Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki 22 éves...

Van itt olyan aki 22 éves kora előtt nem találta a helyét, nem tett a jövőéért, rossz döntéseket hozott, semmit nem ért el, de ez után teljesen meg tudott változni jó irányba?

Figyelt kérdés
Persze ezt a 22-őt csak példának mondtam, mert nekem sajnos csak akkor jött meg az eszem. Kíváncsi lennék vannak-e hasonlók akik 18 éves koruk után pár évig nem találták a helyük és ezért nem építették tudatosan az életük.

2021. ápr. 7. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha számít, nekem olyan súlyosak voltak a pszichés problémáim (hiába kezeltettem magam és szedtem gyógyszert), hogy érettségi után 3 évig nem tudtam semmit csinálni. (Magántanuló voltam már középiskolában is.) A mai napig sz*rul vagyok, de úgy néz ki, 26 éves koromra sikerül összekaparni egy mesterdiplomát, ha minden jól megy. Hogy utána hogy lesz, az még rejtély számomra. Mindenesetre igyekszem.
2021. ápr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
22 évesen szerintem konkrétan a LEGTÖBB embernek nem jön meg az esze. Komolyan. Egyébként szerintem nem is igazán életszerű, hogy ennyi idősen tudja az ember, hogy mit akar. Egy csomó mindenre még nincs rálátása. Nincs munkatapasztalata, nem tudja, mik lesznek az igényei 10-15 éve múlva, nem érzi át igazán a pénz súlyát, nem ismeri még annyira magát. Nagyon sokan úgy mennek egyetemre, hogy legfeljebb valami sejtésük van arról, hogy miről fog szólni, amit tanulnak és hova jutnak el általa. Szerintem sokkal jobb lenne a fiatalok élete, ha szokás lenne egyetem előtt kivenni egy gap year-t, amikor önkéntes vagy más jellegű munkát végeznek.
2021. ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
#2 Ahh, ilyet ne mondj mert ez már valami nagyon új, felvilágosult idea. A sok fonnyadt narancs érzékeny az ilyesmire :D
2021. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Én huszonegy éves vagyok és meg akarok halni. Elméletben megjött az eszem, de... Nem tudom. Szerintem már veaztettem
2021. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Igazából már gimnáziumban megjöhetne az esze mindenkinek, legalább 11-12. osztály körül. Ahogy a #2-es is leírta egyetem előtt jó lett volna egy év ami idő alatt úgymond tájékozódsz az életről.

DE a legjobb az lett volna, ha művészettörténelem, énekóra, rajzóra, etika/emberismeret vagy hasonlóan komolytalan tárgyak helyett, VAGY egy külön iskola utáni "szakkörként" pénzügyekkel kapcsolatban tanítanak, vagy Etika helyett érzelmi intelligenciát/pszichológiát, esetleg programozást informatika órán. Volt olyan tanár aki próbálta elmagyarázni hogy mi várható gimnázium után és hogyan kéne beosztani az időt, de egy 15 perces beszélgetésből nem lehet erre felkészülni. Sokaknak pedig óriási segítséget nyújtana legalább nagyvonalakban elmondani hogy mi várható az egyetemen...


(Az is jó lenne, ha 15 éves korba felhívnák a figyelmet pénzkeresési lehetőségekre, diákmukákram esetleg lehetne gimnáziumban is bevezetni az ösztöndíj-rendszert hogy valami motiválja is a diákokat a tanulásra.

Persze már egy ideje van az a kötelező 50 óra "közösségi szolgálati munka"

vagy mi, de a diákok 90% nem veszi komolyan, mert nem mondta el nekik senki hogy miért kéne komolyan venni.)


Én most 22 éves vagyok, passzív féléves egyetemista, 20 évesen fordult velem a világ, közgazdaságtan-ból ajánlott irodalomként Gregory Mankiw: A közgazdaságtan alapjai című könyv volt kiadva, annyira felvilágosított az első előadás, hogy aznap egyetem után sorra jártam a könyvesboltokat hogy valahol megvegyem a könyvet, mire a harmadikban sikerült beszereznem.

Na, a lényeg az hogy addig soha életemben nem hallottam semmit a pénzügyekkel kapcsolatosan, egyáltalán nem tudtam megbecsülni a pénzem, persze volt szociális alapon ösztöndíjam amit mindig félretettem, de nem kezdtem vele semmit.


Jött a nyár és ami volt 350.000Ft-om, mindet elköltöttem könyvekre - és egy tanfolyamra - gyakorlatilag egy könyvmoly lettem, de elsajátítottam a kritikus gondolkodást, gyakorlatilag megvilágosodtam.

