagadra találásban. Aki segítséget kap az értékelni fog téged, rávilágít az erősségeidre. Amikor az erősségeinket használjuk, az örömöt, békességet, elégedettséget ad.

2021. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar OKJ-papírt külföldön nem ismerik el. Csak az ápolói, orvosi, informatikus végzettséget. Tanár ismerősömnek sem fogadták el az itteni diplomáját, ugyanazt a szakot kénytelen volt elölről elvégezni odakint.
2021. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A följebb belinkelt pszichológuskeresőn rengeteg szakember van, olvasgasd a bemutatkozásaikat, a kérdésekre adott válaszaikat, cikkeiket, és ha látsz rokonszenvest közülük, aki a tiédhez hasonló problémákkal foglalkozik, akkor azzal vedd föl a kapcsolatot. Alapvetően talán a "szülőről leválás" kategóriába sorolható a problémád (különböző kísérő gondokkal persze), ezzel elég sokan foglalkoznak, szerintem fogsz tudni találni valakit, aki tud segíteni.


Ha meg tudod engedni magadnak anyagilag ezt a kiadást, akkor mindenképp érdemes megpróbálkozni vele, sokat segíthet ahhoz képest, mint ha csak saját magad próbálod összerakni magadat.


(Egyébként nem mondanám, hogy nulla önismereted van, elég szabatosan vázoltad a problémádat - a legtöbb ember segítség nélkül az életben nem jut el idáig sem.)

2021. máj. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldani a problémáidat?
2023. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!