Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek ennyire a vírustó...

Miért félnek ennyire a vírustól az emberek?

Figyelt kérdés

Facebook kommentekben mit látok... Enyhén szólva gusztustalan. Most nyitni tervez a kormány, a nép zárást követel, de mikor zárást akár a kormány, ment rá a 20.000 mérges emoji, meg a dühöngés. Emberek...

Én nem félek a vírustól. 20 éves vagyok, egészséges, simán le tudom "küzdeni". (Ismerek olyat ki át esett ezen, influenza erősebb volt szerinte)

Nézzünk rá egy kicsit a halálozási arányában. Csak 3%. Közöttük lévőek csak krónikus betegek szinte, azok is 65+.

Jön az, hogy a szomszéd nénit nehogy megfertőzzem.. Ez most tipikus az a hozzáállás, hogy ne cigizek egy 13 éves gyerek előtt, mert menőnek fogja venni. Ennyi erővel kajak, miért nem tiltják be a dohányzást? Azért mert mindenkinek a saját felelősségén múlik, mit tesz a szervezetével.

Aki fél maradjon otthon, aki meg bízik magában az menjen a dolgaira. Eléggé gáz volt az is, hogy mikor a boltban sorra vártam, elkezdett az előttem lévő öreglány nekem rikácsolni, hogy mi fiatalok miatt van járvány. Nem tudom, az ilyen öregasszonyokra miért is kell vigyázni?

Mégegyszer hangsúlyozom, nem hiszem el azt, hogy senki sem tud vigyázni magára. Mindenkinek saját magában kellene bíznia, nem pedig a másikat konkrétan a depresszióba hajszolni, mert annyira fél egy vírustól.



2021. ápr. 7. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem teljesen így van ahogy leírod. Ez csak a te véleményed. Sajnos más lehet a valóság.
2021. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a másodunokatestvérem még kiskamasz, és múlt héten halt meg az édesanyja COVID-ban. Negyven éves volt, alapbetegség nélkül, egyedül nevelte, mert az apja már régen nem él. Nem tudjuk még hogy mi lesz vele, kihez megy.

Például ezért félnek egyesek.

2021. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

"20 éves vagyok, egészséges, simán le tudom "küzdeni"."

Hát persze. Ebben az országban mindenki makk egészséges, egy ilyen vírus senkinek sem kottyan meg, ezért van naponta >200 halálozás.

:)

2021. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a közvetlen környezetmeben többen is elkapták. Nem csak öregek. Nem haltak bele, de a legtöbben annyira fáradékonyak, hogy több hónap távlatából sem tudnak visszatérni a megszokott napi rutinjukhoz (pl. sokan szeretnek sportolni, túrázni, azóta fele annyit sem bírnak). Én is fiatal vagyok: én nem a vírustól félek, hanem a szövődményektől. 17 éves korom óta van gerincsérvem, azóta nem tudok futni, pedig imádtam. Hidd el, éppen elég személyes tragédia tud lenni az, ha egy szövődmény miatt pl. soha töbet nem érzel ízeket vagy soha többet nem fogsz tudni olyan szabadon és annyit mozogni, mint azelőtt. Én inkább ettől félek: a szövődményektől. Ezek az életminőségét rontják az embernek, akár egy egész életre, ami azért sok idő...

Igen, szerintem sem lehet éveken keresztül otthon ülni emiatt, de azért ha nem muszáj, a kelleténél ne vállaljunk nagyobb kockázatot.

Az meg, hogy éppen egy idős hölgy volt veled udvariatlan, nem értem, mi köze lenne ahhoz, egy olyan betegség esetén, amely az időseknél komolyabb következményekkel jár, miért ne kéne vigyázni rájuk? Igen, lehet ez a hölgy bunkó volt veled, de attól még nem az összes idős volt ilyen veled, csak egy. Ez épp olyan álltalánosítás, mint az, hogy a fiatalok felelőtlensége miatt terjed a vírus. Sok fiatal felelőtlen, mondván én nem halok bele, a többiekre meg teszek, de attól még ez nem midnenkire igaz.

2021. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Ez az új, idei mutáció a fiatalokat is megöli, te nem olvasol híreket, a tavalyi variáció volt az, ami csak az öregeknek ártott.
2021. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

"20 éves vagyok, egészséges, simán le tudom "küzdeni".


Ja. Mert te halhatatlan vagy. Meg agyatlan is, így érthető.

2021. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Van egy barátnőm, 18 éves, tavaly novemberben elkapta és februárban derült ki, hogy furcsa agyi szövődményei vannak... ez már bárkinek árthat
2021. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Vond le a tanulságot.

Egyik szomszédom fia eljárt bulizni. Úgy egy hónapja elkapta a covidot, hordágyon vitték el, rá egy hétre a nagyszüleit is. Az egyik meghalt, a másik kórházban van. A szülei is betegek, rokonok hordanak nekik kaját. Teljes csend van a ház körül, nem tudom mi van a sráccal.

2021. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 2 rokonom is belehalt a covidba. Én is elkaptam 21 évesen, közepes lefolyású volt nálam, de barátnőm viszont eléggé megszenvedte. Azt kellene megérteni, hogy nem lesz kisebb jelentősége a vírusnak csak azért, mert a 65+-os embereket viszi el, simán élhetnének még ők is 20 évet. és mint látjuk nem csak őket viszi.

Magyarország lakossága kb. 10 millió fő (kerekítek). Tegyük fel, hogy mindenki elkapja (csak elméleti szinten), mert senki nem veszi komolyan. 3%-a a lakosságnak 300 ezer fő. szerinted ez kevés lenne?

elsősorban amúgy is az egészségügy tehermentesítése érdekében vannak a korlátozások, már így is van ahol etikai kódex alapján mentenek meg valakit (másik oldalról nézve hagynak mást meghalni), mert egyszerűen nincs kapacitás. azt kellene még megérteni, hogy nem CSAK magadat véded, hanem a többi embert is, szóval ez nagyon nem magánügy. éppen a nekemsenkinemondjamegmitcsináljakmajdéntudom emberek miatt nem akar múlni a vírus. itthon az alapvető korlátozásokat nem képesek sokan betartani és még mindig ott tartunk, hogy vannak akik nem értik miért van szükség a maszkra.

twitteren követek pár orvost, vannak nővér ismerőseim és látom, hogy milyen állapotok uralkodnak. ajánlom, hogy olvasd el ezeket és senki ne dőljön be a kormány "minden rendben van" mondatainak.

a nyitásokat meg azért ellenzik sokan, mert semmit nem jelent az, hogy 2.5 millió ember megkapta az oltást, mert ennek több, mint a fele csak az elsőnél tart és amúgy is el kell telnie a második oltást követően minimum 2 hétnek, hogy egyáltalán hasson. kapkodunk össze-vissza, teljesen következetlenek a korlátozások/enyhítések, ennek csak annyi értelme van, hogy pár hét múlva annyira megugranak megint a számok, hogy csukhatunk be megint mindent.

mindenki azt akarja, hogy vége legyen ennek a helyzetnek, de ennek semmi értelme nincs. nézd meg a többi ország halálozási rátáját és vesd össze a mienkkel. eu-s szinten mi állunk a legrosszabbul, mégis nálunk van a leghamarabb nyitás, egyszerűen felfoghatatlan.

2021. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Még a járvány elején a brit lapok tele voltak vele:

Huszonegynéhány éves ápolónő egy nap nem ment dolgozni, mert nem érezte jól magát. Másnap betelefonált, hogy nagyon rosszúl van, kiment érte a mentő.

Nem tudták megmenteni, a kórházban meghalt.

2021. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!