Most 22 évesen azon vagyok hogy TDK-t írjak a passzív félévem alatt miközben diákmelózok és Kresz-t tanulok.

Gyakorlatilag kicsattanok a motivációtól és a céltudatosságtól, viszont amit tanultam azt a könyvekből és videókból sikerült elsajátítanom, amit tudtam igyekeztem összeegyeztetni az egyetemen tanultakkal, de őszintén mondom számomra az egyetem nagyobb részben csak időpazarlásra volt jó (gondolom a választott szak miatt is - nagyon rendszertelen), de kell a diploma hogy lehessen egy biztos főállásom.


Ahogy most látom 26 évesen fogok végezni (kihasználom mind a 12 államilag támogatott félévet), közben gyakornokként tervezek elhelyezkedni hogy mire mesterdiploma végére érek már legyen 2 év szakmai tapasztalatom. Emellett kellene egy angol felsőfok és egy német középfokú nyelvvizsga.

Ha ezek megvannak akkor szerintem biztos hogy lesz egy jól fizető állásom 26 éves koromra - már amennyire a lehetőségeimet kitudom maxolni.


Igazából csak azért fejtettem ki így bőven, mert egyrészt nem tudok aludni, másrészt szeretnélek titeket valamennyire motiválni. Rengeteg lehetőség van, még akkor is ha hasonlóan hátrányos szociális helyzetben vagytok mint én. Optimistának kell maradni, el kell képzelni magatokat 5 év múlva egy nem túl naiv énképpel és törekedni arra hogy azt elérjétek.

2021. ápr. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: ezt jó volt olvasni, gratulálok! Ajánlanék neked valami hasonlóan megvilágosítót, ha eddig még nem ismernéd (bár gyanítom, hogy igen :D): kiszámoló.hu. Nézd meg az első néhány előadást youtube-on és olvass el pár cikket a blogból! :)
2021. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyesmi voltam. 20 éves koromig voltam minden a logisztikustól a szakácsig a suliválasztáskor. Egyik se érdekelt, csak kapkodtam mindenhová, gőzöm nem volt, mivel akarok foglalkozni, csak mindenbe beleképzeltem, hogy majd jó lesz nekem. De meggyőződésem, hogy a szülőnek, tanárnak ebben nagy szerepe kellene, hogy legyen, mert gyakran tudnának jó tanácsot adni, ha ismernék a gyereket vagy egyáltalán, ha érdekelné őket. Nálunk ilyen értelemben nem volt egy tudatos családi háttér, aki terel vagy egy olyan általános-, középiskolai tanárcsapat, aki ezzel törődik. Talán majd most, hogy esetleg lassan beemelik az iskolai szociális munkát, pályaválasztási tanácsadást a rendszerbe. Szóval elvesztegettem min. 3-4 évet. Sosem motivált a tanulás, ez az én hibám is, nem volt célom vele. Emiatt újra kellett érettségiznem, de kb. 20 éves koromra kitisztult a kép és 21-22 évesen már tudtam azt tanulni, ami érdekel(t). Ez az irány egyébként az alapszemélyiségemből származtatható nagyrészt, csak ilyen irányra senki nem gondolt, aki tanácsot adott volna. Egyszer csak magamtól megvilágosodtam és onnantól dolgoztam rajta. Ezzel együtt nem vagyok nagyon jó tanuló, nem is akarok az lenni (osztályzatilag). Érdekel a világ rengeteg más területről is szeretek ismereteket szerezni. Rendkívül keresett a szakmám, de nincs megbecsülve igazából - viszont szenvedélyesen érdekel, szóval ez az utam. Most a mesterképzését végzem, még fél év. Vekerdy is azt mondta, hogy folyamatosan meg kell újulni, bátran kilépni egy adott mederből, ha nem szereted. Mindemellett, valóban: sok-sok ember élete végéig se jön rá valószínűleg, hogy mivel is akar(t) foglalkozni.
2021. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát én sosem tettem semmit a jövőm érdekében és nem is megy akkor se ha akarom mert elcseszek mindig vmit
2021. ápr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég intelligens vagy, akkor meg fog találni egy jó lehetőség. Mindentől függetlenül.

Nekem jelenleg olyan munkám van, amihez konkrétan semmilyen végzettség nem kell és 1,5-szer annyi keresek, mint diplomával lehetne, amit tanultam. Sad.

2022. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem, szerintem ez nem is olyan szomorú, sőt… annyit jelent, hogy majdnem mindig lehet jobb.
2022. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!