Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai 40-50 kilós páwa fiúknak...

A mai 40-50 kilós páwa fiúknak jót tenne, ha visszavezetnék a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 09:35
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy egyenjogúság van, én a nőknek is kötelezővé tenném."

Én SENKINEK nem tenném kötelezővé, de abban egyetértek, hogy HA már valakinek kötelező, akkor legyen mindenkinek. De leginkább senkinek se...


"Gondolom mert már öregek"

Direkt megjegyeztem, hogy 60 alattiakra is igaz, ők még nem idősek.


"Attól mert valaki 18 évesen katona lesz pár évre, nem várható el, hogy nyugdíjasként is fitt legyen"

Egyrészt egy 40-50 éves hol nyugdíjas?

Másrészt pont ez az, semmit nem ad hozzá a fizikumhoz a sorkatonaság hosszú távon, éppen ez a lényeg. :)


"ti olyan helyen éltek, ahol nem az általam leírt állatfaj, akarom mondani emberek a gyakoriak, de itt Budapesten"

Az agglomerációban élek, és Budapestre járok dolgozni napi szinten.


"Én inkább az akkori 20 éveseket, és a mostani 20 éveseket hasonlítanám össze."

Mikori az "akkori"?

2021. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%

"Én SENKINEK nem tenném kötelezővé, de abban egyetértek, hogy HA már valakinek kötelező, akkor legyen mindenkinek. De leginkább senkinek se..."

Mi mást tudsz javasolni, hogy a fiatalok jobban viselkedjenek? Az iskola nem játszik, ott konktrétan már a gyerekek verik a tanárokat.


"Direkt megjegyeztem, hogy 60 alattiakra is igaz, ők még nem idősek."

Katona korú férfiakhoz képest idősek, ezért is nem értem, hogy miért kerültek szóba.


"Egyrészt egy 40-50 éves hol nyugdíjas?

Másrészt pont ez az, semmit nem ad hozzá a fizikumhoz a sorkatonaság hosszú távon, éppen ez a lényeg. :)"

Hagyjuk már az öregeket. 50 évesen lehet már én is tipikus elhízott, gyenge valaki leszek. LEHET.

De jelenleg (katona korban) jobban lehet az én testemre építeni, mint arra, aki nem tud megcsinálni 10 fekvőtámaszt. A 30-as éveim végéig egész biztosan nem fogom elengedni magam.


"Az agglomerációban élek, és Budapestre járok dolgozni napi szinten."

És nem találkozol viselkedni nemtudó emberekkel? Picit irigyellek.

Én egy budapesti plázában dolgozom, több ezer embert látok egy nap, és sajnos több balhés/problémás fiatal páva gyereket látok mint normálist.


"Mikori az "akkori"?"

A sorkatonaság idejében lévő 20 évesek, a 2000-es évek elött.

2021. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
87%

"Mi mást tudsz javasolni, hogy a fiatalok jobban viselkedjenek?"

Szülői nevelés?


"Katona korú férfiakhoz képest idősek, ezért is nem értem, hogy miért kerültek szóba."

Úgy, hogy szerinted a sorkatonaság jobb fizikumú embereket eredményez, ami szimplán nem igaz. Esetleg rövidtávon. Erre egy sporttábor is képes.


"És nem találkozol viselkedni nemtudó emberekkel? Picit irigyellek."

Dehogynem, rengeteggel. De nincsenek többen a 20 év alattiak köztük, mint bármelyik másik korosztály.


"A sorkatonaság idejében lévő 20 évesek, a 2000-es évek elött."

Ja, hát abban semmi extra, google >> "katona 1990" vagy bármilyen tetszőleges évszám. Akkor se felpumpált Herkulesek rohangáltak mindenfele. :D

2021. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

King Kong


Én azt látom,hogy majdnem mindegy lenne,mert az embereket alapvetően nem lehet megnevelni,úgy értem,aki nem tud viselkedni az nem fog a katonaság hatására sem,vagy csak minimális változás lenne elérhető,ha 50 kilós páva,ha nem.Tanulhatnak néhány hasznos dolgot,de az alapszemélyiségük nemigen változna.Ha leszerel a másokkal tiszteletlen páva,akkor is az marad meg benne,hogy "na a kocsog ezredesnek kellett engedelmeskedni akit utáltam" most meg itt jön ez a fazon is majdnem fellöki a kutyámat,miközben sétáltatom,be is szólok neki" Ez ezzel a probléma.

2021. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
King Kong, tudod, hogy állt össze a sorkatonaság, milyen "magas szintű kiképzés" folyt ott? Akiket ma látsz csöveseket az utcán, azok egy része biztos őrmester vagy főtörzs volt a Néphadseregben, ha már volt pár általánosod, akkor akár százados is lehettél sorkatonáéknál, hadnagy biztosan. Ilyenekre kéne rábízni a fiatalokat? Mit tanulnának ilyen senkiházi brigantiaktól, mint amilyenek a sorkatona kiképzők voltak?
2021. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Drága king Kong lehet,hogy bevezetned de nem fogod,puszi
2021. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Mutasson már valaki olyat, aki tanult ott valami értelmeset, amit másutt nem tanult volna, és az életben is tudja hasznosítani.

De azt ne mondja senki se, hogy "bajtársiasság", meg "hazafiság", mert azt hangosan körberöhögik.

2021. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
7%

Van több katona ismerősöm.

Érdekes, egyik se kis keménykedős páva gyerek.

És érdekes, amiket itt leírtok a katonaság ellen, annak a mai világban nyoma sincs.

De jólvan, lázadozzatok csak, legyetek kislányok :)

2021. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy amiről te beszélsz, az hivatásos katonaság, aminek a sorkatonasághoz semmi köze. A fenti megállapítások csak a sorkatonaságra vonatkoztak. Aki szereti, csinálja hivatásszerűen. Mindenkinek nem kell katonának lenni.
2021. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

King Kong, én ismerek hivatásost, 30-as korosztályból, pont ő mondta, hogy a sorkatonaságnak semmi értelme nem lenne. Meg van még egyéb véleménye is az ellátottságról, de nem is mondhat el mindent, én meg okosan el is felejtettem a részleteket, de így legalább biztosan titokban tudom tartani, mert tovább én sem adhatnám, amit bizalmasan elmondott, de ha neked is van katona ismerősöd, nyugodtan beszélgessetek, hogy milyen is a helyzet a honvédségnél. Egy jól ellátott, jól képzett hivatásos honvédség jó, a sorkatonaság viszont ettől nagyon messze van. A hivatásosoknál vannak jó képzési lehetőségek, van, amit csak ott tanítanak, más egyetemeken, főiskolákon akkor sem, ha a szakirányba vágna, leszerelés után is kiváló szakember lehet máshol a tudásával. A sorkatonaság ehhez képest vicc.

Mellesleg a sorkatonaságot régen is ki lehetett váltani mással, például aki mozdonyvezető volt, nekik nem volt kötelező. Ezt meg onnan tudom, hogy ismerek ilyet is, már nyugdíjas.

A fittséget ma rendszeres sportolással hatékonyabban el lehet érni, ráadásul ha valaki megtalálja a sportját, még élvezi is, nem egy kötelező nyűg.

A viselkedés nevelés kérdése, egy felnőttet már nem lehet nevelni, ha valakit gyerekként nem neveltek meg.

2021. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!