Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan aki egyszerre...

Van olyan aki egyszerre higgadt és temperamentumos?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy ha nagyon stresszes helyzetben van akkor nagyon higgadt,de ha valami vagy valaki idegesítí akkor már nem tud nyugodt maradni hanem könnyen ideges lesz és elkezd kiabálni.

2021. ápr. 8. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a stresszben nyugodt, a nyugalomban viszont könnyen stresszes lesz? Nem értem.
2021. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen tulajdonságom. De nem feltélenül a felvázolt helyzetekben. Nálam ez többnyire hangulatfüggő. Elfőrdul, hogy valaki nagyon fel akar bosszantani, én sok esetben ilyenkor egyre nyugisabb leszek. Hosszú évekig olyan munkám volt, ahol sokszor kerültem stresszes helyzetbe, reklamáló, udvariatlan, sokszor kifejezetten bunkó ügyfelekkel volt dolgom. Azt tapasztaltam, hogy a legordítozóbb ügyfél is lecsillapodott, amikor nyugisan reagáltam: minél jobban ordított ő, annál halkabban és higgadtabban beszéltem én. De azért volt olyan alkalom is, amikor már szakadt a cérna nálam is és kénytelen voltam megemelni a hangomat. Mondjuk amikor már konkrétan krvaanyázott és a családomat szidta, meg fenyegetett, azt már nem tűrtem el. Az ilyeneket végül általában a biztonsági őr kísérte ki végül.

Nem hivatalos helyzetben sem szoktam pánikolni, általában igyekszem higgadt maradni. De van, amikor és amivel fel tudnak idegesíteni.


Egyszer találkoztam egy nagyon jó mondással, ami azóta szinte a mottóm lett (melóhelyemen is ki volt ragasztva, amikor nem ügyfeles térben dolgoztam): "Ne téveszd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem ÉN vagyok, a viselkedésem attól függ, hogy te ki vagy."

2021. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha az Opelemmel közlekedem, általában higgadtan vezetek.


Ha édesanyám Suzukiját kölcsön kell kérnem és azzal közlekedem, nagyon aggresszíven vezetek.


Miért? Mert a Suzukist mindig le akarják tolni az útról. A Suzukinak sosincs elsőbbsége, a zipzár elvet egy Suzuki esetében nem alkalmazzák, parkolóban ráállnak, pirosban kivágnak elé, a biciklisek arcoskodnak.


Tudom, ez sokak számára hülyén hangzik, de nyugodtan elmehetnek velem egy körre a belvárosba.

2021. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!