Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik utóbbi 1-2 hónapban...

Akik utóbbi 1-2 hónapban regisztráltatok covid-oltásra, miért nem tettétek meg korábban, és mi volt motivációtok, amiért utóbb mégis rászántátok magatokat?

Figyelt kérdés
Életkort / korosztályt is írhattok, de nem muszáj :-)

2021. ápr. 9. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vártam, hogy mik lesznek a tapasztalatok, hírek az oltásokkal kapcsolatban.


33/f

2021. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én rég regisztráltam, tegnap be is oltottak.


Szomszédom most gondolkozik, hogy beregisztrál, azon oknál fogva, hogy kb. 2 hét alatt meghalt az egyik ismerőse, nemrég.

2021. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is azután regisztráltak ismerőseim, hogy a családban több megbetegedés, az ismerősök körében pedig sajnos egy haláleset is történt.
2021. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Megvártam, hogy komolyan gondolják-e az oltási igazolás bevezetését és az oltatlanok hátrányos megkülönböztetését. A nemzeti konzultációra hivatkozva úgy tűnik igen, úgyhogy regisztráltam. 21/F
2021. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Eleinte nem akartam, mert féltem milyen következményei lesznek. De mivel van egy cisztám, amit a nyáron ki akarok műttetni, mert nem tudok tőle normálisan ülni, rájöttem, hogy a nem életmentő műtéteket úgyis az oltáshoz fogják kötni, ezért beregisztráltam két hete. Plusz a családból már szinte mindenki megkapta, és senkinek nem lett baja tőle. Ma meg is kaptam az elsőt.


19/L

2021. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még:-)

Elsősorban a lélektani oldala érdekel, ki miért gondolkodik sokáig, hogy felvegye-e az oltást.


Tény 1: Az adóbevallást pl. leggyakrabban áprilisban v május első felében ejtem meg, nem mindjárt az elején, amikor már lehetne. Pedig nem túl bonyolult (esetemben), de kell hozzá egy nyugis óra legalább, vagy néha több, munkáltatói papírral összenézni, 1+1% azonosítóit meglelni stb... Ehhez képest a vakcica-regisztrációhoz csak a taj kell, amit én pl. fejből tudok.

Tény 2: Van egy gyanakvás sokakban az oltásokkal, még inkább egyes oltásokkal kapcsolatban, vannak sztereotípiákból táplálkozó aggodalmak: az amcsik chipet ültetnek be + ők gyújtották a tüzet, hogy jó haszonnal elolthassák, az angol trombózist okoz, az oroszok Csernobilt is elsunnyogták, a kínaiak gagyit árulnak stb, már-már politikai hit kérdése, ki mit vesz ezekből komolyan. Tény, hogy rohamtempóban történtek a fejlesztések, de azért nem is hanyatt-homlok, és tapasztalat, hogy egy munka attól általában nem lesz sokkal jobb, hogy a szükségeshez képest többszörös ideig lehet ülni rajta:-)

Tény 3: sokan, akik/ismerőseik könnyen átvészelték a covidot, nem mind tudják, hogy piszok szerencséjük volt, mert (nem igazán tisztázott okokból) nagyon egyedi tud lenni a lefolyása.

Tény 4: a mindenhogyan rosszul informált falusi idős embereknek a netes regisztráció nem játszik, a postaival pedig kb úgy vannak, mint amit az adóbevallásról írtam, és ugyanők magáról a betegségről is hiányos tudással rendelkeznek - még ha nekünk városi fiataloknak ez fura is, hogy vannak, akiknek nem ez folyik a csapból is;)

Tény 5: az elején úgy volt, hogy semmit nem számít a regisztrációs sorrend. Amelyik háziorvosnál azonban már elfogytak az oltható idősek + krónikus betegek, és ki kell értesíteniük x főt, a keret már csak 65 alatti egészségesek bevonásával tölthető ki, sok orvos őköztük már nem kor szerint megy lefelé, hanem előre veszi azokat, akiknek a neve már a kezdetektől ott fekszik előtte;-)

2021. ápr. 9. 17:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Én azt érzem, hogy munkahelyen beindult a csorda szellem, mindenki azt kérdezgeti hogy "regisztráltál már?" "megkaptad már?" és hirtelen mindenki elkezdett az oltás mellett kampányolni.


És ha még nem regisztráltam akkor mennek a nagy össze súgások a hátam mögött.

2021. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem tudom, melyik a jobb döntés, ismerősök között nem sokan kapták el, kórházba nem került senki, nem láttam eddig az árnyoldalait a vírusnak, meg félek is az oltástól, nem tudom, hogy reagál rá a szervezetem, és az esetleges mellékhatásoktól. Ami most kicsit elgondolkoztatott a regisztráláson, hogy a májusi világkupára közel 60 ország 1000 versenyzője érkezik a városunkba, ki tudja mit hoznak magukkal.
2021. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ez tényleg így van. Én nem igazán szeretném beoltatni magam, de mindig mindenhol ez a téma és már szégyellem, hogy nem is regisztráltam. Tehát a nyomás miatt fogom rávenni magam. :(
2021. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7/9: Ez érdekes kérdés, sokan tényleg nem a covid v. oltás iránti félelmükből, hanem a közösségük (család, ismerősök) csoportnyomása, csapatszelleme miatt oltatják v. nem oltatják be magukat, mert abban a környezetben az számít "menőnek".

Épp tegnap találkoztam egy emberrel, aki amúgy oltáspárti, de előre fél attól, hogy munkahelyén, ha megtudnák, hogy az, ill. hogy majd amikor már meg is kapta az oltást, a többiek kiközösítenék. :-( Fordítva sem túl szép dolog, de azt még megértem, mert másokra ráhozhatja a betegséget, de így, én nem is értem, miért fáj ez a többieknek...

2021. ápr. 10. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!