Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Röhögőgörcsbe bele lehet...

Röhögőgörcsbe bele lehet halni ? Létezik röhögőgörcs-általi halál ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát nekem volt már, hogy durva köhögésbe ment át és szerintem simán meg lehet fulladni tőle.
2021. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És a nagy röhögés okozhat szívleállást ? Ha annyira leterheli a szervezetet ?
2021. ápr. 7. 21:14
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Több esetről is van beszámoló, hogy ájuláshoz vezet. (A szervezet védi a testet a haláltól, ezért inkább leveri a biztosítékot).

Halálról nem tudok.

Arra tudok gondolni még, hogy agyérgörcsöt is okozhat a nagyon hosszú ideig tartó erőlködéssel járó nevetés.

2021. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Van ilyen; ha angolul rakeresel, kidob a gugli pár cikket erről.
2021. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert elvileg a Simsben van ilyen. xD
2021. ápr. 7. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Van ilyen haláleset
2021. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyik görög filozófus asszem, röhögte halálra magát a saját viccén. Adom a formát, hullajó alak lehetett. :D
2021. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha közben eszel, simán megfulladhatsz. Egyébként két szép halál létezik: piába fulladni és szexben megszakadni.
2021. ápr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen lehet, mivel nem tudsz úgy levegőt venni.

Ezért nem szabad kisgyereket sokáig csikizni vagy nevettetni, szünetekkel kell.


Többször is volt már, amikor annyira nevettem, hogy azt hittem itt a vég. (még élek), mert annyira nem kaptam levegőt és köhögni kezdtem utána.

2021. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért azt is vegyük figyelembe, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint nem tudsz saját magadtól megfulladni a levegő visszatartásától, mivel a vérben felgyülemlő CO2 szint bizonyos érték felett reflex reakciót indít be a tüdő izmokban. A nevetőgörcs által okozott idegrendszeri stimuláció SOHA nem erősebb az életben maradáshoz szükséges reflexeknél. Ezt #9-es is leírta, hiszen a kritikus állapot előtt ő is elkezdett köhögni (egészséges szervezetben ennél nem is lehet rosszabb, nem halhatsz meg.)


Az persze más kérdés, hogy mi történik, ha a torkodon akad a falat. Nos, ez elég kellemetlen tud lenni, hiszen az idegen testre a szervezet legfeljebb közvetett hatást tud gyakorolni (köhögés útján megpróbálja kilökni magából, aztán vagy sikerül, vagy nem).

2021. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!