Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy nő megüt egy férfit...

Ha egy nő megüt egy férfit (ergó ő kezdeményez), jogos ha a férfi visszaüt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 19:09
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
87%
Ha veszélyeztetve érzed a testi épségedet akkor persze, bár ez a végeláthatatlanul sok diskurzus akörül, hogy mikor jogos nőket verni, elég bizarr.
2021. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
53%

Akik szerint az teljesen oké, ha egy férfi megüt egy nőt csak azért mert az is megütötte, az olvassa el ez alatt a kérdés alatt a válaszokat. Ott leírják, hogy miért nem ütünk meg nőket (meg férfiakat sem), és aki megüt egy nőt, tegye az bármiért az nem nevezhető férfinek.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__egyeb-ke..

2021. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
86%

"és aki megüt egy nőt, tegye az bármiért az nem nevezhető férfinek."

Nem néztem az összes hozzászólást, de ez már vicc xD Szerintem egyik embert sem ütjük, ez egyenlően vonatkozik a nőkre és a férfiakra is.

2021. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
41%
Nem jogos, csak az jogos, ha probalja kivedeni az utest. No sem uthet ferfit, de visszautni nem jogos.
2021. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
83%

Én a férfi helyében simán elkapnám a csajt csuklón, kitekerném, azt mehet a földre. Amíg le nem nyugszik.


Nem ütöttél meg senkit, de nem is hagytad magad.


Amúgy nőként arra apellálni, hogy "én vagyok a gyengébb úgysem üt az a mamlasz vissza" legalább olyan aljas dolog, mint amikor a férfi él vissza a testi erejével.

2021. ápr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
79%

Addig kezelünk egy nőt nőként amíg úgy is viselkedik...

Ha odaáll elém emberkedni, akkor nem fogok lehajtott fejjel bocsánatot kérni, és elnézni ahogy pofoz.

2021. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim válasza:
0%

Ha őszinte akarok lenni, hánytam szinte az összes kommenttől.

Röviden összefoglalom a véleményem, hogy mindenki megértse.

Aki megüti a másikat az se nem férfi, se nem nő. Az egy még önkontrollt tanuló gyerek, akkor is, ha beismeri és akkor is, ha nem. Kicsinyes és gyerekes dolog visszaütni valakinek csak azért, mert sérült az önérzeted. Hiszen akkor te sem vagy sokkal különb. Ha pedig egy bántalmazó kapcsolatban élsz, akkor mielőbb lépj ki belőle.

Szerintem az egyetlen elfogadható ok a másik bántalmazására, az az övédelem, ahogy korábban már mondták.

Az pedig, hogy egy bántalmazó nő/férfi kihasználja, hogy ő a gyengébb fizikailag, undorító. De ettől még nem kell visszaütni. Az arra utalna, hogy a másik, bár fizikailag erősebb, agyilag gyengébb, de ez utóbbi a másik félre is igaz.

Tehát, senki nem üt meg senkit, kizárólag önvédelemből.

A kérdező pedig ostoba kérdést tett fel, már elnézést a szóhasználatért. Mint mondtam, az egyetlen jogos bántalmazás, amit a jog is elismer, az az önvédelem.

Mellesleg, senki nem hallotta itt, hogy a bántalmazás büntetendő?

Na, persze ezeket az eseteket is előszeretettel eltusolják....

2021. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
68%
27 Ha megüt valaki és visszaütsz, akkor az önvédelemnek számít. A bántalmazás büntetendő, azt kell megbüntetni, aki kezdeményezte.
2021. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

27# Faszán elterelted a témát.

Egyébként ha valaki megüt akkor már önvédelem://

2021. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=LlFAd4YdQks


Ezt csak úgy itthagyom. Elkeserítő mennyi kettősmércés hülye létezik.

2021. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!